Zeybek, müjdeleri Basın-Yayın Derneği ziyaretinde verdi

Zeybek, müjdeleri Basın-Yayın Derneği ziyaretinde verdi

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Afyonkarahisar Basın Yayın Derneği’ni ziyaretinde AFRAY, Millet Bahçeleri ve Sokak Sağlıklaştırma Projesi hakkında müjdeler verdi

 

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Afyon Basın Yayın Derneğine gerçekleştirdiği ziyarette AFRAY, Millet Bahçeleri Projeleri ve Sokak Sağlıklaştırma Projelerine ilişkin son gelişmeleri aktardı.
“AFRAY HIZLI TRENLE
ENTEGRE OLACAK”
AFRAY projesinin Hızlı Tren projesiyle entegre bir şekilde yapılacağını aktaran Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’ndan “AFRAY projesi bizde Başkanım” sözünü aldığını ifade etti. DDY 7. Bölge Müdürlüğü’nün projeyle ilgili 2021 yılı için Bakanlıktan 100 milyon lira ödenek talep ettiğini kaydeden Zeybek, “Ulaştırma Bakanımızla yaptığımız son görüşmede Bakanımız bana bizzat; “Başkanım 2 milyar dolarlık Hızlı Tren ihalesi yaptık. AFRAY projesi bizde… Ödenek ayrılmasına gerek yok, AFRAY’ı Hızlı Trenle entegre yapacağız.” dedi. Bunun sözünü aldık.” şeklinde konuştu.
“CİRİT KAYALIĞI MİLLET BAHÇESİ İTİRAZ SÜRECİNİ BEKLİYOR”
Cirit Kayalığı projesinin 15 Şubat’ta ihalesinin yapıldığını ifade eden Başkan Zeybek, “Cirit Kayalığı Millet Bahçesi projemiz 15 Şubat’ta ihale edildi. İhaleye 25’in üzerinde firma katılmış. İhaleyi alan firma itiraz sürecini bekliyor, imzalar atıldığı andan itibaren çalışmalara başlayacak.” ifadelerini kullandı.
“GARNİZON MİLLET BAHÇESİNİ KENDİMİZ YAPACAĞIZ”
Garnizon Millet Bahçesi Projesinin ise Afyonkarahisar Belediyesi tarafından hayata geçirileceğini dile getiren Zeybek, “Garnizon Millet Bahçesi’ni Belediyemiz ekipleri Ankara’da proje firmasıyla birlikte hazırlıyorlar. Yine Vakıf İşhanı’nın bulunduğu alana yapacağımız Millet Kıraathanesi için de için nefis bir proje hazırlandı. Projenin tamamlanmasıyla birlikte Garnizon Millet Bahçesi’ni de bu yıl içinde Belediye olarak kendimiz yapmayı planlıyoruz.” diye konuştu.
“SOKAK SAĞLIKLAŞTIRMADA ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR”
Son olarak Sokak Sağlıklaştırma projesinde gelinen aşamaya değinen Başkan Zeybek, “Sağolsun Çevre ve Şehircilik Bakanımız bu proje için İller Bankası kanalıyla 15 milyon TL. kaynak gönderdi. Bunun yarısı hibe, yarısı kredi. Bizler ihalesini yaptık. Firma çalışmalarını sürdürüyor. Çevre ve Şehircilik Bakanımız Afyonkarahisar’a geldiğinde bölgedeki çalışmaları göstereceğim. Kendisinden ilave kaynak daha isteyeceğim.” dedi.
>> Esra KÜÇÜKKURT’un Haberi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

E-Gazete Arşivi