Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Zeybek’ten öğrencilere kırtasiye desteği

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, yeni eğitim-öğretim yılı ile birlikte her sene olduğu gibi bu senede eğitim desteğini sürdürüyor.

Zeybek’ten öğrencilere kırtasiye desteği

Eğitime verdiği desteği her geçen gün daha da artıran Afyonkarahisar Belediyesi, 2023-2024 eğitim öğretim sezonu için desteklerini başlattı. Belediye, ilk etapta 3 bin ihtiyaç sahibi öğrenciye kırtasiye malzemeleri ve çanta dağıttı.

EN BÜYÜK İCRAAT, GELECEĞE YAPILAN YATIRIMDIR

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’in talimatları ile yapılan yardım, yeni eğitim öğretim dönemi öncesinde ihtiyaç sahibi aileler ve çocukların yüzünü güldürdü. Başkan Zeybek, öğrencilere tek tek çanta ve kırtasiye malzemelerini dağıttı. Onlarla hatıra fotoğrafları da çekinen Zeybek, çocukların kendisine yönelttiği isteklere de kayıtsız kalmadı. Ekibine taleplerin hemen yerine getirilmesi talimatı vererek çocuklarımıza okul hayatlarında başarı diledi. Sıcak ve samimi anların yaşandığı yardım töreninde aileler de Mehmet Zeybek’e teşekkürlerini iletti.

 

“ÖĞRENCİLERİMİZİN HER ZAMAN YANINDAYIZ”

Mehmet Zeybek, yeni eğitim öğretim yılının hayırlı olmasını dileyerek, “Öğrencilerden tek isteğimiz çok çalışıp vatana ve millete hayırlı bir birey olmaları. İhtiyaç sahibi ailelerimizin çocuklarını göz ardı etmiyoruz.  İlk ve ortaöğrenim 1.500, lise 1.500 öğrenci olmak üzere 3 bin öğrencimize kırtasiye yardımı yapıyoruz. Öğrencilerimizin tüm ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde bir destek paketi hazırladık. Öğrencilerimize dağıtımı yaparken de hangi renk çanta istediklerine kendileri karar veriyorlar. Bu da bizi mutlu ediyor.” diye konuştu

BU YIL BURS DESTEĞİ 350 TL

Öğrencilere yönelik burs desteğini bu yıl da sağlayacaklarını belirten Zeybek, “Bu seneki burs desteğimiz geçen yıla göre arttı. Bu sene 350 TL burs vereceğiz. Geçtiğimiz yıl 200 TL idi. Arkadaşlarımız tespitini yapıyorlar en kısa sürede bursları da ihtiyaç sahibi öğrencilerimize ulaştırmış olacağız. Ben tüm yavrularımıza yeni eğitim öğretim döneminde başarılar diliyorum. Öğrencilerimizden tek isteğimiz derslerine çalışıp başarılı olmaları. Desteklerimiz aynen devam edecek. Bu hafta içinde anaokulları eğitim öğretime açıldı. Bu vesile ile anne ve babalara, öğretmenlerimize ve öğrencilerimize başarılı bir yıl temenni ediyorum. İnşallah Afyonkarahisar’ımız içinde hayırlı neticelerin olacağı bir dönem olur.” dedi.