Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

60 Kuş Tekrar Doğaya Salındı

Afyonkarahisar’da tedavileri, bakımları ve rehabilitasyonları tamamlanan 45 kerkenez, 14 kulaklı orman baykuşu ve 1 şahin doğaya salındı.

Afyonkarahisar’da tedavileri, bakımları ve

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Yaban Hayatını Kurtarma Rehabilitasyon Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezinde (AKÜREM) tedavisi tamamlanan kuşlar gerçekleştirilen etkinlik ile doğaya salındı. Etkinliğe Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) 5. Bölge Müdür Yardımcısı Abdullah Gedil, DKMP Afyonkarahisar Şube Müdürü Okan Yılmaz, AKÜ Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Turan Civelek, AKÜREM Müdürü Prof. Dr. İsmail Aytekin ile öğrenciler katıldı. Protokol üyelerinin kuşları doğaya salmalarının ardından kafeslerin kapıları açıldı ve tek tek kuşlar doğaya salındı.

Etkinliğin ardından açıklamalarda bulunan AKÜ Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Turan Civelek, AKÜREM’in önemli bir görevi ifa ettiğini dile getirirken, “Bildiğiniz üzere Doğa Koruma Milli Parklar Genel Müdürlüğü ve Afyon Kocatepe Üniversitesi iş birliği ile kurulmuş bir birim. Aslında buraya birim demekte haksızlık. Çünkü Türkiye’de gerçek anlamda hastane konseptinde doğa koruma ve rehabilitasyon faaliyetlerini sürdüren en önemli merkez. Afyon bölgesi de biliyorsunuz bu anlamda çok ciddi bir doğal yaşamın çeşitliliğinin olduğu bölge. Tabi sadece biz Afyonkarahisar’a değil AKÜREM Müdürlüğümüz ve DKMP Müdürlüğü iş birliğinde tüm bölgemize tüm Türkiye’ye yeri geldiğinde hizmet veriyoruz. Bugün de yaban hayatına tekrar kuşlarımızı döndürdük. Başarılı bir rehabilitasyon sonucunda 60’ın üzerinde yabani kuşumuz tekrar doğa döndüler.” ifadelerine yer verdi.

60 Kuş Tekrar Doğaya Salındı 60 Kuş Tekrar Doğaya Salındı 60 Kuş Tekrar Doğaya Salındı