Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

AGD Afyon İsrail’i protestosu etti, birlik çağrısında bulundu

AGD Afyon İsrail’i protestosu etti, birlik çağrısında bulundu

AGD Şube Başkanı Muharrem Coşkun, Mescid-i Aksa’nın Müslümanlar’ın ilk kıblesi ve onuru olduğunu vurguladı. Coşkun, “İsrail işgalcidir ve Filistin’de bir karış toprağı yoktur. Ey Müslüman devletler, ey Müslüman yöneticiler, size çağrımızdır. Emperyalizmle ve siyonist İsrail ile olan bağlarınızı derhal kesin ve zulme uğrayan Müslüman kardeşleriniz için seferber olun” dedi.

Anadolu Gençlik Derneği Şubesi (AGD) tarafından Gedik Ahmet Paşa (İmaret) Camii bahçesinde bu akşam işgal rejimi İsrail’in Müslümanlar’ın ilk kıblesi Mescid-i Aksa’ya karşı yaptığı alçakça saldırılar nefterle kınandı. Açıklamaya; Milli Görüş Vakfı (MGV), Cihannüma Afyonkarahisar ve Genç İHH Afyon Şubesi destek verdi.

“MESCİD-İ AKSA ÜMMETİN GÖZBEBEĞİDİR”

AGD Şube Başkanı Muharrem Coşkun yaptığı açıklamada, İslam Coğrafyasına yönelik gerçekleştirilen saldırıların tahammül eşiğini çoktan aştığını ve artık dayanılmaz bir noktaya ulaştığını söyledi. Her Ramazan ayında olduğu gibi dün gece Kudüs’te Mescid-i Aksa’ya ve ibadet eden Müslümanlar’a düzenlenen saldırının bir kere daha sinir uçlarına dokunduğunu dile getiren Coşkun, “Bu saldırı bir kere daha sinir uçlarımıza dokundu ve umuyoruz ki son bir defa sinir uçlarımıza dokundu. İlk kıblemiz Mescid-i Aksa 1948 yılından beri terörist İsrail’in işgali altındadır. Bu işgal ve zulümler ile 1948 yılından beri; Müslümanların izzeti işgal altındadır. Müslümanların namusu işgal altındadır. Müslümanların özgürlüğü işgal altındadır. Mescid-i Aksa, İsra Suresinde buyrulduğu üzere ‘Çevresi mübarek kılınan’ kutlu bir mekândır. Mescid-i Aksa ümmetin göz bebeğidir. İlk kıblegahımız Mescid-i Aksa; uluslararası camiada meşruiyeti olan ve devlet olarak tanınan, fakat gerçekte bir terör örgütü olan İsrail’in saldırılarıyla, entrikalarıyla işgal altındadır. Tüm kalbimizle şuna inanıyoruz ki Kudüs Müslümanların en çetin imtihanıdır.” dedi.

“MÜSLÜMANLAR’A DÜŞEN SOMUT ADIMLAR ATILMASIDIR”

Mescid-i Aksa’nın işgal altına olmasının sadece Filistinliler’in bir meselesi olmadığını vurgulayan Coşkun, “Kudüs’ün işgal altına olması Araplar’la İsrail arasında bir mesele değildir. Mescid-i Aksa da, Kudüs de, Filistin toprakları da tüm ümmetin meselesidir. Filistin’e, İslam coğrafyasının tam kalbine bir hançer gibi saplanan İsrail bölgede yaşanan kaosun, terör olaylarının, iç savaşların ve işgallerin yegâne sebebidir. Biz biliyoruz ki bugün Siyonizm’in her türlü fesadı yeryüzüne yayabiliyor oluşu onların gücünden değil Müslümanların parçalanmışlığından kaynaklanmaktadır. Evet, terör örgütü İsrail’in Kudüs’ten ve işgal ettiği topraklardan sökülüp atılacağı günler çok yakındır. Ancak bize düşen daha somut adımlar atmaktır. İbadet ederken terörist İsrail’in askerleri tarafından silah darbeleriyle zulme uğrayan Müslüman kardeşini gördüğü halde harekete geçmeyen insan imanını sorgulamalıdır. Mescid-i Aksa’ya postallarıyla girip mahremimizi çiğneyen İsrail teröristlerini görüp de öfke duymayan insan vicdanını sorgulamalıdır. Başörtüsü çekilerek camiden sürüklenerek çıkartılan Müslüman kardeşimizin çığlıklarını duyduğu halde tüm Müslüman ülkeleri göreve çağırmayan bir insan imanını ve vicdanını sorgulamalıdır. Ey Müslüman devletler, ey Müslüman yöneticiler, size çağrımızdır. Emperyalizmle ve siyonist İsrail ile olan bağlarınızı derhal kesin ve zulme uğrayan Müslüman kardeşleriniz için seferber olun.” diye konuştu.

“MESCİD-İ AKSA ONURUMUZDUR”

Coşkun sözlerini şöyle tamamladı: “Siyonist İsrail, Filistin’de yaptığı her tecavüzün, küstahlığın, şımarıklığın karşılığını mutlaka alacaktır. Siyonist İsrail’in her attığı adımı takip edeceğiz ve anında gereken tepkiyi göstereceğiz. Filistin’e sahip çıkma, Kudüs’e sahip çıkma, Mescid-i Aksa’ya sahip çıkma söz konusu olduğunda konjonktüre, dengelere, küresel güçlere vesaire bakmayacağımızı herkes bilmelidir. Kudüs, bugünün Müslüman’ının yeryüzünde olup bitenler karşısında nerede durduğunun, kimlerle olduğunun ve neye hizmet ettiğinin en önemli göstergesidir. Siyonist İsrail’e karşı birlik çağrımız, tepkilerimiz, açıklamalarımız harekete geçmesi gereken herkes harekete geçinceye kadar devam edecektir.  Tekrar söylüyoruz. Mescid-i Aksa ilk kıblemizdir, onurumuzdur. Kudüs Müslümanlarındır, Müslümanların kalacaktır. İsrail işgalcidir ve Filistin’de bir karış toprağı yoktur. Kimse bizden işgalci İsrail’in varlığına alışmamızı beklemesin. Kimse bizden haksızlıklar karşısında susmamızı beklemesin. Zafer İslam’ındır, zafer yakındır.”