DOLAR 16,6798 -1.24%
EURO 17,6350 -1.13%
ALTIN 981,87-1,01
BITCOIN 350927-3,20%
Afyonkarahisar
21°

AÇIK

03:25

İMSAK'A KALAN SÜRE

5. Rahvan At Yarışları tamamlandı

5. Rahvan At Yarışları tamamlandı

ABONE OL
1 Mayıs 2019 15:06
5. Rahvan At Yarışları tamamlandı
0

BEĞENDİM

ABONE OL
5. Rahvan At Yarışları tamamlandı

Dazkırı Belediyesi tarafından 4 yıldır yapılan ve bu sene 5. kez düzenlenen Rahvan At Yarışları dualarla başladı. Saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okunan programa TBMM Divan Katip Üyesi ve CHP Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, Denizli Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik, İhsaniye Belediye Başkanı Tunay Türkmen, CHP Dazkırı İlçe Başkanı Önder Şenyurt, Dazkırı Belediye Meclis Üyeleri, mahalle ve köy muhtarları, ile 10 bine yakın yarış sever katıldı.

Yarışmada 150’ye yakın Rahvan koşulan yerli ve ithal atlar yer alırken çeşitli kategorilerde dereceye giren yarışçılara Belediye Başkanı İsmail Taylan tarafından kupaları verildi.
Yarışların sonunda oluşan dereceler ise şu şekilde
Baş Birincisi: Mustafa Erbaş (Afyon)
Baş İkincisi: Alim Yavaş (Köşk)
Baş Üçüncüsü: Cengiz Cenk (Menemen)
Başaltı Birincisi: Merhum Şeref Alpata (Afyon)
Başaltı İkincisi: İsmet Oktay (Dazkırı)
Başaltı Üçüncüsü: Mehmet Derilioğlu (Tavas)
Büyük Orta Birincisi: Ali Sarı (Antalya)
Büyük Orta İkincisi: Mehmet Yıldız (İzmir)
Büyük Orta Üçüncüsü: Adem Uslu (Kızılcabölük)
Küçük Orta Birincisi: Murat Kölemoğlu (Ankara)
Küçük Orta İkincisi İbrahim Barut (Bursa)
Küçük Orta Üçüncüsü: Şevket Yapar (Nazilli)
4’lü Tay Birincisi: Mahmut Genelioğlu (Kırat) (Afyon)
4’lü Tay İkincisi: Mahmut Genelioğlu (Doru) (Afyon)
4’lü Tay Üçüncüsü: Kemal Dinlemez (Ödemiş) ve Mehmet Alukan (Işıkkent)
3’lü Tay Birincisi: Murat Kölemenoğlu (Ankara)
3’lü Tay İkincisi: İlyas Demir (Afyon)
3’lü Tay Üçüncüsü: Mustafa Gülfidan (Söke)
İthal A Birincisi: Mehmet Kavun (Konya)
2’li Taylar Birincisi: Genç Osman (Tire)
2’li Taylar İkincisi: Mustafa Gülfidan (Söke)
2’li Taylar Üçüncüsü: Zeki Genelioğlu (Afyon)
Taze Beşli Birincisi: Hacı Ahmet Dönmez (Kütahya)
Taze Beşli İkincisi: Murat Mutlu (Dazkırı)
Taze Beşli Üçüncüsü: Murat Sivri (Isparta)
Deste Birincisi: Ali Aykan (Kiraz)
Deste İkincisi: İbrahim Barut (Bursa)
Deste Üçüncüsü: İsmail Gedizlioğlu (Afyon)
Minik Taylar Birincisi: Yusufcan Kutlu (İzmir)
Minik Taylar İkincisi: Recep Biçer (Dinar)

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.