DOLAR 16,8853 -2.7%
EURO 17,8334 -2.47%
ALTIN 991,58-2,31
BITCOIN 3621660,45%
Afyonkarahisar
20°

KAPALI

03:25

İMSAK'A KALAN SÜRE

AGD’den protokole ziyaret – Kocatepe Gazetesi

ABONE OL
9 Mayıs 2012 15:32
0

BEĞENDİM

ABONE OL
AGD’den protokole ziyaret

Afyonkarahisar Gazetecileri Dayanışma Derneği’nin (AGD) geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen olağanüstü genel kurulla göreve gelen yeni yönetim kurulu il protokolünü ziyaret etti

AGD Yönetim Kurulu Vali İrfan Balkanlıoğlu’nu, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban’ı, İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Veli Yıldırım’ı, Cumhuriyet Başsavcısı Nihat Erol’u, İl Genel Meclisi Başkanı Salih Sel’i, Baro Başkanı Turgay Şahin’i ve Basın İlan Kurumu Şube Müdürü Burak Orhan’ı makamlarında ziyaret etti. Ziyaretlere AGD Başkanı Mehmet Abdioğulları, Yönetim Kurulu Üyeleri Murat Emre, Hamza Top, Gökhan Tel, Süleyman Servet Kocaerkek, Burak Aydın ve Volkan Gündüz katıldı.
AFYON BASINI DUYARLI
AGD Yönetimi ilk ziyareti Vali İrfan Balkanlıoğlu’na gerçekleştirdi. Geçtiğimiz ay içinde yapılan olağan genel kurulun ardından görevi devralan Yönetim Kurulu üyelerini kabul eden Vali İrfan Balkanlıoğlu, Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Abdioğulları başta olmak üzere tüm yönetim kurulu üyelerine görevlerinde başarılar diledi. Afyonkarahisar basınının son derece duyarlı ve tecrübeli kişilerden oluştuğunu söyleyen Vali İrfan Balkanlıoğlu, göreve geldiği günden bu yana basın mensuplarına daima zaman ayırdığını, hiçbir sorularını ise cevapsız bırakmadığını söyledi.
Vali Balkanlıoğlu, olayları büyütmeden ve çarpıtmadan gerçek yüzüyle yayın yapan tüm Afyonkarahisar basın çalışanlarına tekrar teşekkür ederek, genç gazetecilerden oluşan Afyonkarahisar Gazetecileri Dayanışma Derneği Başkan ve üyelerine görevlerinde başarılar diledi. Ziyaret sırasında konuşan Afyonkarahisar Gazetecileri Dayanışma Derneği Başkanı Mehmet Abdioğulları ise desteğini daima hissettikleri Vali Balkanlıoğlu’na teşekkür ederek, yapacakları çalışmalar hakkında bilgiler verdi.
GAZETECİLİK DE ASKERLİK
GİBİ ZOR BİR MESLEK
AGD Yönetimi, Vali İrfan Balkanlıoğlu’nun ardından İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Veli Yıldırım’ı makamında ziyaret etti. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Tuğgeneral Veli Yıldırım, gazeteciliğin de tıpkı askerlik gibi zor bir iş olduğunu ifade etti. AGD Yönetimine başarılar dileyen Tuğgeneral Veli Yıldırım, yönetim kurulu üyeleri ile sohbet etti. Ziyarette dernek hakkında bilgiler veren Başkan Abdioğulları ise AGD’nin önümüzdeki süreçte başarılı işlere imza atacağını belirtti.
SORUNLARIN TAKİPÇİSİYİZ
Heyet, İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Veli Yıldırım’ın ardından Belediye Başkanı Burhanettin Çoban’ı makamında ziyaret etti. Karşılıklı bilgi alışverişinin yapıldığı ziyarette derneğin çalışmaları hakkında bilgi veren Mehmet Abdioğulları, yönetim olarak ilk ziyaretlerine Ankara’dan başladıklarını kaydetti. Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun yanı sıra Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Afyonkarahisar Milletvekilleriyle bir dizi görüşmelerde bulunduklarını hatırlatan Abdioğulları, Bakan Eroğlu ve Milletvekilleri tarafından çok sıcak karşılandıklarını ifade etti. Abdioğulları, basın camiasının sorunlarının çözümü noktasında dernek olarak gereken çalışmaları hassasiyetle yürüttüklerini sözlerine ekledi.
AGD’NİN ÇALIŞMALARINA
DESTEK OLMAYA HAZIRIZ
Belediye Başkanı Burhanettin Çoban ise Afyonkarahisar Gazetecileri Dayanışma Derneği yeni yönetimine çalışmalarında başarılar diledi. Yeni yönetimle birlikte derneğe de yeni bir heyecan geldiğini söyleyen Başkan Burhanettin Çoban ise “Görev süremizde üç yılımızı doldurduk. Üç yıl içerisinde kimse ‘Belediye Başkanımız falanca basını karşısına aldı veya demokratik dışı tavırlarla onları reddetti, belli bir gurubu da sürekli destekledi, arka çıktı’ diyemez. Böyle bir şey asla söz konusu olamaz. Şunu açıkça ifade etmek isterim ki; basın her zaman lehimizde yazar, aleyhimizde yazar, sever, sevmez, beğenir, beğenmez, yol gösterir, eleştirir. Bunların hepsini bu güne kadar saygıyla karşıladık. Derneğin çalışmalarına belediye olarak, Belediye Başkanı olarak gerekse de Burhanettin Çoban olarak destek olmaya hazırız” diye konuştu.
AGD’NİN AKREDİTASYONU
GÜZEL BİR GELİŞME
Afyonkarahisar basın camiasında böyle bir oluşumun yer almasının hem halkımızda, hem de il yöneticilerinde memnuniyet uyandırdığına dikkat çeken Başkan Çoban;”Afyonkarahisar kamuoyunda böyle bir oluşumun olması halkımızı da sevindirdi. Biz yöneticileri, ayrıca sevindirdi” dedi. Derneğin akreditasyonu tamamlamasının güzel bir gelişme olduğunu ifade eden Başkan Çoban; “Sevilen, sayılan takdir edilen arkadaşlarımızın Ankara’da ki resmi kurumlar nezdinde de bu tür akreditasyon sahibi olması sevindiricidir” dedi.
İLKELİ YAYIN ANLAYIŞI İLE ÇALIŞILIYOR
AGD Yönetimi Başkanı Çoban’ın ardından Cumhuriyet Başsavcısı Nahit Erol’u ziyaret etti. AGD’nin yeni yönetim kurulunu tebrik eden Nihat Erol, yeni yönetime başarılar diledi. Dernek Başkanı Mehmet Abdioğulları da ziyarette dernek hakkında bilgiler vererek basın mensuplarının sıkıntılarının çözümü konusunda önemli çalışmalara imza atılacağını belirtti.
Dernek yönetim kurulu üyeleri, Cumhuriyet Başsavcısı Nihat Erol’un ardından Afyonkarahisar Barosu Başkanı Turgay Şahin’i makamında ziyaret ettiler. Afyonkarahisar’daki basın kuruluşlarının ilkeli yayın anlayışıyla çalıştığını belirten Baro Başkanı Şahin, AGD’nin yeni yönetimine başarılar diledi. AGD Başkanı Mehmet Abdioğulları da dernek yönetimi ve derneğin önümüzdeki süreçte gerçekleştirmeyi planladığı çalışmalar hakkında Şahin’e bilgiler verdi.
TARAFSIZ HABERCİLİKTEN
TAVİZ VERİLMİYOR
AGD heyeti Baro Başkanı Turgay Şahin’in ardından Basın İlan Kurumu Şube Müdürü Burak Orhan’ı ziyaret etti. Derneğin yeni yönetimini tebrik eden Burak Orhan, Afyonkarahisar basınının ilkeli ve tarafsız habercilik anlayışından taviz vermeden çalıştığını, kurumlarının amacının Afyon basınında kaliteyi arttırmak olduğunu vurguladı. Dernek Başkanı Mehmet Abdioğulları da, derneğin yeni yönetimini Burak Orhan’a tanıtarak Basın İlan Kurumu’nun AGD’nin akreditasyon çalışmaları esnasındaki desteğinden dolayı Burak Orhan’a teşekkürlerini iletti.
Dernek Yönetimi son ziyaretini İl Genel Meclisi Başkanı Salih Sel’e gerçekleştirdi. Başkan Sel AGD’nin yeni yönetimini tebrik ederek çalışmalarında başarılar diledi. Dernek Başkanı Mehmet Abdioğulları da AGD’nin yönetim kurulu üyelerini tanıtarak dernek olarak Afyon’daki basın mensuplarının sorunlarıyla yakından ilgilendiklerini kaydetti. (Kocatepe)

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.