DOLAR 16,5781 0.31%
EURO 17,5761 0.04%
ALTIN 969,38-2,27
BITCOIN 345765-1,18%
Afyonkarahisar
19°

HAFİF YAĞMUR

13:12

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

AKÜ, “Engelsiz Üniversite” oldu – Kocatepe Gazetesi

AKÜ, “Engelsiz Üniversite” oldu – Kocatepe Gazetesi

ABONE OL
17 Mayıs 2019 13:02
AKÜ, “Engelsiz Üniversite” oldu – Kocatepe Gazetesi
0

BEĞENDİM

ABONE OL
AKÜ, "Engelsiz Üniversite" oldu

YÖK toplantı salonunda gerçekleştirilen törene Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanı Naci Ağbal, YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç ve YÖK üyeleri ile birlikte Afyon Kocatepe Üniversitesini temsilen Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Peker katıldı.Engelli öğrencilerin başta eğitim ve öğretim olmak üzere sosyo-kültürel etkinliklerde yer alabilmesi için gerekli uygulamaların oluşturulması, altyapı ve donanım eksikliklerinin giderilmesi ve üniversite yerleşkelerinde engelsiz bir ekosistemin oluşturulması için YÖK tarafından düzenlenen törende 28 farklı üniversiteye 126 bayrak ödülü verildi. Afyon Kocatepe Üniversitesine ise Ahmet Necdet Sezer Kampüsü ile Teknoloji Fakültesi Laboratuvar Binasında engellilere yönelik yapılan çalışmalar kapsamında “Mekânda Erişilebilirlik” kategorisinde iki adet turuncu bayrak verildi.
5 ALANDA ÖDÜLE ADAY
Afyon Kocatepe Üniversitesi aynı zamanda Engelsiz Üniversite Ödülleri 2019 için başvuruda bulunulan 5 ayrı mekanda da ödüle aday olmaya hak kazandı. Buna göre Teknoloji Fakültesi, İslami İlimler Fakültesi ile Bolvadin Kırkgöz Kampüsü, Emirdağ Aziziye Külliyesi ve Ahmet Karahisari Kampüsü 2020 yılı için aday olmaya hak kazandı.Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı, engelli bireylerin üniversitelerdeki faaliyetlere tam, etkin ve eşit katılımını sağlamak için gerçekleştirilen çalışmaların tespiti ve başarılı bulunan yükseköğretim kurumlarının ödüllendirilmesi ile kamuoyunda farkındalık oluşturulması adına, Mekânda Erişilebilirlik (Turuncu Bayrak), Eğitimde Erişilebilirlik (Yeşil Bayrak), Sosyokültürel Faaliyetlere Erişilebilirlik (Mavi Bayrak) kategorilerinde “Engelsiz Üniversite” bayrakları verilmesi uygulamasını başlatmıştı. Bu yıl, Engelsiz Üniversite Ödülleri kapsamında, “Bayrak ödülleri” ve “Engelsiz Program Nişanı” yükseköğretim kurumlarına, “Engelli Dostu Ödülleri” ise bireysel ödüller kategorisinde şahıslara verildi.Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanlığı tarafından Afyon Kocatepe Üniversitesi Ahmet Necdet Sezer Kampüsü için verilen turuncu bayrak AKÜ senato toplantısında Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş tarafından Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanı Ömer Gürcan’a, Teknoloji Fakültesi Laboratuvar Binası için verilen turuncu bayrak ise Teknoloji Fakültesi Dekan V. Prof. Dr. Ayhan Erol’a teslim edildi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.