Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

“Ata Tohum Merkezini Kuracağız”

Saadet Partisi Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Beytullah Karataş, seçimi kazanması halinde hayata geçireceği projelerden bir tanesinin de Ata Tohum Üretim Merkezini kurmak olacağını belirtti.

Saadet Partisi Afyonkarahisar Belediye

Saadet Partisi Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Beytullah Karataş, “Ata Tohumu Üretim Merkezi” projesi hakkında bilgiler verdi.

SÜRDÜRÜLEBİLİR TARIMA DESTEK OLACAĞIZ”

“Ayağı yere basan, insan ve gelecek odaklı projelerimizi vatandaşlarımıza anlatmaya devam ediyoruz.” diyen Başkan Adayı Karataş, şunları kaydetti: “Tarımı ciddi anlamda destekleyeceğiz. ‘Ata Tohumu Üretim Merkezi’’ kuracağız, ücretsiz ata tohumu dağıtacağız. Sürdürülebilir tarıma destek amacıyla gerçekleştireceğimiz bu proje ile hiçbir işlem görmeden yıllar önce olduğu gibi kalan tohumları muhafaza etmek, üretmek ve gelecek nesillere aktarılması için ‘Ata Tohumu Üretim Merkezi’’ kurup şehrimize kazandıracağımız bu tesisle, atalık tohumun güvence altına alınmasını sağlayacağız. Yok olmaya yüz tutan tohum-gen çeşitliliğinin gelecek kuşaklara aktarılmasını amaçlıyoruz. Besin değerleri kaybolmamış ve doğallığını yitirmemiş tohumları koruyup çoğaltarak gelecek nesillerimize ulaştıracağız. Tarımda yerli ve milli tohumun kullanılmasını sağlayacağız.’’

“Ata Tohum Merkezini Kuracağız”

“YEREL YÖNETİM VE ÇİFTÇİ İŞ BİRLİĞİ YAPACAK”

Afyonkarahisar’ın her alanda olduğu gibi tarım alanında da çok ciddi bir potansiyele sahip olduğunu belirten Başkan Adayı Karataş, “Yerel yönetim-çiftçi iş birliğiyle tarımda yapılacak çalışmalara ivme kazandıracağız. Afyonkarahisar’ın sahip olduğu verimli topraklarda üretimi artıracağız. Şehrimizin tarımsal faaliyetlerine dair tüm verileri, alanında uzman ekiplerimizle değerlendirdik. Yerel kalkınmanın en önemli adımlarından birisi olarak gördüğümüz tarım ve hayvancılığı kıymetli paydaşlarımızla birlikte ülkemizin üst sıralarına taşıyacağız. Tohum desteği başta olmak üzere şehrimizin tarımsal kalkınmasına katkı sağlayacak nice projeyi hayata geçireceğiz. Çünkü tarım alanında yapılan çalışmalar çok değerlidir.’’ dedi.