Afyonkarahisar’da ilk günde  3000 sağlık çalışanı aşılandı

Afyonkarahisar’da ilk günde 3000 sağlık çalışanı aşılandı

YASAL UYARI

Kocatepe Gazetesi’ne ait haberlerin alınıp/kopyalanıp başka yayın organlarında kullanılması halinde yasal yollara başvurulacaktır. Telif hakkı davası açılacaktır. Haberlerin belirli bir kısmını alarak yada başlığını değiştirerek veyahut alt üst edilerek de (gazeteci tabiri ile takla attırıp) alınıp/kopyalanıp başka yayın organlarında kullanılması halinde de yasal yollara başvurulacaktır. Telif hakkı davası açılacaktır.

 

Koronavirüsle mücadelenin en ön saflarında yer alan sağlık çalışanlarına dün itibariyle yapılmaya başlanan “CoronaVac aşısı” kapsamında Afyonkarahisar’da bir günde 3 bin sağlık çalışanı aşılandı

 

81 ile dağıtımı yapılan aşıların, sağlık çalışanlarına uygulanmasına başlandı. Sağlık çalışanları, MHRS ve e-Nabız sistemleri üzerinden oluşturdukları randevuyla, Afyonkarahisar’daki bütün hastanelerde ve sağlık ocaklarında aşı olmaya başladı.
10 BİN 750 SAĞLIK ÇALIŞANI GÖREV YAPIYOR
Dün sabah saat 08:00 itibariyle başlayan aşılama çalışmaları gece saat 24:00’a kadar devam etti. Bu kapsamda aşılamanın ilk gününde Afyonkarahisar’da yaklaşık 3 bin sağlık çalışanına “CoronaVac aşısı” yapıldı.
Afyonkarahisar genelinde Devlet Hastanelerinde 6 bin 200, Üniversite Hastanesinde bin 50 Özel Hastaneler ve eczaneler dahil 3500 sağlık çalışanı olmak üzere toplamda 10 bin 750 sağlık çalışanı görev yapıyor.
HİÇBİR ALERJİ VE
YAN ETKİ GÖRÜLMEDİ
Randevu sistemiyle Afyonkarahisar’daki bütün hastanelerde, sağlık ocaklarında ve toplum sağlığı merkezlerinde ilk olarak sağlık çalışanlarına uygulanan aşılamada hiçbir alerji ve yan etki görülmediği öğrenildi. Aşı yapılan tüm sağlık çalışanları aşılamadan sonra 15 dakika boyunca gözlem altında tutuldu.
>> Burak AYDIN’ın Özel Haberi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

E-Gazete Arşivi