“Afyon’u hep birlikte en iyi noktalara taşıyacağız”

“Afyon’u hep birlikte en iyi noktalara taşıyacağız”

Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek, Sinanpaşa İlçesi’nde bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunarak, “Afyonkarahisar’ı hep birlikte en iyi noktalara taşıyacağız, daha da güzelleştireceğiz” dedi

 

İlk olarak tamamlandığında Türkiye’nin en büyük 2. Müzesi olacak Yeni Müze Kompleksi inşaatında incelemelerde bulunan Vali Gökmen Çiçek, yetkilerden çalışmalarda gelinen aşamaya ilişkin bilgiler alarak, bir önceki ziyaretinde yapılan çalışmaların son durumunu da denetledi. İnşaat çalışmaları hızla süren Müze Kompleksinin kısa sürede bitirilmesi hedefleniyor.
TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK
2’NCİ MÜZESİNDE AÇILIŞ
İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI
Vali Çiçek ziyareti sonrası sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımında, “Bittiğinde Türkiye’nin en büyük 2. müzesi olacak ve önemli bir eksikliğimizi giderecek olan müzemizin inşaatında incelemelerde bulunduk. Şehrimizin kültür hayatına katkı sağlayacak olan müzemizi çok kısa sürede tamamlayacağız. Kültür ve Turizm Bakanlığımıza teşekkür ediyorum. Muhteşem güzellikteki eserlerimizi yeni müzemizde sergilemek için sabırsızlanıyoruz. Arkeolojik eserlerin çokluğu bakımından çok üst sıralarda yer alan İlimiz müzemizin tamamlanmasıyla beraber bu büyüleyici eserleri görmek için gelecek çok sayıda misafir ağırlayacak. Çok az kaldı” ifadelerini kullandı.
SPOR YATIRIMLARINI İNCELEDİ
Ardından Sinanpaşa İlçesi’ne geçen Vali Gökmen Çiçek öncelikle spor yatırımlarını inceledi. Sinanpaşa Spor Kompleksinde incelemelerde bulunan Vali Çiçek, inşaat çalışmaları süren Spor Salonu, Soyunma Odası ile ışıklandırma ve çevre düzenlemeleri çalışmaları konusunda yetkililerden bilgiler aldı.
VALİ ÇİÇEK: ÜRETİMDEN VAZGEÇMEYİN
Sinanpaşa Kadın Kültür Evi’ni de ziyaret eden Vali Gökmen Çiçek, Kadın Kültür Evi’nde yer alan Kütüphane, Spor Salonu ve Şark Odasında incelemelerde bulundu. Üretim Atölyelerini de inceleyen Vali Çiçek, birbirinden lezzetli sebzeli erişte kesimi yapan kadınlara eşlik etti. Vali Çiçek, kadınlarla sohbetinde hem Kadın Kültür Evi ve Üretim Atölyeleri ile ilgili görüşlerini aldı hem de üretimden vazgeçmemelerini istedi. Kadınlara her zaman destek olmaya devam edeceğini belirten Vali Çiçek, “Afyonkarahisar’ı hep birlikte en iyi noktalara taşıyacağız, daha da güzelleştireceğiz.” ifadelerini kullandı.
VATANDAŞLARI DİNLEDİ
Sinanpaşa İlçesi ziyaretinde karşılaştığı vatandaşlarla da sohbet eden, hal ve hatırlarını soran Vali Gökmen Çiçek, vatandaşlara hayırlı ramazanlar diledi. İlçedeki çocuklarla da yakından ilgilenen Vali Çiçek, onlara çeşitli hediyeler takdim etti. Son olarak kısa sürede faaliyete geçmesi planlanan Sinanpaşa İlçesi Güney Jandarma Karakol Komutanlığı binasında incelemelerde bulunan Vali Gökmen Çiçek, yetkililerden çalışmadaki son duruma ilişkin bilgiler aldı.
>> Burak AYDIN’ın Haberi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

E-Gazete Arşivi