Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

“Afyon İçin ‘Şehir Lokantaları’ Projemiz İlk Olacak”

Saadet Partisi Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Beytullah Karataş, 31 Mart’ta seçimi kazanması halinde kentte bir ilki gerçekleştirerek  “Şehir Lokantaları” projesini hayata geçireceklerini belirtti.

Saadet Partisi Afyonkarahisar Belediye

Saadet Partisi Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Beytullah Karataş, kent için ilk olacağını vurguladığı Şehir Lokantaları” projesi hakkında bilgiler verdi.

“VATANDAŞLARIMIZ HELAL, GÜVENİLİR VE UCUZ YEMEK YİYECEK”

Başkan Adayı Karataş, şu ifadelere yer verdi: “Şehir Lokantaları açmaktaki temel amacımız; özellikle gençlerimizin, öğrencilerimizin ve vatandaşlarımızın güvenilir, helal, hijyenik ve ucuz gıdaya erişebilmelerini sağlamaktır. Belediyeler toplumsal yapıyı korumak, hizmet ettikleri nüfusun ihtiyaç ve beklentilerine göre çözüm sunmak zorundadır. Birleşmiş Milletler (BM) Dünya Gıda Programı’nın küresel açlık verilerine göre nüfusumuzun yüzde 18’i yetersiz besleniyor. Türkiye’de her 10 kişiden 4’ü iki günde bir sofrasına et, tavuk, balık koyamıyor. Bu açıdan Türkiye malesef Avrupa’da en kötü durumda olan ülkedir.”

“HİÇBİR ÇOCUĞUMUZ OKULA AÇ GİTMEYECEK”

“Bizim hiçbir çocuğumuz, hiçbir gencimiz geliri olmadığı için okula aç gitmesin istiyoruz.” diyen Başkan Adayı Karataş, “Ailelerimiz böyle bir sorunu ve sıkıntıyı yaşamasın istiyoruz. Bütün bunların temel çözümü, ülkenin iyi bir ekonomi yönetimine ve sürecine kavuşmasıyla mümkün. Biz bir yarayı belki iyileştiremiyoruz ama pansuman etmek, hayatın sürdürülebilirliğini sağlama noktasında öğrencilerimize ve gençlerimize yakın noktalarda, eğitim yoğunluğu olan bölgeler başta olmak üzere Şehir Lokantalarımızı açacağız. Hijyenik, kaliteli ama aynı zamanda fiyatı uygun bir yemek erişimini sağlayacağız.” dedi.

“BU PROJEDE YEREL ESNAFIMIZI DA KORUYACAĞIZ”

Başkan Adayı Karataş, şunları kaydetti: “Bu hizmeti sağlarken yerel esnafımıza da ihmal etmedik. Onları da koruyacağız. İhtiyaç sahibi vatandaşlar ve öğrenciler kendilerine vereceğimiz kartlarla anlaşmalı esnaf lokantalarında da ucuz ve hesaplı yemeklere ulaşabilecek. Böylece yerel esnafımız da desteklenerek, mağdur edilmemiş olacak.”

“Afyon İçin ‘Şehir Lokantaları’ Projemiz İlk Olacak”