Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

“AFSÜ Gelecek Yıllarda İnşallah Daha Da Yükselecek”

AFSÜ, üniversite sıralama kuruluşu Times Higher Education (THE) Etki Sıralaması 2024 sonuçlarına göre, Türkiye’de son 10 yılda kurulan devlet üniversiteleri arasında “Genel Sıralama” kategorisinde birinci oldu. AFSÜ Rektörü Prof. Dr. Nurullah Okumuş, “AFSÜ’nün sıralamada ki yeri önümüzdeki yıllarda inşallah daha da yükselecektir.” dedi.

AFSÜ, üniversite sıralama kuruluşu

THE Etki Sıralaması 2024 listesine giren Türkiye’deki 92 üniversite arasında 31’inci olan Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi (AFSÜ) Türkiye’deki devlet üniversiteleri arasında altıncı olup dünya genelinde 1001-1500 bandında yer aldı.

AFSÜ İLE BİRLİKTE TOPLAM 2 BİN 152 ÜNİVERSİTE DEĞERLENDİRİLDİ

İngiltere merkezli yükseköğretim derecelendirme (Impact Ranking) kuruluşu THE 2024 Etki Sıralamasında, Türkiye’den 92 ve toplamda 2152 üniversite değerlendirildi. AFSÜ, ilk kez dâhil olduğu sıralamaya, dünya çapında üniversiteler arasında “Tüm Alanlarda” 1009. sırada girerken Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerinden “İyi Sağlık ve Refah” (SDG 3) politikasında Türkiye’deki bütün devlet üniversiteleri arasında 6’ıncı sırada; dünya çapında üniversiteler arasında ise 302’inci olma başarısı gösterdi. Türkiye’de son 10 yılda kurulan devlet üniversiteleri arasında “Genel Sıralama” dışında “Temiz Su ve Sanitasyon” (SDG 6) politikasında da 1. sırada yer alan AFSÜ, “Uygun Fiyatlı ve Temiz Enerji” (SDG 7) politikasında ikinci sırada konumlandı. “İyi Sağlık ve Refah” (SDG 3) ile “Sanayi, İnovasyon ve Altyapı” (SDG 9) politikalarında üçüncü sırada bulunan AFSÜ, “Hedefler İçin Ortaklık” (SDG 17) politikasında ise 5’inci sırada yer alıyor.

“AFSÜ İÇİN SIRALAMAYA GİRMEK BÜYÜK BİR BAŞARI”

AFSÜ Rektörü Prof. Dr. Nurullah Okumuş, AFSÜ’nün dünyanın en kaliteli eğitim veren üniversitelerinin derecelendirildiği THE 2024 Etki Sıralamasında, Birleşmiş Milletlerin (BM) belirlediği “Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri” doğrultusunda sıralamaya girmesinin büyük bir başarı olduğunu söyledi. AFSÜ’nün Etki Sıralamasına ilk kez ve sadece 2023 verileriyle girdiğine dikkat çeken Rektör Okumuş, “Üniversitemizde yürütülen bütün faaliyetlerini BM’nin ‘Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri’ kapsamında araştırma, eğitim, yönetim ve sınırların ötesinde etkiye sahip olabilme başlıklarında geliştirmeye önümüzdeki yıllarda da devam edeceğiz. AFSÜ’nün sıralamadı yeri önümüzdeki yıllarda inşallah daha da yükselecektir. Sağlık temalı bir üniversite olarak AFSÜ’de, gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakmak ve yükseköğretimde kalıcı başarı elde etmek hedefiyle her alanda sürdürülebilirlik çalışmalarına odaklanan projeler geliştirilmektedir. Üniversite-sanayi iş birliği, bilim, teknoloji ve istihdam alanında katma değer sağlayan çalışmaları sürdürülebilir kalkınma hedefleri doğrultusunda toplumun yararına olacak şekilde hayata geçiriyoruz. Üniversitemizin dinamik kadrosunun akademik üretkenliğe ve araştırma kalitesine odaklanarak daha büyük başarılara imza atacağına yürekten inanıyorum.” dedi.

“AFSÜ Gelecek Yıllarda İnşallah Daha Da Yükselecek” “AFSÜ Gelecek Yıllarda İnşallah Daha Da Yükselecek” “AFSÜ Gelecek Yıllarda İnşallah Daha Da Yükselecek”