Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Afyon-Eskişehir arasında 300 hektarın yanmasına neden oldular

Orman yangınının çıkmasına sebep olan şahıs adliyeye sevk edildi

Afyon-Eskişehir arasında 300 hektarın yanmasına neden oldular

Eskişehir’de çıkan ve 300 hektarlık alanda etkili olan yangına sebep olduğu iddia edilen 65 yaşındaki şüpheli adliyeye sevk edildi.
Dün öğle saatlerinde Seyitgazi Ilçesi’ne bağlı Kırka ve Oynaş mahalleleri arasında balya makinesinden çıkan kıvılcım sonucu tarım arazisinde yangın başladı. Rüzgarın etkisiyle büyüyen yangın, tarım arazisinin yanında bulunan ormanlık alana sıçradı. Dün öğle saatlerinde başlayan ve bugün kontrol altına alınabilen yangından 300 hektar alan etkilendi.
Yangının çıkışına neden olan balya makinesini kullanan 65 yaşındaki Mevlüt T. gözaltına alındı. Jandarma ekiplerinde işlemleri tamamlanan şüpheli, ‘Taksirle orman yangınına neden olmak’ suçu çerçevesinde adliyeye sevk edildi.

Ankara, Kütahya, Konya, Isparta ve Afyonkarahisar seferber oldu

Seyitgazi ilçesine bağlı Kümbet ve Oynaş mahallelerinin arasında bulunan bir arazide, çiftçinin balya makinasını kullandığı sırada kıvılcımdan yangın çıkmış, alevler rüzgârın da etkisiyle ormanlık alana sıçramıştı. Yangın rüzgârında etkisiyle hızla büyüdü. Oynaş Mahallesi’ne doğru ilerleyen yangının söndürülmesi için bölgeye çok sayıda ekiple birlikte, 26 arasöz ve 7 su tankının yanı sıra 5 adet helikopter 1 uçak 4 greyder, 1 kepçe 300 personel ile 95 yardım gönüllüsü. sevk edildi. Ayrıca yangına Ankara, Kütahya, Konya, Isparta ve Afyonkarahisar illerinden destek geldi. Yangının başlaması sonrasında ilk müdahalenin 12 dakika sonra yapıldığı öğrenildi. Gece boyunca kara ekiplerince müdahale edildi. Günün aydınlanmasıyla birlikte riskli bölgeler hava araçları ile soğutma çalışması yapıldı. Kontrol altına alınan yangının yeniden başlama tehlikesine karşı ekipler hazır beklerken, diğer yandan soğutma çalışmaları sürüyor.
Taksirle Orman Yangınına Neden Olmak suçundan ise Mevlüt T. gözaltına alındı. Şüphelinin işlemlerinin ardından adliyeye sevk edileceği öğrenildi.