“AK Parti sosyal medyada da güçlü etki imkânına sahip”

“AK Parti sosyal medyada da güçlü etki imkânına sahip”

AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Av. Ferda Ertürk, parti olarak sosyal medyayı etkin ve yeterli
kullandıklarını belirterek, “AK Parti sosyal medyada da en güçlü etki imkânına sahiptir” dedi

 

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Genel Merkez Kadın Kolları MKYK Tanıtım Medya Başkan Yardımcıları Tuğba Erden ve Derya Öztekin’in katılımıyla partinin İl Kadın Kolları Başkanlığı tarafından “Sosyal Medya Stratejileri” konulu toplantı gerçekleştirildi.
“AK PARTİ SOSYAL MEDYAYI ETKİN KULLANIYOR”
AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları MKYK Tanıtım Medya Başkan Yardımcıları Tuğba Erden ve Derya Öztekin “Sosyal medya stratejileri” başlığı altında İl Kadın Kolları Yönetimi, İlçe Kadın Kolları Başkanları, İlçe Tanıtım ve Medya Birim Başkanlarına sunum yaptılar. Toplantının açış konuşmasını yapan İl Kadın Kolları Başkanı Ferda Ertürk, AK Parti Kadın Kolları Teşkilatlarının sosyal medyadaki bilgi kirliliğine yönelik nasıl bir pozisyon alacağı konusunda bilgi verdi. Ertürk, “AK Parti Teşkilatları Türkiye’nin en çok üye sayısına sahip, en yaygın teşkilatlardır. Bu teşkilat ağında, en güçlü etki imkânlarına sahibiz. Partimiz sosyal medyayı da en güçlü şekilde kullanıyor ancak son zamanlarda artan ve huzuru sabote edecek noktaya kadar gelen yalan ve dezenformasyona uğramış haberler hepimizi rahatsız ediyor. Sosyal medyada çıkarılan birçok iddianın teyide muhtaç haberler olduğu aşikârdır. Bu bağlamda bizler de teyit edilmemiş bilgiler üzerinden yapılan ve insanların algılarını yönetmeye yönelik olan haberleri elbette dikkate almayacağız. Bunlar genelde süslenmiş yalanlarla doğrudan sinir uçlarına yönelik çalışmalar olarak öne çıkar. Bunlar görüldüğünde huzuru saboteye yönelik bir paylaşım olduğu anlaşılmalıdır.” dedi.
“DOĞRU VE GÜVENİLİR BİLGİYE ULAŞMAK İÇİN ÇABALANMALI”
AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları MKYK Tanıtım Medya Başkan Yardımcısı Tuğba Erden, kullanımı çok yaygınlaşan sosyal medyanın toplumdaki her bireye düşüncelerini paylaşabilme imkânı verdiğini dile getirdi. Erden, “Her bireyin düşüncelerini paylaşma imkânını pozitif ve lehimize bir durum olarak görsek de; manipüle edici, provoke edici, yalan ve yanıltıcı bilginin yayılması açısından bakıldığında durum pek de iç açıcı değil. Çünkü bazen karşı taraf düşüncelerine yalan katıp servis edebiliyor. Sosyal medya alanı bilgi açısından daha hızlı erişim sağlama imkânı veriyor olsa da genel toplum kurallarına uyulması konusunda maalesef ideolojik hastalığa tutulmuşların eksikleri olduğunu ifade etmeliyim. Yalan haberle mücadelenin temel taşı, her ne olursa olsun bilgiye kolayca ulaşmaya çalışmak değil, ‘doğru ve güvenilir bilgiye’ ulaşmak için çaba sarf etmektir.” diye konuştu.
“EN AZ ÜÇ GÜVENİLİR KAYNAKTAN
TEYİT ALINMALI”
AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları MKYK Tanıtım Medya Başkan Yardımcısı Derya Öztekin, yeni nesil medya ile artık bilgiye ulaşmanın çok kolaylaştığını ancak bilginin doğruluğunu teyit etmenin herkesin görevi olduğunu vurguladı. Öztekin şöyle konuştu: “Sosyal medya kuralsızlığın hakim olduğu bir alandır. Bu yüzden genel toplumsal kabullerin dışında hareket edilmesi bazı sorunları da birlikte getiriyor. Bunlara ilaveten yapılmış bir paylaşımı gördüğünüzde genel bir araştırma yaparak ve ulaşılan bilgileri en az 3 farklı güvenilir kaynaktan teyit etmek durumundasınız. Doğru bilgiye ulaşmanın olmazsa olmazını teyit oluşturuyor. Örneğin, TinEye ve Google Tersinden Görsel Arama araçları ile bir fotoğrafın ne zamana ait olduğu ve daha önce yayınlanıp yayınlanmadığı bilgisine erişmek mümkündür.” Toplantı soru-cevap şeklinde devam etti. >> Burcu AYDIN’ın Haberi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

E-Gazete Arşivi