“Afyon’un şansızlığı vizyonsuz Belediye yönetimleri”

“Afyon’un şansızlığı vizyonsuz Belediye yönetimleri”

CHP İl Başkanı Yalçın Görgöz, Afyonkarahisar’ın en büyük şansızlığının vizyonu olmayan Belediye yönetimleri olduğunu belirterek,“Aynı şeyleri yaparak farklı sonuç alamazsınız. Eskişehir, İzmir, Aydın’ı örnek alın” dedi

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar İl Başkanı Yalçın Görgöz, Afyonkarahisar’ın, ulaşım başta olmak üzere her türlü olanaklara sahip bir il olmasına karşın, istenilen, beklenilen ölçüde gelişmediğinden yakındı.
“İDDİA SÜRDÜRÜLEBİLECEK DURUMDA DEĞİL”
Afyonkarahisar için yıllarca mermerin, termalin, zaferin başkenti olduğunun söylenildiğini, bunlarla övünüldüğünü dile getiren Görgöz, “Elbette bunlar övünülmesi gereken önemli faktörlerdir. Ancak biz, en başta tarım ve hayvancılığın başkenti olabilecek illerin de başında geliyorduk. Maalesef şimdi bu iddiamızı sürdürebilecek durumda değiliz. Bunu, boşalan köylerimize, kasabalarımıza bakınca görebiliyoruz. Nedenlerine girmiyorum, biliyorsunuz. Yem, ilaç, gübre, tohum fiyatlarını karşılayamayan üreticimiz, bırakıp büyükşehirlere göç etmiş durumda.” dedi.
“EN BAŞ SORUN ŞEHİR İÇİ TRAFİK VE PARK”
“Afyonumuzun en büyük şanssızlığı, vizyonu olmayan Belediye yönetimleriyle yönetiliyor olmasıdır.” diyen Görgöz sözlerini şöyle sürdürdü: “İlimizin, özellikle il merkezinin en büyük sorunlarının başında şehir içi trafik ve park sorunu geliyor. İl genelinde kayıtlı araç sayısı 230 bin civarında. Bu araçların büyük çoğunluğu il merkezinde bulunuyor. Giderek artan araç sayısı şehir trafiğini daha fazla perişan ediyor. 20 yıl önceki caddeler, 20 yıl önceki dar sokaklar ve 20 yıl önceki değişmeyen vizyonsuz yönetim anlayışıdır.”
“BEKLENTİ AFYON’DA DAHA HUZURLU YAŞAMAK”
Eskişehir, İzmir, Aydın illerinin incelenip örnek alınmasın isteyen Görgöz şu ifadeleri kullandı: “Çağdaş belediyecilik, sosyal belediyecilik, derman belediyecilik dersleri alın. Aynı şeyleri yaparak farklı sonuç alamazsınız. Toplu taşıma araçlarına çözüm bulmak, trafik akış yönlerini doğru tayin etmek, şehir merkezini rahatlatıcı çözümler bulmak ve uygulamak zorundasınız. Aksi halde daha da kötüye gidecek. Daha doğru şehirleşmek, daha sağlıklı gelişmek ve büyümek istiyoruz. Daha modern bir kentte, daha yeşil bir Afyon’da, daha huzurlu yaşamak istiyoruz.”

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

E-Gazete Arşivi