Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

AFYONKARAHİSAR İLE FİLİSTİN’İN CENİN KENTİ “KARDEŞ ŞEHİR” OLDU

Afyonkarahisar Belediyesi ile Filistin’in Cenin Belediyesi arasında imzalanan protokol ile Afyonkarahisar ile Cenin ‘kardeş şehir’ oldu.

AFYONKARAHİSAR İLE FİLİSTİN’İN CENİN KENTİ “KARDEŞ ŞEHİR” OLDU

Filistin’in Cenin Belediye Başkanı Nidal Obaidi, Filistin Devleti Büyükelçisi Faed Mustafa, Cenin Belediyesi Meclis Üyesi Khader Torkman, Büyükelçi Müsteşarı Rana Abusıbaa ve Cenin Belediyesi Dış İlişkiler Dairesinden Baheer Matahen, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’i ziyaret etti. Zeybek Başkan, makamında ağırladığı misafirleriyle yakından ilgilendi. Başkan YardımcısıSüleyman Karakuş’ta görüşmede hazır bulundu. Ziyarette, Filistin’in içinde bulunduğu durum ve Türkiye’nin desteği konuşuldu.

 

Mehmet Zeybek, aynı inancı yaşadıkları Filistin’in önemini vurgulayarak, “Filistin ile olan tarihi bağlarımız çok eskilere dayanır. Hem din kardeşiyiz hem de Osmanlının torunları olarak bir bağımız var. Dünyada birçok il ile kardeş şehiriz. Mazlum coğrafya Filistin bizim için çok daha fazla önem arz ediyor. Kardeş Belediyemizi ve Büyükelçimizi, meclis üyemizi burada ağırlamaktan son derece memnunuz. Yerel yönetimler olarak karşılıklı yapılacak maddi ve manevi iş birlikleri için de her zaman hazırız.” ifadelerini kullandı.

 

Ziyarette, gerçekleştirilen kardeşlik imza protokolüyle tüm dünyaya Türkler ile birlikte olduklarını göstermeyi amaçladıklarının altını çizen Cenin Belediye Başkanı Nidal Obaidi ve Filistin Devleti Büyükelçisi Faed Mustafa, sadece belediyeler arasında değil halklar arasında da birliktelik meydana getirmek istediklerini kaydetti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Türkiye’nin desteklerini her zaman hissettiklerini belirten heyet ev sahipliğinden dolayı Başkanı Mehmet Zeybek’e teşekkür etti.

 

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ile Cenin Belediye Başkanı Nidal Obaidi’nin imzaladıkları protokol ile iki şehir kardeş belediye oldu.

“Pazar yeri değil yangın yeri”
Sıradaki Haber “Pazar yeri değil yangın yeri”