Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Zeybek: Biz Daha İyi Hizmet Ettik

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, kadere inananın kederi olmayacağını, başkanlık görevinin iki dönemden fazla çekilmeyeceğini söyledi. Zeybek, “Bugüne kadar Afyon’da hizmet eden tüm Belediye Başkanlarına teşekkür ediyorum. Hepsinin tek gayesi Afyon’a hizmet edip, güzelleştirmek, Afyon’u yarınlara taşımaktı. Ama kendi dönemimiz için bizim daha iyi hizmet ettiğimize inanıyorum” dedi

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet

Görev süresi 31 Mart 2024 tarihinde dolacak olan Afyonkarahisar Belediyesi Meclisi son toplantısını yaptı. AFBEL Otel’de gerçekleştirilen toplantının açış konuşmasını Belediye Başkanı Mehmet Zeybek yaptı. Hakkını helal ettiğini belirten Zeybek, Belediye çalışanlarından da helallik istedi. Çalışanlarda, Başkan Zeybek’e haklarını helal ettiklerini ifade ettiler.

“UYUMLA AFYON SEVDALILARI OLARAK GÖREV YAPTIK”

Mart ayı Belediye Meclis Toplantısının hayırlara vesile olmasını dileyen Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, dönemlerinin son toplantısını yaptıklarını söyledi. Beş yıllık görev süreleri içerisinde çok uyumlu bir Belediye Meclisi çalışması gerçekleştirildiğini vurgulayan Başkan Zeybek, “Beş yıllık görev süremiz içerisinde çok uyumlu bir meclis çalışması gerçekleştirildi. Tek gayemiz aldığımız kararlarla Afyonumuz’u nasıl daha güzelleştiririz, nasıl daha faydalı yatırımlar yapılabilir oldu. Hep Afyon’a nasıl bir katma değer katabiliriz düşüncesinde olduk. Ben Allah’a şükrediyorum, bunu da gerçekleştirdik. Görev süremiz içerisinde gözlemlediğim kadarıyla hiçbir parti ayrımı gerçekleştirmedik. Hepimizin farklı siyasi görüşleri olmasına rağmen Afyon sevdalıları olarak kardeşçe biraraya gelerek kararlar aldığımıza ben eminim. Aldığımız kararların neredeyse yüzde 95’i oybirliği ile alındı. Uyumlu, birbirlerini anlayan Afyon sevdalısı kardeşlerimizle bir arada görev yaptığımız için ben meclis üyelerimize ayrı ayrı çok teşekkür ediyorum.” dedi.

ZEYBEK BİZ DAHA İYİ HİZMET ETTİK

“KADERE İNANIN KEDERİ OLMAZ”

Görev sürelerinin zor bir zaman dilimine rast geldiğine dikkat çeken Başkan Zeybek, “Görev süremiz belkide ülkenin en zor döneminde iş başındaydık. En zor şartlarda bir 5 yıllık görev süresi geçirdik. Malumdur 2019-2022 döneminde dünya da ekonomik kriz vardı. 2021-2023 dönemi Covid-19 küresel salgınını yaşadık. 2023 yılında ise 11 ilimizi etkisi altına alan Kahramanmaraş depremlerini arka arkaya yaşadık. Ama buna rağmen çok şükür göreve gelirken 37 proje vaat etmişken meclis üyelerimizin de destekleriyle sayısı 70’i aşan projelerimizi hayata geçirdik. Bundan dolayı son derece mutlu ve hep birlikte gururluyuz. Afyonumuza hizmet ettik, Afyonumuz’u güzelleştirelim diye çalıştık. Turizmde gerçekten iyi mesafe kat ettik. Göreve geldiğimizde otellerimizde konaklama süresi bir gün iken şu anda 3 günü buldu. Böylece ilimiz ekonomisine ciddi katkı sunduk. Siyaset bir gönül işidir. Ben siyasette gerek milletvekilliği aday adaylığı sürecimde gerek Belediye Başkan adaylığımızda gerekse il başkanlığı yaptığım dönemde hep şunu söyledim; Kadere inananın kederi olmaz. Hep bu görüşte oldum. Belediye Başkanlığı uzun süre yapılabilecek bir görev değlidir. Belki bir dönem az gelebilir. Ama iki dönemden fazla da çekilmez diye düşünüyorum. Çok şükür biz bir dönem bile olsa Afyon’a gerçekten kalıcı, imzamızı atabileceğimiz eserleri bıraktığımıza inanıyorum. Bu bir nöbet değişimidir. Hemen her partiden Belediye Başkan adayı arkadaşlarımız var. Hepsine başarılar diliyorum. Nihayetinde 31 Mart yerel seçiminde Allah kime nasip ederse, halk kime teveccüh gösterirse bir arkadaşımız gelip bu makamda Afyon’a hizmet etmeye çalışacak.” diye konuştu.

“BİZ DAHA İYİ HİZMET ETTİK”

Başkan Zeybek, sözlerini şöyle tamamladı:

“Bugüne kadar Afyon’da görev yapan, hizmet eden tüm Belediye Başkanlarına teşekkür ediyorum. Hepsinin tek gayesi Afyon’a hizmet edip, güzelleştirmek, Afyon’u yarınlara taşımaktı. Karınca, kaderince herkes hizmet ettiğine herkesin hizmet ettiğine inanıyorum. Ama kendi dönemimiz için bizim daha iyi hizmet ettiğimize inanıyorum. Tüm meclis üyesi arkadaşlarıma hizmetleri için teşekkür ediyorum. 31 Mart 2024 tarihinde görev süremiz bitsede dostluğumuz aynen devam edecektir. Siyasi görüşlerimiz farklı olsa da hepimiz Afyon sevdalısıyız. Yaklaşan mübarek Ramazan ayının da ülkemize, şehrimize tüm dünyaya sağlık, huzur getirmesini diliyorum. Zor bir süreçten geçiyruz. Allah tüm insanlığın hepimizin yardımcısı olsun. Hizmetleri yaparken aldığımız kararları uygulayan mesai arkadaşlarımıza da çok teşekkür ediyorum. Beş yıllık görev süremizde belki istemeden de olsa birbirimizin kalbini kırmış olabiliriz. Birbirimizle helallaşmemte büyük fayda var. Benim hakkım varsa hepinize helal olsun. Sizlerinde bana ve birbirimize haklarınızı helal etmenizi istiyorum.” Başkan Zeybek’in helallik talebine karşı çalışanlarda haklarını helal ettiklerini ifade ettiler.

ZEYBEK BİZ DAHA İYİ HİZMET ETTİK

Afyon Haber Son Dakika Afyon Namaz Vakti