Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

“28 Şubat, Şubat Ayının En Soğuk Ve Kara Günüdür”

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Dr. Hasan Arslan, 28 Şubat darbesinin 27’nci yıldönümü nedeniyle açıklama yaptı. Arslan, 28 Şubat’ın, Şubat ayının en soğuk ve en kara günü olduğunu belirtti.

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Afyonkarahisar Milletvekili Dr. Hasan Arslan, 28 Şubat darbe girişiminin yıl dönümü dolayısıyla yaptığı açıklamada 28 Şubat’ın bir demokrasi ayıbı olduğunun altını çizdi.

Milletvekili Arslan, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: “28 Şubat,  Şubat ayının en kara ve en soğuk günüdür. Bundan yaklaşık 27 yıl önce 28 Şubat 1997 tarihinde maalesef demokrasi tarihine kara harflerle yazılmış bir gün yaşadık. Bir sürede baskı ve zulüm rejimi ile idare edildik. Bin yılı aşkın sürecek denilen 28 Şubat tarihi 22 yılda AK Parti’nin iktidara geldiği 2002 yılından sonra 22 yıldır iktidarlığımız sürecince hem özgürlükten yana hem barıştan yana hem de hürriyetlerden yana olduk. Bugüne kadar da başörtülü kardeşlerimiz istedikleri yerlerde istedikleri okullarda baş örtüleriyle birlikte okuyabiliyorlar. Yanında örtülü olmayan kardeşlerimizle de kardeşçe eğitim hayatını sürdürüp geçinebiliyorlar. Buradan gördüğümüz tek şey; ‘Demek ki ortada bir şey yokmuş.’ oluyor. Darbeci zihniyet her daim problem üretmeye ve problemler çıkarmaya gayret etmiştir. Kamuda ve özel sektörde bugüne ne bir kavga var nede bir tartışma. Bu zalim zihniyet insanımızın kendi hassasiyetlerini yaşamasına engel oldular. En temel ihtiyaçlara engel olmak insan haklarının en büyük ihlalidir. Her zaman insanların kendi fikir ve hürriyetini kullanmaları kanaatindeyim. Bundan dolayıdır ki her yerde dilimiz döndüğünce yaşadığımız tüm olayları öğrenciye, çocuğa, gence ve kadına aktarıyoruz. Bunları unutmayalım unutturmayalım.”

Afyon Haber Son Dakika Afyon Namaz Vakti