Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

“Afyon Halkını Uyarıyorum, Köksal Milletvekili Olabilmek İçin Teröristlere Sessiz Kaldı”

AK Parti İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi, düzenlediği basın toplantısında Afyonkarahisar halkını uyardığını söyledi. Çelebi, “ Afyonkarahisar halkını uyarıyorum. CHP’li Burcu Köksal, PKK terör örgütüne, teröristlere ve destekçilerine milletvekili olabilmek adına sessiz kaldı” dedi.

AK Parti İzmir Milletvekili

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi, MCG Çakmak Marble Hotel’de  basın toplantısı düzenledi. Toplantıda; AK Parti İl Başkanı Hüseyin Menteş ve teşkilat mensupları da hazır bulundular.

“AFYON’U UYARMAYA GELDİM, KÖKSAL ÇIKARLARINA KADAR MİLLİYETÇİ”

“Genel seçimlerden evvel Türkiye’ye bir uyarı borcumuz vardı. Altılı masayla ilgili. O uyarıyı yapmıştık.” diyen Milletvekili Çelebi, “Demiştik ki Türkiye düşmanlarının garez ve intikamlarını tatmin etmek üzerine siyasi denklem kurulmaz. Masalar yıkılır ama Türkiye Cumhuriyeti yıkılmaz demiştik. Bugün de Afyon’a bir uyarı borcumuz var. Afyon’u uyarmaya geldim. Sayın Burcu Köksal’la mecliste karşılıklı atışmalarımız da oluyor. Kendisiyle beraber Cumhuriyet Halk Partisi’ndeyken mesai de yaptık. Bakın beraberken biz şimdi DEM partiyi belediyeye sokmayacağım diyor. Ben buradan milliyetçiyim demeye getiriyor. Ama çıkarına kadar milliyetçi olanlarla sapına kadar milliyetçi olanları ayırt etmek lazım. Madem DEM Partiyle ilgili böyle düşünüyorsun. 23 Şubat 2020 tarihinde Mithat Sancar, ‘Öcalan ışığımız.’ dedi. Orada Mehmet Ali Çelebi çıktı bütün kapalı grupta 135 milletvekilinin huzurunda Sayın Kılıçdaroğlu ve Sayın Özgür Özel de divandaydı. Bunlar ‘Öcalan ışığımız.’ diyor. Bunlarla nasıl yan yana geleceğiz diye bir çıkış yapmıştım. Sayın Burcu Köksal orada susmuştu. Madem bu kadar hassastın o gün niye konuşmadı? CHP’li Gürsel Tekin o dönem ‘HDP’ye bakanlık verilebilir.’ dedi. Sesi çıktı mı Burcu Köksal’ın? Çıkmadı. Garo Paylan mecliste Türk Milletine soykırımcı deyip yasa teklifi verdi. Atatürk Türk Milleti zekidir demişti. Bu nasıl milliyetçilik? Niye karşı çıkmadı? Bu arada ben bunların hepsine karşı çıktım. Hani sapına kadar milliyetçi olanla çıkarına kadar milliyetçi olanları şu an izliyoruz. Bakın o dönem altılı masa destek açıklamaları yaptı Karayılan, ‘Sistem değişecek Önder Apo özgür olacak.’ dedi. Burcu Köksal buna tepki gösterdi mi? Yani elbette ki teröristlerin ne dediği bizim için önem arz etmiyor. Ama ‘Adi terörist sen kimsin? Senin desteğine ihtiyacımız yok. Senin de başını ezeceğiz cümlesini kurması gerekmez miydi?’ Yaptı mı? Yapmadı. Biz yaptık. Terör elebaşı Karasu ne dedi? ‘Altılı masayı destekleyin yoksa bizi yok edecekler.’ dedi. Yok, ediyor muyuz? Ediyoruz. 2015’ten beri yaptığımız operasyonlarla 39 bin teröristi çukurlara gömdük.” dedi.

“BURCU KÖKSAL MİLLETVEKİLİ OLMAK İÇİN VATANINDAN TAVİZ VERİYOR”

Miletvekili Çelebi, sözlerine şöyle devam etti:

“Duran Kalkan, ‘Durum gerçekten ciddi. Bu mücadeleyi destek verin.’ dedi. Burcu Köksal’da ses var mı? Yok. Hani ‘Dem Parti ve teröristlerle ilgili hassasiyetim var.’ dediği için bunları konuşuyoruz. Ahmet Türk, ‘Öcalan’ı özgürleştirme dönemine geldik.’ dedi. Ses var mı? Yok. Niye yok biliyor musunuz? Çünkü milletvekili olacak ki o dönem. Hani çıkarına kadar milliyetçilikten bahsettiğim bu. Milletvekili olmak için bunlara taviz veriyor. Belediye Başkanı aday olmak için nelerle taviz verdiğini degöstereceğim.”

“MUTABAKAT METİNLERİNE ATATÜRK VE TÜRK MİLLETİ YAZMADILAR, KÖKSAL SUSTU”

“Şimdi de Burcu Köksal, Belediye Başkanı olmak için sahte milliyetçilik yapıyor.” diyen Milletvekili Çelebi, şöyle konuştu:

“DEM Parti’yle ilgili bir hassasiyeti olmadığını gördük geçmişte. Şimdi bir milliyetçinin özellikle Afyonkarahisar cumhuriyetin kurulduğu topraklar olduğundan Atatürk’le ilgili hassasiyeti olması lazım değil mi? Atatürk kurucumuz, kurucu önderimiz, liderimiz. Bakın o tarihte 18 Eylül 2020’de bende o sırada CHP’deydim. HDP Sözcüsü Ebru Günay, ‘Atatürk’e katliamcı Osmanlı’ya da soykırımcı.’ diyor. Ne yapmamız lazım bu durumda? Normal bir Türk vatandaşı olarak karşı durmamız lazım değil mi? Evet diyorum. Cumhuriyet Halk Partisi’nde bir tane milletvekili karşı koydu. Onun kaydı da burada işte. Sayın Köksal niye susuyordu o dönemler? Milliyetçilik buna cevap vermeye gerektirmez mi? Cevap yok. Bakın Bursa Milletvekili Atatürk’e ‘Dersim katliamcısı’ dedi. O dönem. Karşı çıkan kim? Yine Mehmet Ali Çelebi’dir. Burcu Köksal’da ses yok. Mutabakat metinlerine Atatürk ve Türk milleti yazmadılar. Bizim Cumhur İttifakı’nın metninde var. Hem Atatürk var hem Türk Milleti var. E sen milliyetçiysen Türk Milleti yazılmayan yere itiraz etmen gerekmez mi? Niye yazmadılar? HDP öyle istedi çünkü. Yazamazsınız dedi. Ve onu dinlediler. Bunun da farkındaydı.”

“DEM PARTİ İLE TARTIŞTIM BURCU KÖKSAL CEVAP VERDİ”

Milletvekili Çelebi, açıklamasında şunları kaydetti:

“Madem DEM Partilileri Belediye’ye koymuyordun oradan niye tepki göstermedin? Yani Atatürk ve Türk Milleti senin Belediye’nden daha az mı önemli? Bir milliyetçi Atatürk’le ilgili hassas olmalı dedik. Atatürkçülere ‘İt sürüleri’ diyen adamla şu an yoldaş oldular. Ses yok. Ben orada mecliste DEM Parti’ye konuşuyorum. DEM Parti’yle birlikte Burcu Köksal bana cevap veriyor. Fark ettiniz değil mi? Beraber cevap veriyorlar bana. Yanındaki Grup Başkan Vekeli geçen Meral Danış Bektaş’ta açıklama yaptı. ‘Ben onun öyle olduğunu bilmezdim.’ dedi. O da şaşırıyor. Çünkü araları çok iyi. Yan tarafında otururken kaç kez Sayın Öcalan denmesine rağmen Burcu Köksal’dan bir tane cevap duydunuz mu? Yanında bebek katiline Sayın Öcalan diyorlar. Onlara cevap vermiyor. Burcu Hanım bana cevap veriyor. Bunları savunduğum için.”

“MİLLETVEKİLİ OLACAĞI İÇİN FETÖ’CÜLERE GÖZ YUMDU”

CHP Grup Başkanı Afyonkarahisar Milletvekili ve Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Av. Burcu Köksal’a eleştirilerini sıralayan Milletvekili Çelebi, şöyle konuştu:

“Milliyetçi bir insanın FETÖ’yle ilgili ciddi bir tepkisi olur doğru mu? FETÖ teşkilatına karşı zombi teşkilatı diyorum ben onlara. FETÖ’yle mücadele etmesi lazımdır. Vatanını, milletini seven bir insanın,   Sayın Kılıçdaroğlu KHK’ların hepsini geri döndüreceğiz. FETÖ, PKK devlete çökecek imasında bulundu. Burcu hanımdan ses yok çünkü o dönem milletvekili olacaktı. Ses çıkaramaz, çıkarma şansı yok. FETÖ’cüler ‘Biz geri döneceğiz.’ dediler. Bunlara bir cevap verdi mi? Şunu demesini beklerdik. ‘Hadi siz gelin, biz sizi sınırda bastıracağız, içeri atacağız.’ demesini beklerdim. Bütün firariler, Âdem Yavuz Arslanlar gibi FETÖ’cülerin iddialarını mecliste bile dillendiriyor. Kim ona veriyor bilmiyorum. Ne gibi bir irtibatı var bilmiyorum. Ama onları da dillendirdiğine şahidim.”

“TÜRK DEVLETİNE İŞGALCİ DİYEN DEMİRTAŞ’A TEPKİ GÖSTEREMEDİ”

Bir milliyetçinin terörist Selahattin Demirtaş’la ilgili mesafe koyması gerektiğini söyleyen Milletvekili Çelebi, “Ne diyordu Demirtaş? Bakalım. ‘Biz PKK’yı silahlı bir halk hareketi olarak görüyoruz.’ diyordu. ‘Başkan Apo’nun heykelini dikeceğiz.’ diyordu. Şu an cezaevinden bir mektup yazdı. Türk Devleti için ‘İşgalci’ dedi. Peki Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ve Sayın Özgür Özel Demirtaş’a şeref madalyası takarken ve kurultaydan selam çakarken Burcu Köksal’ın bir tepkisini duydunuz mu? Yok. Ya bari bir tanesinde şu saydıklarımın bir tanesinde bir tepkini duysak yüreğimiz yanmayacak. Bir milliyetçi ordusuyla ilgili çok hassas olmalı. Ne kadar hassas olduğunu biliyorsunuz. Bakın o dönem SİHA Sezgin Türk ordusuna kimyasal silah iftirası attı. ‘Köyleri yakıyorlar.’ dedi. Birçok kamuoyu tepki gösterdi. Kamuoyu bu kadar tepki göstermişken Burcu Hanım’dan ses çıktı mı? E sen hani milliyetçiydin? Hani asker polis diyordun? Orduya hakaret ediyor. Küfrediyor Türk ordusuna çocuk katili diyeni getirdiler İzmir’den sekizinci sıradan aday yaptılar. Az daha vekil oluyordu. İkinci bölgede. Ses var mı? Yok.”

“TERÖRİSTLE FOTOĞRAFI ÇIKAN VEKİL OYLAMASINDA ÇEKİMSER KALDI”

Milletvekili Çelebi, sözlerine şöyle devam etti:

“O dönem TBMM’de HDP, CHP, İYİ Partili vekiller beraber basın toplantısı yaptılar. Aklımıza hayalimize gelir miydi böyle bir şey? Önlerinde kim var biliyor musunuz? Şebnem Korur Fincancı. Türk ordusuna kimyasal silah iftirası atan PKK Öcalan sever bir kişi. Buna sesini duydunuz mu? Bu olaya da ses yok. Şu çok kritik. Bir milletvekilinin dağda teröristle fotoğrafı çıktı. Bakın çok önemli bu. Biz ne yaptık hemen? Dokunulmazlık kalksın dedik. Getirdik meclise ki öyle olması gerekiyordu. Cumhur İttifakı evet oyu verdi. CHP’de 14 kişi hayır oyu verdi. Özgür Özel aralarındaydı. Burada Burcu Köksal ne yaptı? Ne yapması beklenirdi bir Afyonlu olarak, bir milliyetçi olarak kendisini öyle söylüyor ya. Hemen kaldırılsın demesi lazım değil mi? Oradan kaçtı çekimser kaldı. Sen çekimser milliyetçisin. Bir milliyetçi bayrak konusunda hassastır değil midir? Milliyetçi olmasına da gerek yok. Normal bir vatandaşımız kendisini liberal de tanımlasa başka türlü de tanımlasa bayrak konusunda hassastır. Bakın o dönem tam milletvekili olmadan önce olduğu için sesi ondan çıkmıyordu. Genel merkezde bayrak kaldırıp özellikli talep ettiler. Bu yaşandı. Kurucu Parti’nin genel merkezinde bu yaşandı. Maalesef Burcu Köksal’da ses var mı? Yok.”

“BİZ KOCATEPE’DEYİZ KANDİLİN ETEKLERİNDE DOLAŞMIYORUZ”

“Savunma sanayi yatırımlarına dokunacaklarını söylediler.” diyen Milletvekili Çelebi, sözlerini şöyle tamamladı:

“Bu anlattıklarımın hepsine milletvekili olabilme uğruna sessiz kaldı. Yani çıkarına kadar milliyetçi. Bizim hep sesimiz hep çıktı. Bunların hepsinde bütün şeylerde biz sınavı geçtik. Ama Burcu Hanım geçemedi. Ya da geçtiyse Afyon’a açıklasın. Bunlarla ilgili ben şurada tepki verdim desin. Milletvekili oldun. Bak şimdi milletvekili olduktan sonra grup başkan vekilliği döneminde neler oldu? Yani belki amacın oydu. Sessiz kaldın. Bir milletvekili olayım. Ondan sonra ne yaptın? Bir de onlara bakalım mı? Bakalım. Kurultay’da Özgür Özel Demirtaş’a selam gönderdi. Kusura bakmasın biz Demirtaş’a selam çakıp şehitlerimizin ruhunu sızlatmıyoruz. Biz Kocatepe’deyiz. Bak burada Kocatepe’de emperyalizme karşı direniyoruz. Kandilin eteklerinde dolaşmıyoruz. 28’nci dönem milletvekili olduğun zaman niye yoktun? Orada da Grup Başkan Vekili mi olacaktın yoksa? Hep bir hedef var görüyorsunuz değil mi? Bir şeye ulaşabilmek amacıyla. Benim asıl uyarmam gereken konu bu. Milletvekili olabilmek için sustukları bunlar. Grup Başkan Vekili olabilmek için sustukları bunlar. Şimdi Belediye Başkanı olmak için de çıkarına göre milliyetçilik yaptığı husus budur.”