Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

424 polis törenle mezun oldu

Afyonkarahisar POMEM’de 424 polis

Afyonkarahisar POMEM’de 424 polis adayı için düzenlenen törende konuşan 23. dönem birincisi Hüseyin İncik, okul yaş kütüğüne plaket çaktı.
“VATANDAŞIN HUZURU İÇİN ÇALIŞIYORUZ”
POMEM Müdürü Mustafa Eker, yaptığı konuşmada, vatandaşların huzuru için gece gündüz çalışan, gerektiğinde canlarını feda etmekten çekinmeyen ve yaptığı çalışmalardan dolayı milletin takdirini toplayan emniyet teşkilatının bundan sonra da saygınlığını ve başarısını artırarak her daim görevine devam edeceğini söyledi.
Eğitim anlayışlarının her şeyden önce Türkiye’nin bağımsızlığı, güvenliği ve milli gelenekleri olduğunu belirten Eker, şöyle devam etti:
“Sevgili gençler, bugün 174 yıllık şanlı tarihi kahramanlıklarla dolu Türk Polis Teşkilatı ailesine katıldınız. Her zaman ve her şart altında ülkeye ve millete sadakatle, feragatle, can siperane görev yapacaksınız. Teşkilatımızın haysiyetini ve şanlı mazisini rencide edecek, lekeleyecek hiçbir davranışta bulunmayacağınıza yürekten inanıyorum.”
“BU ÜNİFORMANIN ŞAN VE
ŞEREFİNE SAHİPSİNİZ”
Vali Vekili Dr. Mehmet Boztepe’de görevlerine başlayan polis memurlarına başarılar dileyerek şöyle konuştu:
“Öncelikle bugün mezun olan çok kıymetli polislerimizi ve onları yetiştirerek bugün onlarla birlikte bu gururu yaşayan çok değerli velileri ve onları emniyet teşkilatımıza kazandıran Afyonkarahisar Polis Mesleki Eğitim Merkezimizin çok değerli müdürü ve yöneticilerini tebrik ediyorum. Değerli mezun arkadaşlarımız, bugün sizler Anadolu’yu yurt edindiğimiz 1071 Malazgirt Zaferi’nden 15 Temmuz Hain Darbe Girişimine ve hatta günümüze kadar, Doğu’da Güneydoğu’da, Irak’ta Suriye’de şehitlerimizin kanları ile ilmik ilmik döşediği üniformayı taşıyorsunuz. Bu üniformanın şan ve şerefine sahipsiniz. Hem de bu üniformanın sizlere yüklemiş olduğu ağır sorumlulukları taşımak ve onları bir ömür boyu bu yükümlüklerle hareket etmek zorundasınız.”
“TÜRKİYE CUMHURİYETİ’NİN POLİSİSİNİZ”
Yeni polislere sorumluluklarını hatırlatan Boztepe, “Bu sorumluluklar neler? Öncelikle şunu unutmayın siz Türkiye Cumhuriyeti’nin polisisiniz. Dolayısıyla anayasa ile belirlenmiş olan Türkiye Cumhuriyeti devletinin niteliklerini korumak sizlerin birinci görevi. Bu çerçevede toplumun huzuru, milli dayanışma ve adalet içerisinde, insan haklarına saygılı, Atatürk milliyetçiliğine bağlı, demokratik, laik ve sosyal hukuk devleti sizlere emanet ediliyor. Sizler bu emaneti yerine getirirken kanunlar çerçevesinde belirlenmiş düsturla hareket etmek zorundasınız. Nedir bu düstürlar? Herşeyden önce kanun önünde eşitlik ilkesine riayet edeceksiniz. Görevlerinizi yerine getirirken, dil, din, ırk, renk, mezhep gibi hiçbir ayrım gözetilmeksizin kanunlar önünde herkese eşit bir şekilde yapıldığını göstermekle mükellefsiniz.” dedi.
Konuşmaların ardından eğitimi ilk üç sırada tamamlayan öğrencilere Vali Yardımcısı Mehmet Boztepe tarafından hediyeleri verildi. Tören, mezunların ant içmesi ve kep atmasıyla sona erdi.
Törene, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Özdemir Şan, Polis Akademisi Başkan Vekili Doç. Dr. Ali Rıza Töngür, AFSÜ Rektörü Prof. Dr. Nurullah Okumuş, Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Peker, İl Jandarma Komutanı Albay Hamza Çömez, İl Emniyet Müdürü Gürsel Yıldız ile aileler katıldı.

Sürpriz evlilik teklifi

Öte yandan, mezun olan polis memuru Muhammet Azim Yamak, törenin sonunda arkadaşlarının açtığı “Benimle Evlenir misin?” pankartı yanında kız arkadaşı Sema
Bastaban’a sürpriz evlilik teklifinde bulundu

Teklifini kabul eden Bastaban’ın parmağına yüzük takan Yamak, “Bugün eğitimimizi tamamladık, o yüzden çok mutluyuz. Ben de bu mutluluğu ikinci bir güzel durumla taçlandırmak istedim. Zaten öncesinde gönlümü taçlandırmıştım. Hayatımın devamını artık bu şekilde sürdüreceğiz.” diye konuştu.
Bastaban da sürpriz teklife çok şaşırdığını dile getirerek, “Çok duygulandım. İnşallah, bu günü ömür boyu unutmayacağız.” dedi.