Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Afyon’a ve termale ilgi her geçen gün artıyor

ZAFTODER Başkanı Ali Gümüşhan, Afyonkarahisar’a ve termal turizmine ilgi ve tercihin her geçen gün biraz daha arttığını belirtti

Afyon’a ve termale ilgi her geçen gün artıyor

Zafer Bölgesi Turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneği (ZAFTODER) Başkanı Ali Gümüşhan, yaz sezonunda Afyonkarahisar’da turizmi gazeteniz Kocatepe’ye değerlendirdi.
Ali Gümüşhan, Afyonkarahisar’da termal turizmin 12 ayı kapsamasına rağmen eskiden sadece kış aylarında yoğunluk yaşandığını hatırlattı. Gümüşhan, “Afyonkarahisar’da termal turizm yılın 12 ayını kapsasa da eskiden sadece kış mevsiminde termalde çok yoğun bir kapasite oluyordu. Son 5 yıldır artık yılın 12 ayı termal turizmi yapılıyor. Turizm çeşitliliği kapsamında; Spor turizminde de termal turizminde de kentimizde misafir sayılarında artış oldu. Malumdur ki Afyonkarahisar aynı zamanda bir gastronomi kentidir. Bunların hepsi Afyonkarahisar turizmini olumlu yönde etkiledi. Özellikle Temmuz ayı sonu itibariyle Afyonkarahisar’a yoğun bir gurbetçi akışı oldu. Bilindiği üzere sahiller çok sıcaktı. Sahillerden kaçanlar oldu. Her ne kadar Afyonkarahisar’da sıcak olsa sahiller daha da sıcaktı. Bu noktada kentimiz tatil turizminde ciddi bir tercih edildi. Afyonkarahisar otelleri olarak doluluk oranlarımızın okulların açılacağı zaman dilimine kadar devam edeceğini düşünüyoruz. Otellerimizde yüzde 85’i bulan doluluk oranını yakaladık diyebiliriz. Afyonkarahisar’a ve termal turizmine ilgi ve tercih her geçen gün biraz daha artıyor.” dedi.