Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Afyonkarahisar’dan 5 Milyon 877 Bin Araç Geçti

Kurban Bayramı tatili için 12 Haziran’da tedbir almaya başlayan Afyonkarahisar’da İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri kentten toplamda 5 milyon 877 bin aracın geçtiğini tespit etti

Kurban Bayramı tatili için

Türkiye’nin bir çok ilini birbirine bağlayan Afyonkarahisar’da bayram tatili için yola çıkan vatandaşlardan dolayı trafik yoğunluğu oluştu. İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı trafik ekipleri 98 araç ve 493 personel ile bayram tatili süresince görev aldı. Kurban Bayramı tatili okulların kapanmasıyla başlarken herkesin aynı anda yollara düşmesi trafik yoğunluğunun oluşturmuştu. Şimdi ise dönüş yolculuğu başladı. Afyonkarahisar’da trafik problemi olmaması için Bölge Trafik Müdürlüğü ekipleri oluşan yoğunluğu aksama olmadan sürmesi için çalışmalarını sürdürdü. Yapılan ölçümlere göre Afyonkarahisar’dan 12 Haziran’dan bu gün öğlen saat 12.00’ye kadar geçen 5 milyon 877 bin araç geçişi kaydedildi. Afyonkarahisar’da oluşan trafik yoğunluğu sırasında 26’sı yaralamalı, 35’i de maddi hasarlı olmak üzere 61 trafik kazası yaşandı. Meydana gelen kazalarda ise 62 kişi yaralandı.

Afyonkarahisar'dan 5 Milyon 877 Bin Araç Geçti

‘TRAFİK BAYAĞI YOĞUN’

Afyonkarahisar İl Emniyet Müdürlüğü Bölge Trafik Şube Müdürlüğü Komiseri Berkan Akkoyun, “Bu sene Kurban Bayramı tatilinin okulların kapanmasına da denk gelmesi sebebiyle trafik yoğunluğunun her zamankinden daha fazla olacağı değerlendirildiğinden, Kurban Bayramı tedbirleri kapsamında Afyonkarahisar İl Emniyet Müdürlüğü olarak, vatandaşların güvenli yolculuk etmeleri için 12 gün boyunca gerekli trafik tedbirlerini alacağız. Bu süre zarfında toplam 98 trafik ekibi ve takviyelerle birlikte 493 personel ile birlikte görev yapmaktayız. Trafik tedbirlerinin başladığı 12 Haziran’dan itibaren bu saate kadar güzergahlarımızdan 5 milyon 877 bin araç geçiş yapmıştır. Trafik yoğunluğu hala devam etmektedir. 12 Haziran’dan itibaren ilimizde 26 yaralanmalı kaza, 35 maddi hasarlı kaza gerçekleşmiştir. Bu kazalar sonuncunda toplam 62 vatandaşımız da yaralanmıştır. Tedbirlerin alındığı günden bu saate kadar 27 binden fazla araç kontrol edilmiş, 2110 araca cezai işlem uygulanmıştır. Bakanlığımızdan gelen talimatlar doğrultusunda tedbirlerimiz ve kontrollerimiz aralıksız devam etmektedir. Bu vesile ile tüm vatandaşlarımızın bayramını tebrik eder iyi bayramlar dileriz. Vatandaşlarımıza trafik kurallarına uymalarını önemle rica ediyoruz.” dedi.

Afyonkarahisar'dan 5 Milyon 877 Bin Araç Geçti Afyonkarahisar'dan 5 Milyon 877 Bin Araç Geçti