Afyon stantları tasarımı ile dikkat çekti

Afyon stantları tasarımı ile dikkat çekti

Dünyadaki turizmcileri bir araya getiren Travel Turkey İzmir Fuarı’nda Afyonkarahisar’ı temsil eden Visit Afyon ve Frigya stantları farklı tasarımı ile dikkat çekiyor

13’üncü kez düzenlenen Travel Turkey İzmir Fuarı’nda stantlar tasarımları ile birbiriyle yarışıyor. En farklı tasarımların yer aldığı stantların başında ise Afyonkarahisar’ı temsil eden Visit Afyon ve Frigya Stantları oluyor. Visit Afyon’un kullandığı stantta küplerden oluşmuş bir kule bulunuyor. Bu kuleyi oluşturan küplerin her yüzeyinde Afyonkarahisar’ın tarihi, kültürü, termali ve lezzetini anlatan birbirinden farklı görsel ögeler yer alıyor. Frigya standında ise vadiyi anlatan dev duvarlar oluşturularak Frigya’nın fuara net bir şekilde yansıtılması sağlandı.
“KÜPLERDEN KALE OLUŞTURULDU”
Bu tasarımlara imza atan İç Mimar Zakire Alimoğlu, Afyonkarahisar’ı tanıtmak amacıyla uzun süre bu çalışma üzerinde yoğunlaştığını söyleyerek, “Visit Afyon standını tasarlarken yalın sade bir çizgi ile Afyon’u tanıtmaya çalıştım. Standı tasarlarken odak noktamız sade ama çarpıcı insanların dikkatini Afyon’un doğal güzelliklerini tarihini yemeklerini anlatmaktı. Bunu anlatırken duvarlar yerine küplerden faydalandım. Küplerin üzerine farklı fotoğraflar yerleştirerek dikkati Afyon’a çekmekti. Duvarlarda kullandığımız Visit Afyon yazısı ve logosunu bir duvarda kullandım. Bu da gelen ziyaretçilerin dikkatini çekmesi için vurguyu tek bir noktaya çekmekti.”dedi.
“FRİGYA FUARA TAŞINDI”
Tasarladığı dev duvarlarla Frigya’nın fuara taşındığını kaydeden Alimoğlu, “FRİGYA standını tasarlarken de Frigya’nin alternatif turizm bölgesini olmasını vurgulamaktı. Frigya’nın doğal güzelliğini gördüğün bir fotoğrafı katmanlara ayırdık ve tek bir duvarda büyük görsellerle bunu destekledik. Standın içine yerleştirdiğimiz çadırlar ve bisiklet FRİGYA da yapılan etkinliklere vurgu yapmaktı. Afyonun tanıtımında Travel Turkey için stant tasarlamak benim için keyifli bir çalışma oldu.” diye konuştu.
Öte yandan Frigya standında çadır ve bisiklet temaları da öne çıkarıldı. Zakire Alimoğlu’nun Bilkent Üniversitesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü’nden mezun olduğu ve uzun yıllar boyunca Almanya’da çalıştığı şu anda ise memleketi olan Afyonkarahisar’da çalışmalarını sürdürdüğü, İç Mimar Emine Koçkan birlikte çalıştıkları öğrenildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

E-Gazete Arşivi