DOLAR 16,7832 0.34%
EURO 17,4971 -0.28%
ALTIN 974,310,49
BITCOIN 324234-0,25%
Afyonkarahisar
23°

AÇIK

03:29

İMSAK'A KALAN SÜRE

Afyon’un projesi, kitap hâline gelecek

Afyon’un projesi, kitap hâline gelecek

ABONE OL
1 Kasım 2016 14:16
Afyon’un projesi, kitap hâline gelecek
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Afyon’un projesi, kitap hâline gelecek

Afyonkarahisar İl Halk Eğitim Merkezi tarafından hazırlanan ve kabul edilen Yetişkin Eğitiminde Avrupa’ya Yetişmek İçin projesi için İstanbul’da çalıştay düzenlenecek. 5 Kasım’da, Kadıköy Halk Eğitim Merkezi ev sahipliğinde düzenlenecek Proje Uygulama Platformu Çalıştayı’nda sunulacak tebliğler, bir kitapta toplanarak Milli Eğitim Bakanlığı’na, proje paydaşlarına ve ilgililere sunulacak.
PROJE ORTAKLARI DA KATILACAK
Kadıköy’de düzenlenecek çalıştaya İstanbul Kadıköy Halk Eğitim Merkezi, Adana Cumhuriyet Halk Eğitim Merkezi, Samsun Alaçam Halk Eğitim Merkezi, Hakkari Yüksekova Mesleki Eğitim Merkezi, Burdur Çavdır Ali Nuri Sayın Halk Eğitim Merkezi, Kahramanmaraş Afşin Mesleki Eğitim Merkezi yöneticileri ve proje ekipleri katılacak. Projenin yurtdışındaki ortakları ise İspanya, İtalya, Macaristan ve Almanya.
FARKINDALIK ARTACAK
Proje kapsamında yetişkin eğitiminde gayrı resmi öğrenmelerin tanınırlığı, resmi öğrenmelere uyumu, resmi öğrenmelerin çoğaltılması ve kalitenin artırılması için Avrupa düzeyinde ileri uygulamaları tanıyan, iyi uygulamaları kendi uygulamalarına yansıtan yöneticiler, eğiticiler ve usta öğreticiler yetiştirilmesi hedefleniyor. Hayat boyu Öğrenme (HBÖ), Avrupa Yeterlilikler Çerçevesi (AYÇ), yetişkin eğitimcisi yeterlilikler çerçevesi (YEYÇ) kavramları konusunda bilgi düzeyleri gelişecek ve farkındalıkları artacak.
YETİŞKİN EĞİTİMİNDE
 İYİ ÖRNEKLER
Yetişkin eğitimi bağlamında Avrupa’daki ileri ve güncel uygulamaları öğrenme Türkiye’deki uygulamalarla karşılaştırma ve iyi örnekleri seçme ve kullanma yeterlilikleri gelişecek.
Öğrenme çıktılarına dayalı referans yeterlilikler, temel yeterlilikler ve anahtar beceriler doğrultusunda yetişkin eğitim uygulamalarını, yeniden değerlendirme, yorumlama, test etme ve revize etme kabiliyetleri gelişecek.
YURTDIŞI ZİYARETLERİ DE GERÇEKLEŞTİRİLDİ
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı – IPA İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Operasyonel
Programı tarafından fon sağlanacak projeye 1 yıl için ayrılan bütçe 73 bin 346 Avro olarak açıklandı. Proje kapsamında İspanya, İtalya, Almanya ve Macaristan’a geziler düzenlendi. Türk heyetinin proje çerçevesindeki ziyaretleri, bu ülkelerde de basın kuruluşlarının ilgisini çekti. >> Murat ARISOY’un Özel Haberi

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.