“Zulmünde boğul zalim İsrail!”

“Zulmünde boğul zalim İsrail!”

DP Genel Başkanı Gültekin Uysal, İsrail’in Filistinli Müslümanlar’a saldırılarını lanetledi. “Zulmünde boğul zalim İsrail” diyen Uysal, iktidarın egemen bir devlet olarak her sahada Türkiye’nin gücü mucibinde gerekli girişimlerde bulunması gerektiğini açıkladı

 

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Afyonkarahisar Milletvekili Gültekin Uysal, İsrail’in Filistin’e saldırılarına ilişkin açıklama yaptı.
“İKTİDAR SAHADA GİRİŞİMLERDE BULUNMALIDIR”
DP Lideri Gültekin Uysal, Netenyahu’nun adeta bir seçim taktiği olarak, kendi iç kamuoyunda gücünü korumak amaçlı Filistinli Müslümanlara baskı ve zulmünü artırdığına işaret etti. Uysal, “Zulmünde boğul zalim İsrail. İsrail’in yaptığı zulmü lanetliyoruz. Sadece ‘Oneminute’ demek yeterli değildir. AKP iktidarı mazlum edebiyatını miting meydanlarına hapsetmeyip sahada girişimlerde bulunmalıdır. Filistin’de yaşanan sistematik zulümlere baktığımızda, zalim Netenyahu’nun yeni bir seçim belirdiğinde kendi iç kamuoyuna mesaj vermek için yeni bir evreye girdiğini gösteriyor. Şimdi İsrail, yine Mescidi Aksa’daMüslümanlara saldırdı. Ahlar, feryatlar yine arşa değdi. Zulmünde boğul zalim İsrail.” dedi.
“ZULME SADECE TWİTTERDAN CEVAPLAMAK ISTIRAPTIR”
“Zulme sadece twitter etkinliği düzleminde cevap veriyor olmak büyük ıstıraP.” diyen Uysal şunları kaydetti: “Mescid-i Aksa’da yaşanan zulümlere sadece ‘Twitter etkinliği’ düzleminde cevap veriyor olmaktan öte birşey yapamamak; herhalde bu Ramazan ayında yüreklerimizin yaşadığı en büyük ıstırap olsa gerek. Zulüm her yerde zulümdür, mazlumun kimliği olmaz. Ama insanlık, özellikle de Müslümanlar, Filistin ve Doğu Türkistan’da yaşanan zulüm, soykırım karşısında büyük bir sınava tabi tutuluyor. İsrail’in bu mübarek ayda yaptığı zulmü lanetliyoruz. İktidardan beklentimiz; ‘mazlum edebiyatı’nı miting meydanlarına hapsetmekten vazgeçmesidir. Egemen bir devlet olarak her sahada gücümüz mucibinde gerekli girişimlerde bulunun. ‘Oneminute’ demek yetmiyormuş. Bunu da artık görün.”
>> Hayriye CANER’in Haberi

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

E-Gazete Arşivi