Ali Erşahin
Ali  Erşahin
a.ersahin@kocatepegazetesi.com
ZEYBEK BAŞKAN’LA 1 YIL
  • 0
  • 27128
  • 21 Nisan 2020 Salı
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
  • +
  • -

Geçtiğimiz hafta Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Zeybek’in başkanlığının 1 yıllık değerlendirmesi vardı basın mensupları karşısında.
İşin açığı Zeybek Başkan’ın 1 yıllık icraatlarını açıkladığı basın açıklamasını dinlemedim ve takip de etmedim.
Dinlemedim ve takip de etmedim neden? Çünkü Zeybek Başkan’ın daha adaylığı sürecinde ve seçildiği ilk andan itibaren bu şehrin ihtiyacı olan ruhu karşılayacağını belirtmiştim. Neydi bu ruh? Garibanla, fakirle, fukarayla iç içe olmak, onların sofralarında bulunmak, acılarını, kederlerini kendi derdi gibi görmek kısacası halkın başkanı olmak. Şükür ki Zeybek başkan bu yazdığım kriterlerin tamamını daha ilk yılı dolmadan gerçekleştirmişti.
Bundan sonra yapılacak vizyon projeler noktasında Zeybek başkana sonuna kadar güveniyorum, halkın başkanı olandan yalan, dolan, riya olmaz.
Yalnız Başkanım son tahlilde şu anekdotu hatırlatma fayda görüyorum.
Halka hizmet hakka hizmettir düsturunda bu kadar yükün altından tek başınıza kalkamazsınız. Bu işlerde EKİP ruhu önemlidir tabi bu ruhtan önce bu ruhu diri tutacak bir ekibe ihtiyaç vardır. Böyle bir ekibiniz varsa eyvallah ama yoksa maazallah…
***
CORONA’NIN DÜNYAYA ETKİLERİ
Bilim adamlarının açıkladığına göre bir Covid-19 virüsünün ağırlığı 1gram bile değilmiş.
Bu 1 gram bile olmayan virüs başta dünyanın süper gücü olarak kendini addeden ABD olmak üzere, İtalya, İspanya, Fransa, İngiltere, Belçika, Almanya kısacası tüm Avrupa’yı felç etmiş durumda.
Covid-19, zaten birçok tavrı pamuk ipliğine bağlı olan Trump’ın dengesini iyiden iyiye bozmuş durumda. Abd başkanı canlı yayınlarda her gün eyalet valileriyle laf dalaşına giriyor onlara hakaret ediyor ve bu da tabi ki yaklaşan seçimler öncesi işini zora sokuyor.
İtalya ve İspanya bu mücadele de yalnız bırakıldıklarını belirterek AB’ye ateş püskürüyor.
Fransa’da Macron girdiği her ortamda rencide ediliyor.
Ve bir zamanlar Rus Çarı tarafından İngiliz kralına Osmanlı için söylenen ‘’Hasta Adam’’sözcüğü bugün İngiliz Basını tarafından kendi ülkeleri için atfediliyor.
Avrupa’nın hasta adamı İngiltere.
Eyy Corona sen nelere kadir (!) oldun böyle.
***
SOYLU’NUN İSTİFASINDA
MİLLETİN GÖSTERDİĞİ TAVIR ?
Geçen hafta sonu akşam saatlerinde ulusal basına bomba gibi bir haber düştü. Uzun zamandır İçişleri Bakanlığı görevini yürüten, teröre, uyuşturucuya,çetelere ve bilimum vatan hainlerine karşı efsane faaliyetler yürüten Sayın Bakan bir takım nedenlerden dolayı istifasını sunmuştu Sayın Cumhurbaşkanına. (Burada istifa nedenlerine ya da sebep olan olayları çok fazla yorumlamak değil amacım, olayın farklı bir boyutunu ele almak.)
Tam o andan itibaren Sayın Cumhurbaşkanı tarafından istifası kabul edilmeyinceye kadar yaklaşık 2milyon tweet atıldığı söyleniyor Sayın Bakan lehine.
Tabi bu takdire şayan bir durum. Demek ki birçok vatandaş Sayın Bakanın ayrılmasını istememiş olacak ki birçok kimseye nasip olmayacak oranda destek verildi sosyal medyada.
Şimdi asıl şu soruyla devam etmek istiyorum. Evet güzel bu 2 milyon vatandaş tweet attı seninleyiz dedi. Peki yarın Sayın Soylu siyasete devam etmek isteseydi ve bağımsız olsaydı acaba 200 bin oy alabilir miydi? Alabilirse mesele yok eyvallah. Ya alamazda nerede bu 2 milyon tweet?
Acaba biz millet olarak haklıyı mı destekliyoruz, yoksa güçlüyü mü? Bir türlü akıl erdiremedim. Varsa bir fikri olan buyursun bekliyorum…
***
İNANSIN ÇOCUKLAR
Eskilerden beri dinlediğim ve şu günlerde dilime plesenk olan bir dörtlüktür bu. Hani Çocuklar inanın, inanın çocuklar diye başlayan, güzel günler göreceğiz, güneşli günler diyen ve motorları maviliklerde sürme sözü veren dörtlük.
Tam da bu buhranlı günlerimizde ilaç gibi geliyor ruhlara.
***
EMİRDAĞ’IN ve AFYON’UN GURURU
Dünyanın Corona belasıyla uğraştığı şu günlerde Dünyanın 4 bir tarafından bilim adamları aşı çalışmalarına hız vermiş durumda.
Bunlardan bir tanesi de an itibariyle Avustralya’da İmmunolog Dr.Gökhan ÇILDIR. İmmunolog nedir diye sorarsanız kısaca şöyle açıklayayım. Bağışıklık sistemini güçlendirmek için çalışmalar yapan bilim adamı. Geçen hafta sonu CNN TÜRK’ün misafiri olarak Avustralya’da kendisinin de içinde bulunduğu ekibin yaptığı çok önemli çalışmaları anlattı.
Şahsen gurur duydum. Ne de olsa vatanın bir evladı dünyanın bir ucuna gitmiş ve orada kendisinin de içinde bulunduğu 3 kişilik bir ekipte tüm dünya insanlığına faydalı olmak için bilim uğruna çalışıyor.
Yıllar önce yaptığımız muhabbet geldi gözümün önüne ve ona söylediklerim ve yıllar sonra karşımda TV programında canlı yayında görünce onu şahsım adına hem gururlandım hem gurur duydum.
Ha bu arada kim mi bu Gökhan ÇILDIR? Öz be Öz AFYONLU Öz be Öz EMİRDAĞLIDIR.
Kalemin bileğin ilminin ucu açık olsun kardeşim.
Hayırlı haberlerinizi bekliyoruz dört gözle.
***
HAFTANIN SÖZÜ
Memleketteki asıl sıkıntı gariplerin,fakirlerin,fukaraların doyumsuzluğu değil, zenginlerin aç gözlülüğü,ihtirasları ve doyumsuzluğudur…
***
Selam,saygı ve muhabbetlerimle…

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YENİ
  • YORUM