5 kişi tutuklandı, diğerleri serbest

5 kişi tutuklandı, diğerleri serbest

5 kişi tutuklandı, diğerleri serbest

Afyonkarahisar Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü soruşturma kapsamında gözaltına alınan şüphelilerin, Emniyet’teki işlemleri dün sabah saatlerinde tamamlandı.
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Meclis Başkanı Mehmet Çarkgil, bazı avukatlar ve iş adamlarının da aralarında bulunduğu 28 şüpheli, polis ekiplerinin güvenlik önlemleri eşliğinde saat 10.00 sıralarında Adliye’ye sevk edildi.
Zanlıların girişinin ardından klasörler dolusu evrak, polisler tarafından Adliye’ye taşındı. Saat 11.00 sıralarında başlayan mahkeme gece saat 23.30 sıralarına kadar devam etti.
Gözaltındakilerden Mustafa Aygün, Mustafa Çavdar, Mazhar Kocaaslan ve Mehmet Fatih Başer savcılık sorgusunun ardından, mahkemeye gerek görülmeden öğlen saatlerinde serbest bırakıldılar. Bu isimlerin yargılanmasına gerek görülmedi.
Gözaltındaki diğer 24 kişinin mahkemesi saat 23.30’a kadar devam etti. Mahkeme tarafından gözaltındaki şahıslardan Ahmet Acar, Erkin Gök, Bektaş Bulut, Sefa Öztürk ve Mehmet Eren’in tutuklu yargılanmasına karar verildi.
Geri kalan 19 kişinin ise tutuksuz yargılanmalarına karar verilerek mahkeme tarafından serbest bırakıldılar.
Afyonkarahisar Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen soruşturma kapsamında, 22 Nisan’da “FETÖ/PDY üyesi olmak, dini inanç ve duyguları istismar suretiyle yardım toplamak, finansman sağlamak” iddiasıyla, aralarında bazı avukatlar ve iş adamlarının da bulunduğu 46 kişi hakkında yakalama kararı çıkarılmış, Afyonkarahisar merkezli 7 ilde belirlenen adreslere düzenlenen operasyonda 28 kişi gözaltına alınmıştı. (Kocatepe Haber Merkezi)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

E-Gazete Arşivi