“Afyon’da yılda 55 bin acil  sağlık vakası meydana geliyor”

“Afyon’da yılda 55 bin acil sağlık vakası meydana geliyor”

İl Sağlık Müdürü Uzman Dr. Serhat Korkmaz, “Acil Sağlık Hizmetleri” kapsamında Afyonkarahisar’da 500 personelle hizmet verdiklerini ifade ederek, kentte yılda yaklaşık 55 bin vakaya ulaşıldığını, bunun da istasyon başına aylık 100 vakaya karşılık geldiğini söyledi

 

İl Sağlık Müdürü Uzman Dr. Serhat Korkmaz, Acil Sağlık Hizmetlerinin 25’inci yılının ve 1-7 Aralık Acil Sağlık Hizmetleri Haftasının, çeşitli etkinliklerle kutlandığını söyledi.
Acil sağlık hizmetlerinin 25 yıldan bu yana halkın sağlığı için zamanla yarıştığını belirten İl Sağlık Müdürü Korkmaz, “Bu hizmet, 25 yıldır kesintisiz verildiği gibi her geçen gün de araç ve personel sayısı olarak artıyor, kalitesini yükseltiyor.” dedi.
“500 PERSONEL İLE HİZMET VERİYORUZ”
Afyonkarahisar’ın gerek geçirdiği ağır kış şartları gerekse yolların kesiştiği bir kavşak olması sebebiyle tüm mevsimlerde bu hizmete büyük ihtiyaç duyulduğunu vurgulayan Sağlık Müdürü Korkmaz, “İlimiz soğuğu ile, karı ve ayazı ile bilinir. Aynı zamanda da özellikle tatil dönemlerinde yoğun bir trafik akışı da ilimiz üzerinden geçer. Bu nedenle ilimizin köy ve beldelerine kışın zor şartlarında ulaşabilmek, ana yollardaki trafik kazalarına yetişebilmek ilimiz için başlıca sağlık hizmetidir. Bunları göz önüne alarak Sağlık Müdürlüğü olarak acil sağlık hizmetlerini önemsiyoruz. Sağlık Bakanlığımız da bizlerin bu alandaki ihtiyaçlarına her zaman olumlu yanıt vermiştir. Bunun sonucunda da ilimizde 37 adet 112 istasyonu, 64 kara ambulansı, 1 adet Motosiklet ambulans, 1 adet yoğun bakım ambulansı, 1 adet helikopter ambulansı, aktif 500 acil sağlık hizmetleri personeli ile hizmet veriyoruz. Bu sayısal verilerin karşılığı hem ilimiz sınırlarında yaşayan hem de transit geçen vatandaşlarımıza en hızlı ve en iyi sağlık hizmeti olarak dönüyor ki bu bizim en büyük mutluluğumuz.” diye konuştu.
“PERSONEL EĞİTİMLERİMİZ DEVAM EDİYOR”
Afyonkarahisar’da yılda yaklaşık 55.000 vakaya ulaşıldığını, bunun da istasyon başına aylık 100 vakaya karşılık geldiğini söyleyen Korkmaz, “Bu yoğun vaka sayısındaki olay yerine hızlı ulaşımı ve doğru müdahaleyi sağlamak için de personelimize yönelik eğitimlerimiz aralıksız devam ediyor. Helikopter ambulansın da ilimize, bölgemize kattığı desteği bu vesile ile tekrar vurgulamak istiyorum. 1-7 Aralık Acil Sağlık Hizmetleri Haftası sebebiyle bütün acil sağlık personelimizi tebrik ediyor, özverili çalışmaları nedeniyle de teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

E-Gazete Arşivi