Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Akademisyenlerin Ortak Sergisi Beğenildi

AKÜ ve Uşak Üniversitlerinin Güzel Sanatlar Fakültesi (GSF) öğretim elemanlarının eserlerinden oluşan “Sanat ve Diyalog” Adlı Öğretim Elemanları karma sergisi açıldı

AKÜ ve Uşak Üniversitlerinin

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi (GSF) öğretim elemanları ile Uşak Üniversitesi GSF öğretim elemanlarının eserlerinden oluşan “Sanat ve Diyalog” adlı karma sergi, AKÜ M. Rıza Çerçel Kültür ve Sanat Merkezinde açıldı. Serginin açılışına; AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, Uşak Üniversitesi GSF Dekanı Prof. Dr. Mithat Yılmaz, AKÜ GSF Dekan Vekili Prof. Dr. Şerife Ebru Okuyucu ile birlikte her iki fakültenin dekan yardımcılarının yanı sıra öğretim elemanları ve Afyonkarahisarlı sanatseverler katıldılar.

Akademisyenlerin Ortak Sergisi Beğenildi

ASÜ GSF Dekan Vekili Prof. Dr. Şerife Ebru Okuyucu’nun yaptığı açış konuşmasının konuşan AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, “M. Rıza Çerçel Kültür ve Sanat Merkezimiz aracılığıyla üniversite olarak Afyonkarahisar’ın kültür ve sanat hayatına dokunmaya devam ediyoruz. Devam da edeceğiz. Bu merkezde hem akademisyenlerimizin hem öğrencilerimizin hem de fakültemizin dış paydaşları olan sanatçılarımızın eserlerini sergilemeye devam ediyoruz. Bundan da büyük mutluluk duyuyoruz. Üniversite olarak sadece bilgi üreten kurumlar değiliz. Aynı zamanda kültür ve sanat alanına dair üretimler yapıyoruz. Bunun da görsel boyutu var. Dolayısıyla burada açılan tüm sergilerin hem bizim açımızdan hem sanatseverler açısından önemli olduğunu düşünüyoruz. Üniversite olarak da bu faaliyetlere destek veriyoruz. Destek vermeye de devam edeceğiz” dedi. Toplam 51 akademisyen sanatçının çeşitli teknikler ile ürettikleri Resim, Seramik, Özgün Baskı Resim, Heykel, Fotoğraf, Geleneksel Türk Sanatları, Video Art, Moda Tasarımı, Yerleştirme Sanatı anlatım dillerinden özgün eserleri bir araya getiren seçki, 24 Mayıs 2024 tarihine kadar ziyaret edilebilecek.

Akademisyenlerin Ortak Sergisi Beğenildi