Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Zeybek etkinlikleri anlattı

Belediye Meclisi Kasım ayı toplantısında konuşan Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, açılışı yapılan Atlı Spor Tesisleri ve Olimpik Yüzme Havuzunu anlattı

Zeybek etkinlikleri anlattı

Afyonkarahisar Belediyesi Kasım ayı Meclis Toplantısı Belediye Başkanı Mehmet Zeybek Başkanlığında yapıldı. Yapılan toplantıda Atlı Spor Tesisi’nin açılışı ve Olimpik Yüzme Havuzu’nun hizmete girdiğini ifade eden Başkan Zeybek detaylı anlatımı ile bilgiler verdi.

ATLI SPOR TESİSLERİNDE CUMHURİYETİMİZİN 100. YILINA ÖZEL TURNUVA YAPILDI

Afyonkarahisar’da açılışı yapılan Atlı Spor tesisler hakkında bilgi veren Zeybek, “Geçtiğimiz hafta pazar günü birçok arkadaşımız katıldı. Dönemin Gençlik ve Spor Bakanı M. Muharrem Kasapoğlu Bakanımıza söylediğimizde almış olduğumuz destekle; ilimizde ülkenin en modern Atlı Spor Tesislerinin açılışını gerçekleştirdik. Açılışı ile birlikte Türkiye Şampiyonası da ilimizde yapıldı. Katılan arkadaşlar görmüştür, herhalde benim gördüğüm kadarıyla 2 binin üzerinde değişik yörelerden gelen yarışmacı ve aileler vardı. Mardin’de gelen yarışmacılar, Antep’ten gelenler vardı.  İl olması hasebiyle bu kadar yoğun bir katılımla ilimizin tanıtımını gerçekleştirmiş olduk, ilimize hayırlı uğurlu olsun. İlimizde azımsanmayacak derecede geleneksel sporlarla uğraşan kardeşlerimiz var. Onlar da memnun oldular. Tesiste 40 atın barınabileceği, seyislerin kalabileceği yatakhane, 500 araçlık otopark, 600 seyirci kapasiteli tribün ve kafeteryalar var.  100 metrekarelik bir alana yapığımız tesis ilimize hayırlı olsun.  Cumhuriyetimizin 100. yılı olması münasebetiyle Türkiye’nin dört bir yanından gelen Fenerbahçe, Galatasaray, Samsunspor, Başakşehir, Konyaspor gibi 2011 -2012- 2013- 2014 -2015 doğumlu yaş gruplarından oluşan Bin 700 sporcunun katıldığı bir turnuva düzenlendi. Aileleriyle birlikte üç gün boyunca 7 Bin kişiyi ilimizde misafir ettik. Gelen takımların Yöneticileri şunu söylüyorlar; “Afyon gerçekten spor tesisleri bakımından çok muazzam alanlara sahip. Bundan sonra tüm turnuvalarda Afyon’u tercih edeceğiz” dediler.” ifadelerine yer verdi.

600 ÇOCUK EĞİTİM GÖRÜYOR

Geçmişte Afyonkarahisar Valisi vali Ahmet Özyurt zamanından yapılan olimpik yüzme havuzunun tadilat edilerek hayata geçirildiğini belirten Zeybek, “Kaderine terk edilmişti, su kaçağı önleniyor bir türlü işletilemiyordu. Dönemin Valisi Gökmen Çiçek Valimiz burayı Belediye olarak size vereyim dedi.  ÜTÜ VE ODTÜ’den heyet getirdik, yapılabileceğini ifade ettiler. Çok şükür yılmadık. Muharrem Kasapoğlu Bakanımız ve Spor Toto Genel Müdürlüğünün destekleri ile tamamladık. Havuzu doldurduk, üç ay boyunca bekledi damla su kaçağı olmadı.  Şu anda 600’ün üzerinde Afyonlu çocuklarımız burada yüzme öğreniyorlar. Seçmeler yapıldı, Afyon turnuvası yapıldı. Federasyondan gelen arkadaşlar olimpik yüzme havuzunu çok beğendiler. Önümüzdeki günlerde de Türkiye Yüzme Şampiyonası’nı da Afyon’da gerçekleştirmiş olacağız. Aileler “çocuklarımızın yüzebilecekleri alan yoktu özellikle çok teşekkür ediyoruz” dediler. Şehrimizde yüzme sporunun da hak ettiği yere geleceğini çocuklarımızı gördükten sonra biz inanmaya başladık.” şeklinde konuştu.