Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

“Afyonkarahisar bizim için önemli”

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, gerçekleştirdiği belediye ziyaretinde Afyonkarahisar’ın kendileri için çok önemli, Atatürk’ün Büyük Taarruz emrini verdiği kadim bir şehir olduğunu dile getirerek, “Türkiye ile bizim aramızda kadim ve kutsal bağlar asırlardır devam etmektedir.” dedi

“Afyonkarahisar bizim için önemli”

Bir dizi temaslarda bulunmak üzere Afyonkarahisar’a gelen Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Ersin Tatar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’i ziyaret etti. Tatar, Mehmet Zeybek tarafından törenle karşılandı.

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ı Belediyede misafir etti. Mehmet Zeybek’in ev sahipliğinde gerçekleştirilen ziyarete; Vali Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekilleri; İbrahim Yurdunuseven, Dr. Hasan Arslan, MHP Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak,  AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, Belediye Başkan Yardımcıları Süleyman Karakuş, Benol Kaplan ve Barış Dal eşlik etti.

“Afyonkarahisar bizim için önemli”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

“AFYONKARAHİSAR KADİM BİR ŞEHİR”

Afyonkarahisar’da bulunmaktan duyduğu memnuniyeti ifade eden Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Ersin Tatar: “Afyonkarahisar bizler için çok önemli, Atatürk’ün Büyük Taarruz emrini verdiği kadim bir şehirdir. Dolayısıyla Afyonkarahisar, geçen Ağustos ayında 101. Yılını kutladığımız Büyük Taarruz ve 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Kocatepe ile anılmaktadır. Bu önemli merkezde bulunmak, Atatürk’ümüzü ve onun silah arkadaşlarını anmak, aynı zamanda 1974 Kıbrıs Gazileri ile buluşmak özellikle 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 100. Yılının tam da arifesinde burada olmak bizim için başka bir anlam taşımaktadır. Türkiye ile bizim aramızda kadim ve kutsal bağlar asırlardır devam etmektedir. Bize gösteriler yakın ilgi alakadan dolayı çok teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

“FİLİSTİN’DE YAŞANANLAR HEPİMİZİN ACISI”

Filistin’de yaşanan olaylardan duyduğu üzüntüyü de dile getiren Cumhurbaşkanı Tatar: “Filistin’de yaşananlar hepimizin acısı. Türkiye’de olduğu gibi bizlerde KKTC olarak üç gün yas ilan ettik. Bu acıyı birlikte yaşıyoruz. İnsanlık adına, masum halk ve çocuklar adına inşallah en erken zamanda yaşananların son bulmasını temenni ediyorum.” dedi,

“Afyonkarahisar bizim için önemli”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

“DEPREMİN UNUTMAMIZ MÜMKÜN DEĞİL”

6 Şubat’ta ülkemizde yaşanan deprem felaketine değinen Tatar: “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde çoğu milletin başaramayacağı 11 ili kapsayan bir felaketin çözümü için üstün gayret gösteriliyor. Bu çalışmalar ışığında geleceğe umutla bakabilmenin ortamı yaratılmış oldu. Bu acıyı hiçbir zaman unutmamız mümkün değil.” diye konuştu.

 

Mehmet Zeybek, ise Cumhurbaşkanı Tatar’a Afyonkarahisar’ın tarihi, ekonomisi, kültürel değerleri ve turizm potansiyeli hakkında bilgi verdi. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Zeybek, Cumhurbaşkanı Tatar’a günün anısına hediye takdim etti.