Anadolu Vakfı, Afyonlu öğretmenlerle buluşuyor

Anadolu Vakfı, Afyonlu öğretmenlerle buluşuyor

Anadolu Vakfı, COVID-19 pandemisi nedeniyle online platforma taşıdığı “Değerli Öğretmenim” projesi kapsamında Afyonkarahisar’lı öğretmen ve idarecilerle buluşuyor

 

Afyonkarahisar’da 15, 17 ve 21 Eylül’de üç oturumda “Erasmus+ Ka1-Ka2 Proje Yazma” eğitimleri verilirken, 30 Eylül’de “Peer To Peer (P2P) Bire Bir” dersleri ile bir kez daha öğretmen ve idarecilerle buluşulacak.
Anadolu Vakfı’nın, tamamlayıcı eğitimlerle öğretmen, idareci ve öğrencilerin bilgi ve becerilerini artırmayı hedeflediği “Değerli Öğretmenim” projesinin 2020-2021 dönemi eğitimleridevam ediyor. COVID-19 pandemisi nedeniyle online platformlarda sürdürülen projede 15, 17, 21 ve 30 Eylül tarihlerinde Afyonlu öğretmen ve idarecilerle buluşuluyor. Program kapsamında 15, 17 ve 21 Eylül’de öğretmen ve idarecilere üç oturumda “Erasmus+ Ka1-Ka2 Proje Yazma”,30 Eylül’de ise “Peer To Peer (P2P) Bire Bir” eğitimleri veriliyor.
EĞİTİMLER UZAKTAM
ERİŞİM ARAÇLARI
İLE DEVAM EDİYOR
Değerli Öğretmenim projesi kapsamında verilen eğitimler İl Milli Eğitim Müdürlükleri iş birliği ile uzaktan erişim araçları; Zoom, Adobe Connect ve Teamlink uygulamaları üzerinden devam ediyor. İçeriğine “Erasmus+ Ka1-Ka2 Proje Yazma, Peer To Peer (P2p) Bire Bir, Eğitimde Mandela Etkisi, NLP (Neuro-Linguistic Programming) Teknikleri, Zihin Haritalama (MindMapping), Sosyal Ben – Sosyal Biz, Resilience Esneklik Ve Direnç” isimli yeni eğitimlerin eklendiği proje; eğitim sistemine araştıran, sorgulayan, toplumsal sorunlara duyarlı ve çözüm odaklı; özgüven sahibi, mesleki yeterliliğe sahip, kişisel gelişimin sürekliliğini önemseyen, evrensel değerleri dikkate alan bir bakış açısı kazandırmayı hedefliyor. Proje kapsamında öğretmenlerin ve eğitim alanındaki yöneticilerin başarılı birer sosyal girişimci olabilmeleri için ihtiyaç duydukları bilgi ve becerilerin artırılmasına, bir problemden veya bir ihtiyaçtan yola çıkarak projeler geliştiren, sürdüren ve sosyal dönüşümü sağlayan yetkinlikleri ile toplumsal ve sosyal ihtiyaca yönelik sürdürülebilir sistemler kurabilme becerilerinin geliştirilmesine yönelik seminer ve eğitimler hayata geçiriliyor.
“TAMAMLAYACI EĞİTİMLER VERİLİYOR”
‘Sosyal Girişimcilik’ konusunda öncü olanDeğerli Öğretmenim projesi ile “Çözüm Odaklı ve Proje Tabanlı DüşünebilenYeni Kuşaklar” yetişmesini desteklemek hedefiyletamamlayıcı eğitimler veriliyor. Toplumsal sorunların çözülebilmesi için toplumun önemli değişim öğelerinden biri olan öğretmenler ve yöneticiler aracılığıyla farkındalığın artırılması, yaratıcı ve yenilikçi projelerin ortaya çıkmasının sağlanması, sosyal girişimcilik ve projeler alanında öğretmenlerin ve dolaylı yoldan gençlerin kapasitelerinin artırılması amaçlanıyor. Değerli Öğretmenim projesi ile 6 yılı aşkın sürede 51 ilde 98.000’in üzerinde öğretmene ulaşıldı. Proje kapsamında Türkiye’nin dört bir yanında öğretmenlerin yanı sıra eğitim alanında görev yapan yöneticilere, okul idare ekiplerine ve lise öğrencilerine yönelik eğitim programları düzenlendi. Proje ile ayrıca bugüne kadar 3 binin üzerinde proje başvurusu alındı. Toplumun sorunlarına yenilikçi ve uygulanabilir çözümler getirmeyi teşvik etmek amacıyla ‘Sosyal Girişimcilik Proje Yarışmaları’nın düzenlendiği projede bugüne kadar gerçekleştirilen 9 yarışma ile 240’tan fazla ödül verildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

E-Gazete Arşivi