Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

“Afyonkarahisar’ın Değerleri Bu Kente Yeniden Kazandırılacak”

CHP Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Av. Burcu Köksal; kültür, sanat ve spor alanlarında Afyonkarahisar’ın yıldızı parlayan bir şehir olacağına dikkat çekerek restorasyonu 7 senedir tamamlanmayan Zafer Müzesi ile geri plana itilen spor takımlarının Afyonkarahisar’a yeniden kazandırılacağını söyledi.

CHP Afyonkarahisar Belediye Başkan

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekili, Afyonkarahisar Milletvekili ve Belediye Başkan Adayı Av. Burcu Köksal, Afyonkarahisar’ın şanlı tarihine ışık tutan Zafer Müzesi’nin restore sürecinin bilinçli olarak uzatıldığını ifade etti.

“700 GÜN BİLE SÜRMEYECEK İŞ 7 YILDIR BİTİRİLMİYOR”
Köksal, açıklamasına şöyle devam etti:
“Zafer Müzesi restorasyonu 7 senedir bitmedi. Ben bu konuyu Meclis’te de defalarca dile getirdim. İsteseniz değil 7 yıl, 700 gün bile sürmez, isteseniz bitirirsiniz ama özellikle kasıtlı olarak uzatılıyor. Belediye Başkanı olarak ilk işim Zafer Müzesi’nin tadilatını bitirmek olacak. 30 Ağustos Zafer Haftası’nda o müzeyi kullanıma açacağız. Çünkü o müze Kurtuluş Savaşı planlarının yapıldığı yer. Bizim tarihimiz biz oraya sahip çıkmak zorundayız.”

“Afyonkarahisar’ın değerleri bu kente yeniden kazandırılacak”
“AFYONSPOR ŞİRKETLEŞECEK”
Başkan Adayı Köksal, Afyonspor’un maddi yönden bağımsızlığı için şirketleşme sürecini başlatacağının sözünü vererek, “Kültür sanat spor etkinliklerine aktivitelere önem vereceğiz. Bu bakımdan Afyonspor’u önemsiyoruz. Şirketleşecek, kurumsallaşacak, altyapıdan oyuncu yetişecek. Afyonspor’umuz örnek tesislere kavuşacak ve kendi geliri olan yerleri olacak. Yani kimseye muhtaç olmadan birilerinden bağış istemek zorunda kalmadan şirketleşerek ayakta kalacak.” dedi.

“Afyonkarahisar’ın değerleri bu kente yeniden kazandırılacak”
“SPOR AKADEMİSİ KURULACAK”
Kurulacak olan spor akademisinden bahseden Köksal, sporun her branşında başarılı olan gençlerimiz olduğuna ve destek beklediklerine vurgu yaparak şöyle konuştu:
“Altyapıdan futbolcu yetişmesini de önemsiyoruz. Futbol akademisi kuracağız. Yetenekli oyuncularımız oradan yetişecekler. Afyonkarahisar yeniden bir spor şehri olacak. Her bakımdan amatör spor kulüplerini destekleyeceğiz. Atletizm yapan, dünya şampiyonasına oynayan çocuklarımız var. Jimnastikte, güreşte, tekvandoda aynı şekilde emek harcayan sporcularımız var. Başarılı, yetenekli sporcularımızın elinden tutacağız. Afyonkarahisar Belediyesi olarak onlara sponsor olacağız. Çünkü onlar şehrimizin adını duyuruyorlar. Şehrimiz için çok büyük bir gurur. Şampiyonları da şampiyon gibi karşılayacağız. Yeter ki oyuncularımız en iyi şekilde memleketimizi temsil etsin.”

“Afyonkarahisar’ın değerleri bu kente yeniden kazandırılacak”