Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

AKÜ Öğretim Elemanlarına Eğitim Verildi

AKÜ öğretim elemanları VETİS Uzaktan Erişim Sistemi ve Veri Tabanlarının Kullanımı” konulu Eğiticilerin Eğitimi Programına katıldı.

AKÜ Öğretim Elemanlarına Eğitim Verildi

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi (GSF) Yönetim Kurulunca alınan karar kapsamında, fakülte öğretim elemanlarının eğitim-öğretim materyallerini güncelleyebilmeleri ve araştırma yetkinliklerini geliştirebilmeleri amacıyla İbrahim Küçükkurt Konferans Salonunda “VETİS Uzaktan Erişim Sistemi ve Veri Tabanlarının Kullanımı” konulu Eğiticilerin Eğitimi Programı gerçekleştirildi.

Veri Tabanı Erişim ve İstatistik Sistemi (VETİS) Uzaktan Erişim Sistemi ve Veri Tabanlarının Kullanımı konulu eğitim, Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı Şube Müdürü Mehmet Emin Kutlay tarafından verildi. Eğitime; AKÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Selçuk Akçay, Dekan Yardımcısı Dr. Öğretim Üyesi Sena Coşkun, Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanı Mustafa Akyüz ile birlikte akademik personel katıldı. AKÜ Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı Şube Müdürü Mehmet Emin Kutlay, Prof. Dr. Şehabettin Yiğitbaşı Kütüphanesinin AKÜ’de yapılan eğitim öğretim ve araştırma faaliyetlerini doğrudan desteklediğini, akademik personel, öğrenci ve diğer kullanıcılar için gerekli olan bilgi kaynaklarını doğrudan sağlayarak kullanıcılara en kolay ve hızlı bir şekilde hizmet verdiğini belirtti. Müdür Kutlay, “Kütüphanemiz, 2024 yılı için 18 adet veri tabanına abonelik yapmıştır. TUBİTAK ve ULAKBİM tarafından Türkiye’deki bütün üniversite kütüphanelerine ücretsiz olarak sağlanan 25 adet veri tabanımız bulunmaktadır. Ayrıca Kütüphanemiz, TUBİTAK tarafından işletilmekte olan TÜBESS (Türkiye Belge Sağlama ve Ödünç Verme Sistemi)  ve KİTS (Kütüphaneler Arası İş Birliği Takip Sistemi) sistemlerine de üyedir” dedi. Kutlay ayrıca, VETİS içerisinde PİRİ ve EDS adında iki adet keşif aracının yer aldığını belirterek, kullanıcıların bu sayede sistem içinde aradıklarına daha kolay ulaşabileceklerini söyledi. Program; GSF Dekan Vekili Prof. Dr. Selçuk Akçay tarafından Kutlay’a, teşekkür belgesi takdimi ile sona erdi.