DOLAR 16,8853 -2.7%
EURO 17,8334 -2.47%
ALTIN 991,58-2,31
BITCOIN 3623640,91%
Afyonkarahisar
18°

PARÇALI AZ BULUTLU

13:12

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

“Adil düzen kurmaya geliyoruz” – Kocatepe Gazetesi

“Adil düzen kurmaya geliyoruz” – Kocatepe Gazetesi

ABONE OL
28 Mart 2019 14:13
“Adil düzen kurmaya geliyoruz” – Kocatepe Gazetesi
0

BEĞENDİM

ABONE OL
“Adil düzen kurmaya geliyoruz”

Saadet Partisi Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Hasan Hüseyin Uğurlu, beraberindeki Belediye Meclis Üyesi Adayları ve İl Genel Meclis Üyesi Adayı Hamza Gümüşkanat ile esnafı ziyaret etti.
ESNAFIN TALEPLERİNİ DİNLEDİ
Esnafın taleplerini dinleyen Saadet Partisi (SP) Belediye Başkan Adayı Hasan Hüseyin Uğurlu, “Dürüst belediyecilik anlayışımızın şehre bakışı dünü, bugünü ve yarını bir arada gören hakkaniyetli bir yaklaşımı içermektedir. Biz dünü görmezden gelerek, bugünü kapsamlı bir şekilde değerlendirmeden, yarınımızı şekillendirecek olan nesillerin hak ve hukukunu hesap etmeden hareket etmeyeceğiz. Biz, adil bir toplumsal düzenin inşasının şehirde ortaya çıkacağına ve büyüyeceğine inanıyoruz. Şehri yoğuran kültür atmosferi adil bir bakış açısıyla ele alınmadığı sürece toplumun tümünü kucaklayan bir demokratik ortamın üretilemeyeceğini düşünüyoruz. Bütün toplumsal kesimlerin eşit bireyler olarak görüldüğü bir belediyecilik ve yönetim anlayışı toplumsal huzurun kaynağıdır. Türkiye’de hakim olan belediyecilik anlayışının rant odaklı bir anlayış olduğu herkes tarafından bilinen bir gerçektir. Biz, topluma fayda sağlamayan bireysel rant merkezli anlayışın toplumsal huzura ulaşmada temel engellerden biri olduğuna inanıyoruz. Tarihsel deneyimlerimiz ve bugün hayata geçirmekten kaçınılan kültür değerlerimiz ve inancımız haksız elde edilmiş kazançtan huzur devşirilemeyeceğini açık bir şekilde bize göstermektedir.” dedi.
“KADİM ŞEHİR ANLAYIŞINI
 YENİDEN İNŞA EDECEĞİZ”
“Biz vatandaşımızın saadet ve huzuru için kadim şehir anlayışını yeniden inşa etmek için geliyoruz.” diyen Uğurlu, “Biz bugün yaşayanların hakkını korumanın yanı sıra dün yaşayanların bize emanet ettikleri değerlere sahip çıkan ve koruyan, yarın yaşayacak olanların hakkını da baş tacı eden bir şehircilik anlayışı ile geliyoruz. Bize miras kalan değerleri korumayı başaramaz isek hizmet götürdüğümüz insanımıza hak ettiği hizmetin verilemeyeceğini biliyoruz. Biz, yarınki nesillerin hak ve hukukunu gözetmeyen bir şehircilik anlayışının bugüne de huzur getirmeyeceğine inanıyoruz. Sosyal sınıf farklılığına bakmadan her şehirli bireyin kentin merkezinde ya da çeperinde nerede olursa olsun eşit şekilde hizmet alması gerektiğine inanıyoruz. Biz belediyecilikte tıpkı daha önce yaptığımız gibi, bozulan standartları düzeltmeye ve adil bir düzen kurmaya geliyoruz.” ifadelerini kullandı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.