Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

“Zaman Filistin İçin Harekete Geçme Zamanıdır”

AFSÜ Tıp Fakültesi Öğrencisi ve Genç İHH Arama Kurtarma ve Spor Faaliyetleri Başkanı Furkan Erkal, Filistin’deki İsrail soykırımı için vakit kaybetmeden harekete geçilmesi gerektiğini açıkladı

AFSÜ Tıp Fakültesi Öğrencisi

“Zaman Filistin İçin Harekete Geçme Zamanıdır”Afyon Kocatepe Üniversitesi’nin (AKÜ)çeşitli fakültelerinde öğrenim gören öğrenciler ile akademisyenlerle birlikte Gazze’de yaşanan olaylar için bir yürüyüş gerçekleştirdi. Yürüyüşün ardından öğrencileri temsilen Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi (AFSÜ) Tıp Fakültesi Öğrencisi ve Genç İHH Arama Kurtarma ve Spor Faaliyetleri Başkanı Furkan Erkal basın açıklaması yaptı.

“ARTIK HAREKETE GEÇME ZAMANIDIR”

Filistin’de 8 aydır devam eden soykırım ve her geçne gün artan zülmü kınamak için toplanmadıklarını vurgulayan AFSÜ Tıp Fakültesi Öğrencisi ve Genç İHH Arama Kurtarma ve Spor Faaliyetleri Başkanı Furkan Erkal, “Sekiz aydır her gün kınadığımız Siyonist devlet İsrail, ‘2371 Blok’ adını verdiği ve 4 gün önce güvenli bölge olarak nitelendirdiği Refah bölgesine sığınan Filistinli sivilleri yakarak şehit etti. Artık kınama zamanı geçti. Üniversitelerde, kampüslerde, dersliklerde, meydanlarda ve ulaşabildiğimiz her yerde kalben buğz etmenin ötesine geçip, harekete geçme zamanıdır. Haksızlığın karşısında susmaktan korkan üniversiteli kardeşim. Biliyoruz ki, artık dünyanın dört bir yanı Filistin’dir. Titreyen her yürek, haykıran her dil Filistin için eylemdedir. Bizler bu davayı sadece yüreklerde ve dillerde değil, hayatımızın her alanında, şu an içerisinde bulunduğumuz kampüsümüzde, yarın içerisinde bulunacağımız iş yerimizde ve yetiştireceğimiz nesillerde yaşatmak zorundayız. O zaman, bugünü bir milat bilip, Aksa’nın bahçesinde , özgür Filistinli kardeşlerimizin evlerinden tekrardan biraraya geleceğimiz güne kadar, durmadan, yorulmadan, inancımızı kaybetmeden ve dünyevi kaygılar gütmeden bu davanın birer fertleri olacağımıza hep birlikte söz verelim.” dedi.

“ZAFER YAKINDIR VE ZAFER İNANANLARINDIR”

“Bir Müslüman, bir insan olarak verdiğimiz bu sözü yerine getirebilmek adına, atacağımız ilk adımımız, dünyayı sermayesiyle yönetebileceklerini düşünen bir avuç Siyoniste ders vermek olsun.” diyen Erkal, “Özellikle üniversitemiz içerisinde bulunan, kantilerimizi zulme ortak hale getiren markaları tıpkı, Allah Resulü’nün yapmış olduğu gibi, Müslüman ve insan olmanın verdiği sorumluluk gereği boykot edelim. Bizler sözümüzü verdik, ne bir başımızayız ne de yalnızız. Bütün dünya ve bütün insanlık zulme karşı birarada. Eylemden ne olur demeksizin, her gün ve her saat Filistin için ribatta olan insanlık, devletleri mutlaka harekete geçirecektir. Bunun örneği geçtiğimiz hafta, 3 Avrupa ülkesi olan İrlanda, İspanya ve Norveç’in Filistin’i özgür bir devlet olarak tanımasıydı. Bundan sonra ne olacak biliyor musunuz? Biz inanıyoruz ki, bu eylemlerimiz çığ gibi bütün meclisleri saracak ve bütün devletler Filistin’i özgür bir devlet olarak tanıyacak. Ancak, bu bir son değil. Aksine yeni bir dünyanın başlangıcıdır. Ve biz yine inanıyoruz ki bundan bir sonraki gerçek, başkenti Doğu Kudüs değil, bizatihi Kudüs’ün kendisi olan ve içerisinde herkesin barış içinde yaşadığı Filistin devletidir. Yürüdüğü zaman ayağına Kudüs’ün gücü gelen kardeşim, asla zafere olan inancın azalmasın. Seni bu temenni ile selamlıyor ve sözünü bir biat bilip bu sözünü gerçekleştirinceye kadar yolundan dönmeyeceğine emin olarak Allah’a emanet ediyor. Buradan Türkiye’nin dört bir yanındaki üniversitelerde gerçekleştirilen eylemlere selam gönderiyoruz. Zafer yakındır ve zafer inananlarındır.