Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

AKÜ’lü Öğrenciler Türkiye Şampiyonu Oldu

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Spor Bilimleri Fakültesi (SBF) öğrencilerinden oluşan Karate Kadın Kata Takımı, Kırşehir’de düzenlenen ÜNİLİG Karate Türkiye Şampiyonasında birinci oldu

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ)

Türkiye Üniversiteler Arası Spor Ligi  (ÜNİLİG) tarafından düzenlenen yarışmalarda; SBF Kadın Kata Takımı öğrencileri Ayşe Yılmaz, Hayrun Nisa Çiğirdik ve Esra Çelik takım olarak müsabakalarda birinci olmayı başardı.

Türkiye genelinden 108’i kadın, 105’i erkek olmak üzere toplam 213 sporcunun yarıştığı müsabakalarda sporcular Türkiye Şampiyonluğuna ulaştı. Ferdi kadın kata müsabakalarında Ayşe Yılmaz ikinci, ferdi erkek kata müsabakalarında ise Emirkan Yılmaz beşinci olduğu müsabakalarda erkek kumite yarışlarında ise Muhammed Mustafa Bozdemir ve Mehmet Tür beşinciliği elde etti.

SBF Kadın Kata Takımı Öğrencileri Fisu Dünya Şampiyonasına gitmeyi de hak etti.

Elde edilen başarılar ile ilgili olarak SBF Dekanı Prof. Dr. Yücel Ocak, “Öğrencilerimiz TÜSF ÜNİLİG kapsamında Üniversitemizi farklı branşlarda başarı ile temsil etmeye devam ediyor. Daha önce elde edilen başarılarımıza yenileri ekleniyor. SBF Kadın Kata Takımı Öğrencileri Fisu Dünya Şampiyonasına gitmeyi de hak ettiler. Öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının daim olmasını diliyorum” dedi.