DOLAR 16,6737 -0.14%
EURO 17,5523 -0.09%
ALTIN 976,620,07
BITCOIN 334850-4,37%
Afyonkarahisar
18°

HAFİF YAĞMUR

17:12

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

“10 yılda 300 aracı belediyeye kazandırdık”

“10 yılda 300 aracı belediyeye kazandırdık”

ABONE OL
11 Mart 2019 13:25
“10 yılda 300 aracı belediyeye kazandırdık”
0

BEĞENDİM

ABONE OL
"10 yılda 300 aracı belediyeye kazandırdık"

2009 yılında Afyonkarahisar Belediyesi’ne ait 100’e yakın araç, gereç iş makinasının bulunduğunu ifade eden Başkan Burhanettin Çoban bu araçların birçoğunun ekonomik ömrünü tamamladığını ifade etti. Son 10 yılda 235 adet araç, gereç ve iş makinasını Afyonkahisar Belediyesi’ne kazandırdıklarını açıklayan Başkan Burhanettin Çoban, “Belediye Birim Müdürlerimizin bindiği Toros Marka araçlar vardı, seyir halinde altı delik olduğu için yol görünüyordu. Böyle bir durumdaydı. İş makinası, asfalt makinaları ya da yüksek kaliteli ihtiyaç duyulan ekipmanlar yoktu. İlk defa asfalt kazı makinası, ilk defa dozer aldık, ilk defa hassas greyderler, ilk defa son sistem asfalt finişerleri, silindirleri filomuza kattık. Yine ilk defa itfaiyemize yüksek merdivenli teknolojik araçlar aldık. Binek araçlarımızın tamamını ise yeniledik.” dedi.    
“VİDANJÖRÜMÜZ DAHİ YOKTU”
Göreve geldiği 2009 yılında Afyonkarahisar Belediyesi’nin vidanjörünün dahi olmadığını kaydeden Başkan Çoban, “Ben göreve geldiğimde Belediyemizin bir vidanjörü dahi yoktu, Organize Sanayi Bölgesinden kiralanıyordu. Böyle bir durumdaydık, bugün Belediyemizin son sistem dört adet vidanjörü var. Su Kanalizasyon Müdürlüğümüzün çok hassas araç gereçleri var. Bu araçlar robot teknolojisiyle, kamera sistemleriyle frekanslarla yer altını kontrol edebiliyor. Düşünün asfalt sereceksiniz elinizde doğru dürüst bir finişer yok, sistemleri dahi çalışmıyordu. 1980 model finişerle asfalt sererseniz şehrin durumu ne olur? Siz düşünün. Bu durumu gördük ve hemen üç adet  Vögele marka son sistem asfalt finişeri aldık. Sadece Belediyemize kazandırdığımız araç gereçlerin bugünkü rakamlarla değeri 88 milyon TL. Yüntaş’a da aldığımız araç gereçlerin değeri ise 30 milyon TL. Son on yılda 118 milyon TL değerinde araç, gereç ve iş makinasını Belediyemize kazandırdık. Bu rakamlar Cumhuriyet tarihinin rekorudur.” diye konuştu.
“BİR ÇOK BELEDİYE’DEN ÖNDEYİZ”
Belediye’ye kazandırılan bunca araç gereç ve iş makinası sayesinde iş veriminin ve kalitenin artarak giderlerin ise azaldığını vurgulayan Başkan  Çoban, “Bu sayede işlerimiz hızlandı, giderlerimiz azaldı, kalitemiz arttı” dedi. Şu anda Afyonkarahisar Belediyesi bünyesinde 300 adet araç, gereç, iş makinasının olduğunu ifade eden Başkan Çoban, mevcut 300 adet aracın 235 tanesinin döneminde alındığına dikkat çekti. Başkan Çoban, “Her şey artık imajla oluyor. Benim Müdürüm Toros marka eskimiş devamlı arıza veren, ses yapan hizmet aracıyla bir yere gitse sıkıntı yaşanır. Arkadaşlarımızın artık 4×4 arazi araçları var, kamyonetleri, binek araçları var. Yine her türlü ihtiyacı karşılayacak hizmet araçları var. Sepetli araçlarımızdan itfaiyedeki en modern araçlara kadar ‘yok; yok’ diyebileceğimiz bir araç gereç ekipmana sahip olduk. Şu anda 300 araç, gerecimiz ve iş makinamız var. Bunun 235 tanesini dönemimizde aldık. Bu rakama Yüntaş araçları dâhil değil. Örneğin Yüntaş’a aldığımız sadece 40 otobüsün bugünkü değeri 20 milyon TL’dir. Bu sayede bölgemizdeki birçok belediyeden de öne çıkmış bir durumdayız. İnşallah bizden sonra da bu araç gereç, iş makinası ve ekipmanlarımız Afyonkarahisarımıza, yetmedi ilçelerimize, yetmedi bölgemize hizmet etmeye devam edecek.” ifadelerini kullandı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.