“Zaman birlik zamanı gelin memleket masasında toplanalım”

“Zaman birlik zamanı gelin memleket masasında toplanalım”

İYİ Parti İl Başkanı Muhammed Mısırlıoğlu, Türkiye’de her zamankinden daha fazla birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyulduğunu belirterek siyasilere “memleket masasında” toplanma çağrısında bulundu
İYİ Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Muhammed Mısırlıoğlu dün öğlen partide basın toplantısı düzenledi.
“MEMLEKET MASASI ETRAFINDA TOPLANILMALI”
Muhammed Mısırlıoğlu, son günlerde ülkenin her zamankinden daha fazla birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyduğunu ifade ederek, “Bu günler her zamandan fazla birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyduğumuz günlerdir. Buna rağmen sosyal medya ve televizyon ekranlarında parti liderlerinin ayrıştırıcı, kin ve nefret dolu söylemlerini üzülerek izliyoruz. Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener pandemi başladığı dönem, siyasi parti liderlerine çağrı yaparak ‘Gelin bir memleket masası kuralım ve ülke sorunlarını tartışalım’ demişti. Ülke giderek fakirleşiyor. Türk siyasetinde yeni bir dile ve görüş alışverişine ihtiyaç var. Bir masa etrafında toplanmamız lazım, ortak aklı işletmemiz lazım.” dedi.
“MÜŞTERİ GARANTİLİ İHALELERİ HALKIMIZ İSTEMİYOR”
Afyonkarahisar Belediyesi’nin açıkladığı projelerin yapılamayacağını ileri süren Mısırlıoğlu, “Müşteri garantili ihalelerinizi halkımız istemiyor. Çöpe atılacak paramız yok. AFRAY’ı yapamayacağınızı biz aylar önce söyledik. Yapamayacaksınız. Şimdide Teleferik yalanı ile vatandaşımızı kandırıyorsunuz. Bırakın bunları, kenar mahallelerimizi gezin, burada çaresizlik içerisinde yaşam mücadelesi veren haklımızın sorunlarıyla ilgilenin. Siz hala sokaklarda tehlike saçan sokak köpeklerine çare bulamadınız. Ankara Pursaklar’da bir çocuğa sokak köpekleri saldırdı. Ağır yaralı olarak bulunan çocuk hastaneye kaldırıldı. Afyonkarahisar şehir merkezinde de sürüler halinde gezen başıboş sokak köpekleri tehlike saçıyor. Özellikle sabah saatlerinde mahalle aralarında dolaşan köpekler, çocukların korkulu rüyası haline geldi. Vatandaşlar, biranda karşılarına çıkan sokak köpeklerinden tedirgin olurken, çocuklarda sorun yaşıyorlar. Guruplar halinde gezen başıboş köpekler şehrin imajını da olumsuz etkilerken soruna kalıcı çözüm bulunması gerekiyor. Vatandaşlarımız, ‘Kaç defa şikayet etmemize rağmen bu sokak köpeklerine bir çözüm bulamadılar. Bununla ilgili ne zaman bir çözüm bulacaklar. Biri parçalanınca mı? Böyle bir yönetim olamaz böyle bir yasa olamaz. Akşam eve giderken köpek yüzünden korkuyoruz. Hadi biz büyük insanlarız ya çocuklara saldırdığı vakit ne yapacaklar? Artık bir an evvel bu konunun yetkililer tarafından çözüme kavuşturulmasını istiyoruz.’ diye bize dert yanıyor. Sosyal Belediyecilik halkın dertleriyle ilgilenmeyi gerektirir.” şeklinde konuştu.
“ET BALIK KURUMUNA NE OLDU?”
Bakkallar Oda Başkanı Cengiz Üstün’ün fırıncılara ucuz un temin etme çabasının gerekli ve yerinde olduğunu belirten Mısırlıoğlu şöyle konuştu: “Basın toplantımızdan önce ilimizde bir sivil toplum kuruluşu Başkanının fırınlarımıza ucuz un temin etmek için girişimde bulunmuş. Güzel faydalı bir çalışma fakat halkımızın dertlerine ne kadar çare olacak? Bir zamanlar ülkemizde çiftçinin kara gün dostu TMO vardı. Önemli bir kurumdu. Çitçimizin malı para etmediği zaman devreye girer piyasa fiyatını belirlerdi. Şimdi hükümetin tavsiyesine göre fiyat açıklıyor. Çitçinin kara gün dostu kalmadı. Çiftçiyi öldürdünüz. Çiftçimize Ukrayna’dan 4,25 TL’ye buğday ithal ediliyor. Bir zamanlar Et Balık Kurumumuz vardı ve içi dolu bir kurumumuzdu. Millilikten bahseden abilere soruyorum, Et Balık Kurumuna ne oldu? Sırbistan’dan nasıl ne koşullarda kesildiği belli olmayan etleri ithal ederek yüzde doksan dokuzu Müslüman olan bu ülke vatandaşlarına yedirdiniz. Şeker fabrikalarımızı üç kuruşa sattınız. Çiftçimize adeta pancar üretmeyin dediniz. Akaryakıt fiyatları çitçimizin belini büktü. Çitçimiz tarladan ektiğini toplamak için traktörüne mazot alamıyor.”
“ZEYBEK’TEN AÇIKLAMA BEKLİYORUZ”
Afyonkarahisar Belediyesi Kasım ayı meclis toplantısında önemli bir karar alındığını dile getiren Mısırlıoğlu şunları kaydetti: “2 Kasım 2021 tarihinde Belediye Meclis toplantısında önemli bir karar alındı. Afyon Kocatepe Üniversitesi tarafından genişleme bölgesi ilan edilen Ahmet Necdet Sezer Kampüs alanında kalan ve demiryolunun batısında bulunan kısım birden bire üniversite genişleme bölgesinden çıkarıldı ve imara açıldı. Belediye Meclisinde oylanan bu karar İYİ Parti ve CHP Meclis üyelerinin ret oylarına karşı kabul edildi. Buradan soruyoruz bu bölge neden üniversite genişleme alanından çıkarıldı? Bu bölgenin imara açılmasının arkasındaki asıl neden nedir? Bu bölgede kimlerin arsası vardır? Kimler buradan arsa topladı? Belediye Başkanı Sayın Zeybek’ten açıklama bekliyoruz.” Burcu AYDIN’ın Haberi #iyiparti, #muhammetmısırlıoğlu, #afyon, #afyonkarahisar

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

E-Gazete Arşivi