Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Afyon Spor Alanında Daha Da İlerleyecek

Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu, Afyonkarahisar’ın spor alanında daha da ilerleyeceğine inandığını belirtti

Gençlik ve Spor İl

2022-2023 sezonunda Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme programı kapsamında Afyonkarahisar’da yapılan taramalarda başarılı olan yaklaşık 350 sporcu, ara ölçümlere alınıyor. Prof. Dr. Veysel Eroğlu Spor Salonunda bulunan 3 farklı salonda gerçekleştirilen ölçümler 4 gün sürecek. Yapılacak ölçümlerde sporcuların genel tarama, denge, reaksiyon, koordinasyon ve mekik koşusu gibi çeşitli becerileri değerlendiriliyor.

Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu da ara ölçümleri yerinde takip ederek sporculara ve antrenörlerine destek verdi. Kasapoğlu, yaptığı açıklamada yetenekli sporcuların keşfedilmesi ve spora yönlendirilmesinin önemini vurguladı. Bu sayede Afyonkarahisar’ın spor alanında daha da ilerleyeceğini ve ulusal ve uluslararası alanda daha fazla başarı elde edeceğine inandığını söyledi.

Ara ölçümler, sporcuların gelişmelerini takip etmek ve hangi branşa daha uygun olduklarını belirlemek için yapılıyor. Başarılı olan sporcular, ilgili branşlarda daha ileri eğitimler alacak ve milli takımlara yükselme şansı yakalayacak.

Afyon Spor Alanında Daha Da İlerleyecek

11 BİNİ AŞKIN ÖĞRENCİYE UYGULANACAK

Öte yandan 2023-2024 sezonunda genel tarama ölçümleri devam ediyor. Afyonkarahisar’da tüm il ve ilçelerde 3. Sınıf öğrencilerinin taramalarını yapan yetenek taraması ekibi hastalık veya herhangi bir nedenden dolayı ölçümleri yapılamayan öğrencilere ulaşmaya devam ediyor.

Afyonkarahisar’da bütün 3. sınıf öğrencilerinin taranmasına önem verdiklerini belirten İl Müdürü Kasapoğlu, şu ana kadar yaklaşık 10.000 öğrencinin ölçümlerinin yapıldığını belirterek dönem sonuna kadar 11.500 öğrencinin ölçümlerinin tamamlanacağını ifade etti.