“AK Parti kadar gençlere güvenen başka bir parti yok”

“AK Parti kadar gençlere güvenen başka bir parti yok”

AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanlığının kongresinde konuşan İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay,
“Gençlerimiz unutmasınki Türkiye’de AK Parti kadar gençlere güvenen, itimat eden bir başka parti yoktur” dedi

 

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Afyonkarahisar İl Gençlik Kolları 6. olağan genel kurul toplantısı dün öğleden sonra Veysel Eroğlu Kapalı Spor Salonunda gerçekleştirildi.
“KAYBOLAN RUHLARI
ASLINA
GENÇLER DÖNÜŞTÜRECEK”
Toplantının açılış konuşmasını AK Parti Afyonkarahisar İl Gençlik Kolları Başkanı Ethem Karahan yaptı.
Gençliğe, kültüre, dine ve vatana karşı gerçekleştirilen saldırılara dur diyeceklerin gençler olduğunu söyleyen Karahan, “Bir yerde ruh yoksa güruh vardır sadece. O kaybolan ruhları bulup aslına döndürecek gençlerdir. Liderlik tahtına oturmak için, 2023 ve 2071’de yeniden var oluş çilesi çekecek olan gençlerdir Bir gece ansızın Musul-Kerkük’ü, Haleb’i feth edecek komutanlar gençlerdir. 14 yaşında sırtına ümmetin sorumluluğunu yükleyen Zübeyir Bin Avvam gençlerdir. 16 yaşında Peygamber emriyle Medine de çalınmadık kapı bırakmayan Musab Bin Umeyr, 17 yaşında ölümü dahi göze alarak evini İslam’ın hizmetine açan erkamın sahibi İbn-i Erkam gençlerdir. Asakiri Mansureyi Muhammediye ve bugün İslam dünyasının lideri Recep Tayyip Erdoğan yine sizler yani gençlerdir. “ dedi. Daha sonra AK Parti Gençlik Kolları faaliyetlerini anlatan tanıtım filmi izlenildi.
“DONANIMLI GENÇLER GURURLANDIRIYOR”
İl Genel Meclisi (İGM) Başkanı Av. Burhanettin Çoban kongrede yaptığı konuşmada, “Artık hiçbirşey eskisi gibi olmayacak.” denilerek 14 Ağustos 2001 tarihinde AK Parti’nin kurulduğunu hatırlattı. Çoban, “Kuruluşundan beri AK Parti İl Gençlik Kollarımızda kimler görev yapmışsa hepsine teşekkür ediyor hepsine minnettarlığımı ifade ediyorum. İl Gençlik Kolları kongremiz hayırlı olsun.” diye konuştu.
“GENÇLİĞİ OLMAYANIN
GELECEĞİ OLMAZ”
Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, kongrenin hayırlara vesile olmasını diledi. Gençliği olmayanın geleceği olmayacağı düsturuyla kurulduğu günden bugüne AK Parti Gençlik Kolları teşkilatlarının gerçek anlamda donanımlı gençler yetiştirdiklerini dile getiren Zeybek, “Gençlerimiz ana kademeye yetişmiş takviye kuvvet olarak hazırlanmaktadır. Bu durum gerçekten bizleri onurlandırmaktadır. Geçmişimizden ders alarak onu iyi irdeleyip geleceğe umutla bakmak bizim en büyük şiarımızdır.” şeklinde konuştu.
“TEŞKİLATLAR HİÇBİR
ZAMAN ACABA DEMEDİ”
AK Parti Genel Başkanı Yardımcısı İzmir Milletvekili Hamza Dağ, genel kurul toplantılarının bir düğün ve helalleşme günleri olduğunu söyledi. AK Parti teşkilatlarına ve davaya katkı sunan herkese teşekkür eden Dağ, “Helaleşmek önemli çünkü ne zaman nerede bir sorunla karşılaşmış olsak genç kardeşlerimiz, kadın kollarımız, ana kademe teşkilatımız hiçbir zaman ‘acaba’ diye bir soruyla bizi muhatap etmemiştir. 18 yılda birçok badire ve sıkıntı ile mücadele ettik. 18 yılda birçok badire ve sıkıntıyla mücadele ettik. Bu mücadeleler bazen darbe teşebbüsü, bazen e muhtıra ile bazen Gezi olayları, bazen 15 Temmuz darbe kalkışmasıyla, bazende yolsuzluk kılıfına büründürülmüş bir şekilde darbe girişiminde karşımıza çıktı. Eğer bu teşkilat yaşadığımız bu meseleler karşısında ‘acaba’ sözünü söylemiş olsaydı işte o zaman bizim o mücadelemiz o zaman yaptığımız kadar kolay olmazdı. Bize acaba demeyen teşkilata diyeceğimiz bize hakkınızı helal ediniz. Allah hepinizden ayrı ayrı razı olsun.” ifadelerine yer verdi.
Dağ’ın konuşmasının ardından Milletvekili Hamza Dağ ile İl Koordinatörü Kurtcan Çelebi’ye çeşitli hediyeler verildi.
“GENÇLERE GÜVEN TAM”
AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Av. İbrahim Yurdunuseven, 28 Şubat süreciyle pek çok zorluklar yaşadıklarını belirtti. Yurdunuseven, “Bizler hastanelerde ilaç kuyrukları yaşadık. Gençlerimiz bunları yaşamadıklarından bilmiyorlar. O nedenle sizlere bunları anlatmamız gerekiyor. Bizler gençlerimize güveniyoruz. Gençlerimiz 2023’de, 2053’de, 2073’de Türkiye’yi daha güzel yerlere götüreceksiniz.” dedi.
“GENÇLİK YOKSA,
O PARTİDE YOKTUR”
AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya konuşmasında Afyonkarahisar’da pandemi oranının ilk zamanlara göre yüzde 10’luk bir düşüşe geçtiğini söyledi. Özkaya şöyle konuştu: “İnşallah koronavirüs aşıları vurulmaya başlanıldı. Genç kardeşlerimiz AK Parti’nin iktidara geldiği 3 Kasım 2002 tarihinden sonra dünyaya geldiniz. AK Parti iktidarından önce ki sağlık v.d durumu anne, baba, eş ve dostlarınızdan çok uzun duyup dinlediniz. Bir hastanede 15 kişilik koğuşlar vardı. Hastalar, yakınları, hastanede sabaha kadar bekleyen o sandalyelerin üzerinde uyumaya çalışan insanlar vardı. Hastanelerde gruplara ayrılmıştı. Gençlik yoksa dava da harekette bir süre sonra o partide yoktur. Gençliğin varlığı gençliğin kendisini idealize etmesi bunun için çalışıp gayret etmesi olağanüstü derece de önemlidir.”
“AK PARTİ’DEN BAŞKA GENÇLERE GÜVENEN PARTİ YOK”
AK Parti İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, partisinin gençlerin dinamizmi ve heyecanı ile bugünlere geldiğini söyledi. Yarınları emanet edecekleri gençler için tehditlere meydan okuduğunu belirten Uluçay, “Yarınlarımızı emanet edeceğimiz gençlerimize, Sayın Cumhurbaşkanımız daha iyi bir geleceğe sahip olun diye vesayete meydan okudu, tehditlere göğüs gerdi, darbeleri ve nice badireleri atlattı. Böylelikle Türkiye demokrasi, hak ve özgürlüklerde sınıf atladı. Marifet iltifata tabidir. Sayın Cumhurbaşkanımız sizlere daha müreffeh bir Türkiye bırakmak için her alanda tarihî yatırımlara imza attı ve atmaya devam ediyor. Avrupa’nın en iyi spor tesislerini şehrimize biz kazandırdık. Şimdi dünyanın önde gelen spor kulüplerinin müsabakalarına ve antrenmanlarına ev sahipliği yapıyor. Şehrimizde Avrupa’nın en iyi termal tesisleri, AK Parti hükümetlerinin istikrarı sayesinde kuruldu. Bu yıl içerisinde yapılacak millet bahçeleri ise yine AK Parti döneminde Belediyemiz tarafından yapılacak. Gençlerimiz unutmasın ki Türkiye’de AK Parti kadar gençlere güvenen, itimat eden bir başka parti yoktur.” diye konuştu.
“BU TEŞKİLAT
AK PARTİ’NİN DEĞİL, TÜRKİYE’NİN UMUTLARINI TAŞIYACAKTIR”
AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı Cengizhan Güngör, 2023 seçimlerine hazırlayacak yeni bir teşkilat yapısı inşa etme gayreti içinde olduklarını söyledi. Güngör, “İnanıyoruz ki, bu teşkilat sadece AK Parti’nin değil, Türkiye’nin de umutlarını taşıyacaktır. AK Parti’nin milletimizin gönlündeki yerini daha yükseğe çıkarmak için çok çalışacağız. Üç kademesiyle il başkanlarımıza, milletvekillerimize, belediye başkanlarımıza çok büyük görevler düşüyor. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi, Cumburbaşkanımızın öncülüğünde hakikaten ülkemiz için önemli bir milat ve dönüşümdür. İçinde bulunduğumuz pandemi sürecinin bu dönüşüm sonrasında denk gelmesi, ülkemiz için önemli bir kazanımdır. Çünkü ülkemiz bu salgın dönemini, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin kazanımları, hızlı karar alabilme ve uygulayabilme imkânları sayesinde çok gelişmiş bilinen ülkelerden daha yüksek performansta bir başarıyla yürütüyor. İnşallah bu süreci de güçlü sağlık altyapımızın da desteği ile el birliğiyle atlatacağız.” ifadelerini kullandı.
“2053 YILI HEDEFİ GENÇLERİN HEDEFİDİR”
Orman ve Su İşleri eski Bakanı AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu toplantının son konuşmasını yaptı. Mazlum halk ve milletlerin tek ümidinin Türkiye olduğunu söyleyen Eroğlu şunları kaydetti: “Mazlum milletlerin ümidi Türkiye’dir, AK Partidir, Recep Tayyip Erdoğan’dır. AK Parti milletimizin çimentosudur. AK Parti büyük Türkiye’nin özellikle hedeflerini gerçekleştireceği bir partidir. Hedefi olmayan milletler tarih sahnesinden silinir. Çünkü rotası olmayan geminin ulaşacağı bir liman yoktur. Çok şükür Sayın Cumhurbaşkanımız bize hedefler gösterdi. 2023 yılı hedefimiz var. Allah’ın izniyle bunu da gerçekleştiriceğimize inanıyorum. 2053 yılı hedefi ise gençlerimizin hedefidir. Afyonkarahisar ve Türkiye hazır.” >> Burcu AYDIN’ın Haberi

 

GENÇLİK KOLLARI BAŞKANLIĞINA ETHEM
KARAHAN SEÇİLDİ
AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Ethem Karahan dün yapılan seçimle tekrar Gençlik Kolları Başkanı seçildi. Yönetim kurulunda: Ahmet Sait Turgut, Ahmet Yüzbaşı, Ayşe İsceli, Ayşe Kaptan, Bekir Karaman, Bekir Keser, Betül Şevik, Burak Özer, Ebru Orçin, Emin Taşkın, Emine Sağlam, Emre Akbulut, Emrullah Keser, Enes Gündoğan, Esra Tortop, Fatih Bostan, Furkan Kalaycıoğlu, Hatice Sude Keskin, İbrahim Özkara, İhsan Dolunay, İsmail Fırın, Kübra Karahan, Kübra Yılmaz, Mehmet Altın, Mehmet Çay, Mehmet Mert Özeski, Mehmet Pınar, Mehmet Zait Çetin, Melike Nur Sarıdere, Merve Sarı, Metin Bintepe, Muhammed Sami Yalçınkaya, Murat Ege, Mustafa Koç, Mustafa Özer, Mutlu Şen, Rıdvan Tınas, Samet İhsan Yasan, Yiğithan İşgören yer alıyor. Üst Kurul Delegeleri: Ethem Karahan, Dilek Hanım Çengel, Bekir Karaman, Emrullah Keser, Selçuk Çatalkaya, Süleyman Karakuş, Halil İbrahim Bodur, Sezer Sayılır, Ahmet Aktürk, Muhammed Özkan, Muhammed Güllü, Süleyman Çay, Batuhan Kebeli seçildi.

 

 

YASAL UYARI

Kocatepe Gazetesi’ne ait haberlerin alınıp/kopyalanıp başka yayın organlarında kullanılması halinde yasal yollara başvurulacaktır. Telif hakkı davası açılacaktır. Haberlerin belirli bir kısmını alarak yada başlığını değiştirerek veyahut alt üst edilerek de (gazeteci tabiri ile takla attırıp) alınıp/kopyalanıp başka yayın organlarında kullanılması halinde de yasal yollara başvurulacaktır. Telif hakkı davası açılacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

E-Gazete Arşivi