ATT Derneği’nden anlamlı ziyaret – Kocatepe Gazetesi

ATT Derneği’nden anlamlı ziyaret – Kocatepe Gazetesi

ATT Derneği’nden anlamlı ziyaret

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şubesi yönetimine, 18 Mart Şehitler Günü Çanakkale Deniz Zaferi’nin yıldönümü öncesi Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri (ATT) Derneği yönetim kurulu üyelerince ziyaret gerçekleştirildi.
24 MART’TA
 MEVLİD OKUTULACAK
ATT Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Şükrü Kaan Çankaya, derneğin yönetim kurulu üyeleriyle birlikte 18 Mart Şehitler Günü arifesinde son dönemde hemen her gün gelen şehitler nedeniyle ziyarette bulunduklarını söyledi. 22-28 Mart tarihlerinin ATT Haftası olduğunu belirten Çankaya; “ATT Haftamız kapsamında da 24 Mart tarihinde İmaret Camiinde Mevlid-i Şerif kıraat edilecek. Bu etkinliğimize Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Şube Başkanımız İsmail Kumartaşlı’yı ziyaretimiz vesilesi ile davet ediyoruz” dedi.
ATT KUTSAL GÖREV
ATT Derneği yönetim kurulu üyeleri ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Dernek Başkanı İsmail Kumartaşlı, şehit aileleri ve gaziler adına kendilerini zor günlerde yalnız bırakmadıkları için ATT yönetimine teşekkür etti. Acil Tıp Teknisyenleri denildiğinde her kesimden insan için çok önemli bir görev icrasının akla geldiğini kaydeden Kumartaşlı; “Malul gazi olarak bir mayın patlaması sonucu yaralanmıştım. Bir olay olduğunda ilk gözümüzü açtığımızda Acil Tıp Teknisyenlerini görüyoruz. Bu anlamda sizler çok kutsal bir görev icra ediyorsunuz. Yanlış anlaşılmasın ama bizler için Acil Tıp Teknisyenleri, hemşireler doktorlardan daha önce geliyorlar. Çünkü gerçekten ilk müdahale de hayat kurtarma anlamında bizleri hayata döndüren sizlersiniz. 11 Temmuz 2004 tarihinde mayın patladığında ağır yaralı olarak hastaneye kaldırıldık. O süreçte bize ilk müdahaleyi askeri Acil Tıp Teknisyenleri müdahale etmişlerdi” diye konuştu.
HASSASİYET MEMNUN ETTİ
Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı, hemen her gün bir şehidin geldiği ülkemizde hassasiyetin yüksek düzeyde yaşandığına dikkat çekti. Kumartaşlı, bu hassas günlerde kendilerini ziyaret eden ATT Derneği yönetim kurulu üyelerine üyeleri adına teşekkür etti. Ziyarette ATT Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Şükrü Kaan Çankaya’nın yanı sıra; Başkan Yardımcıları ATT Kübra Bilensoy, ATT Muhammed Emin Dağhan, ATT İzzet Kırçay, ATT Kevser Bayat hazır bulundular. >> Burcu AYDIN’ın haberi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

E-Gazete Arşivi