Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

AKSAM THM’nin Türkü Konseri Yoğun İlgi Gördü

AKSAM Türk Halk Müziği Topluluğunun, “İnsan Yetiştiren Türküler” temalı Türk Halk Müziği Konser programı yoğun ilgi gördü.

AKSAM Türk Halk Müziği

Afyonkarahisar Valiliği, Afyonkarahisar Belediyesi, Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Devlet Konservatuvarı ve Alimoğlu Kültür Sanat Araştırma Merkezi (AKSAM) iş birliği ile AKSAM Türk Halk Müziği Topluluğunun, Sanat Yönetmeni/Şef Emrah Kalın yönetiminde 30 Ocak Salı akşamı AKÜ Atatürk Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen “İnsan Yetiştiren Türküler” temalı Türk Halk Müziği Konser programı gerçekleştirildi.

KONSER PROGRAMI YOĞUN İLGİ GÖRDÜ

Soğuk hava koşullarına rağmen yoğun ilgi gören konsere; Afyonkarahisar Vali Yardımcısı Harun Reşit Han, Afyonkarahisar Cumhuriyet Başsavcısı Fatih Karabacak ve eşi, Defterdar Mehmet Ar, Defterdar Yardımcısı Hüseyin Zengin, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Sadi Erkuni, AKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şuayıp Özdemir, Kocatepe Vergi Dairesi Müdürü Abdülmecit Ulutaş, İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü Erkan Tanyeri, AKSAM Yönetim Kurulu Başkanı İş İnsanı İbrahim Alimoğlu ve çok sayıda sanatsever katıldı.

 

THM KOROSU ÇOK SAYIDA ESERİ İCRA ETTİ

Aksam Türk Halk Müziği Topluluğu Sanat Yönetmeni/Şef Emrah Kalın tarafından hazırlanan konserde koro; İnsan İnsan, Doğruya Nazar Eyleriz, Dünyada Tükenmez Murat Var İmiş, Hal Bilmez Kişiye, Ya İlahi Çok Şükür, Gel Ey Gönül Mülk Edinme Bu Dehri, Ben Bir Yakup İdim, Gel Ha Gönül Havalanma, El Vurup Yaremi İncitme Tabip, Yürü Bre Yalan Dünya ve Daha Senden Gayrı Âşık mı Yoktur isimli türküleri seslendirdi. Solistlerden; Ali Fikret Aydın  “Gezsem de Dünyanın Dört Bucağını”, Nevzat Altındağ  “Gafil Gezme Şaşkın”, Betül Melisa Aksın “Bülbül Kasidesi”, Aliye Şahan ve Şaduman Balta  “Çığrışır Bülbüller”, İbrahim Hakkı Ciğerci “Benim Adım Dertli Dolap”, Serkan Nal  “Ervah-ı Ezelde”, Muhammed Salih Demir  “Seyreyle Güzel” isimli türküleri icrâ edildi.

KONSER TEK BÖLÜMDEN OLUŞTU

Tek bölümden oluşan konserde, Muhyiddin Abdal, Aşık Veysel, Aşık Haşimi, Kul Himmet, Mustafa Tosun Dede, Aşık Esiri, Yunus Emre, Ahmet Uzungöl, Aşık Emrah, Teslim Abdal, Aşık Sadık Doğanay, Aşık Sümmani, Karacaoğlan, Muhammet Lütfü Efendi gibi ünlü saz şairlerine yer verildi. Konser, koro tarafından seslendirilen ve sözleri Âşık Ruhsati’ ye ait  “Daha Senden Gayrı Aşık Mı Yoktur” türküsü ile sona erdi. Konserin sunumunu ise, Saygın Sakaryalı gerçekleştirdi. Programın sonunda Afyonkarahisar Vali Yardımcısı Harun Reşit Han, etkinlikte emeği geçen herkese teşekkür ederken AKSAM Türk Halk Müziği Topluluğu Sanat Yönetmeni/Şefi Emrah Kalın’a çiçek verdi.