Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

115 Sporcu Frig Yollarında Yürüdü

Türkiye Dağcılık Federasyonu’nun yıllık faaliyet programı kapsamında yer alan “Frig Yolları Yürüyüşü” etkinliği 23 ilden 115 sporcu ve teknik ekibin katılımıyla gerçekleşti.

Türkiye Dağcılık Federasyonu'nun yıllık

31 Mayıs-2 Haziran tarihleri arasında gerçekleşen Türkiye Dağcılık Federasyonu’nun yıllık faaliyet programı kapsamında “Frig Yolları Yürüyüşü” etkinliği düzenlendi. Yürüyüş, Frigya Kültürel Mirasını Koruma ve Kalkınma Birliği’nin (FRİGKÜM) ev sahipliğinde, Kütahya Valiliği himayesinde ve Kütahya, Eskişehir ve Afyonkarahisar illeri Federasyon Dağcılık İl Temsilcilikleri’nin organizasyonuyla gerçekleştirildi. Organizasyon Kütahya, Eskişehir ve Afyonkarahisar il sınırlarında yapıldı. Etkinliğe 23 farklı ilden sporcular katıldı.

115 sporcu, teknik ekip ve görevlilerin katılımıyla gerçekleşen etkinlik, doğa tutkunlarını eşsiz manzaralar eşliğinde Frigya coğrafyasının mistik atmosferini keşfetmeye davet etti.

Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu ve Spor Hizmetleri Müdürü Yılmaz Erşen’in de katıldığı etkinlikte, katılımcılara teşekkür edildi. Katılımcılar, Frigya’nın zengin kültürel mirasını ve doğal güzelliklerini keşfetmenin yanı sıra, dayanışma ve sporun bir araya geldiği unutulmaz bir deneyim yaşadı.

Frig Yolları Yürüyüşü, doğa severlerin bir araya gelerek sağlıklı yaşamı desteklemesi, tarih ve doğa ile iç içe bir deneyim yaşaması adına önemli bir fırsat sundu. Katılımcılar, bu etkinlikle hem fiziksel olarak aktif olmanın hem de kültürel mirasın korunmasına katkıda bulunmanın gururunu yaşadı.