AGD’den üniversite  adaylarına danışma hattı

AGD’den üniversite adaylarına danışma hattı

AGD, üniversite sınavına giren adaylara yardımcı olmak için “Tercih Danışma Hattı” kurdu

 

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Üniversite Komisyonu, üniversite sınavına giren öğrencilere tercih sürecinde yardımcı olmak için hazırladığı “Tercih Spotu”nu yayınlayarak ‘Tercih Danışma Hattı’nı aktifleştirdi.
HER BÖLÜME AYRI
DANIŞMA HATTI
Üniversite sınavına giren öğrencilerin sorularını sorması için Whatsapp irtibat hattı kuran Anadolu Gençlik Derneği, adaylara üniversite tercihleri konusunda yardımcı oluyor. Her bölüm için ayrı ayrı Whatsapp danışma hatları şu şekilde; Spor Bilimleri Danışma Hattı: 0537 243 36 48, Fen Edebiyat Bölümleri Danışma Hattı: 0553 897 12 43, İİBF Bölümleri Danışma Hattı: 0553 780 02 43, Güzel Sanatlar Bölümleri Danışma Hattı: 0537 243 36 48, İletişim Fakültesi Danışma Hattı: 0553 780 02 43, Sağlık Bölümleri Danışma Hattı: 0551 070 45 26, Teknik Bölümler Danışma Hattı: 0551 070 45 27, Eğitim Bölümleri Danışma Hattı: 0553 897 12 43, İlahiyat Danışma Hattı: 0553 897 12 43, Hukuk Danışma Hattı: 0551 070 45 28.
“TERCİHLERDE DİKKATLİ OLMAK ZORUNLU”
Tercihler konusunda AGD Üniversite Komisyonu tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Kıymetli öğrenci kardeşlerimizin uykusuz gecelerin, feragat ettiği sosyal etkinliklerin, büyük bir özveriyle çalıştığı sınavların ve değişen sınav tarihleri sonucunda yaşanılan stresli günlerin ardından artık hayali kurulan üniversiteye gidilmesine çok az kaldı. Bu yolda, çıkan engelleri birer birer aşarak artık son düzlüğe gelindi. Omuzlara yüklenen sorumluluğun farkındayız ve yanlış bir tercih yapılmasını istemiyoruz. Yapılacak tercihle hayallerin gerçekleştirileceği için artık daha dikkatli olunmalıdır. AGD üniversite olarak tercih döneminde; Her bölüm için ayrı ayrı oluşturulan whatsapp danışma hatları sayesinde, bölüm, üniversite ve şehir hakkında aklına takılan bütün soruların öğrenci gözünden cevaplanması için, hayali kurulan bölümde okuyan tecrübeli öğrencilerle bire bir olarak iletişim kurma imkânına sahip olunması için; agduniversite.com web adresimize ve AGD Üniversite Whatsapp Danışma Hatlarımıza bekliyoruz. Unutulmamalı; Biz her zaman seninleyiz, çünkü ‘Kardeşlik Yük Olmaz Yük Alır.’”
Öte yandan AGD Afyonkarahisar Şube Başkanı Muharrem Coşkun ise, “Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) ve Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi’ni (AFSÜ) tercih eden öğrencilerimizi Cumhuriyetin kazanıldığı topraklara bekliyoruz. AGD Afyonkarahisar Şubesi olarak Afyonkarahisar’dan üniversite tercihini yapacak öğrencilerimize tercihler konusunda yardımcı olunacaktır.” dedi.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

E-Gazete Arşivi