Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Bahar Yarıyılı Etkinliklerinde Üç Günde Üç Ayrı Sergi Açıldı

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi (GSF), 2023-2024 Akademik Yılı Bahar Yarıyılı etkinliklerini, Fakülte Binasında 10-11-12 Haziran tarihlerinde açılan, üç ayrı sergiye ev sahipliği yaparak sonlandırdı

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ)

10 Haziran tarihinde Resim Bölümü son sınıf öğrencileri Dilan Fırat ile Özlem Yalın Gül’ün “Gökyüzündeki Silüet” adlı karma sergileri, Resim Bölümü Kat Galerisinde açıldı. Dilan Fırat’ın 9 adet yağlıboya çalışmasının yanı sıra Özlem Yalın Gül’ün de farklı boya resim teknikleri ve ahşap çerçeve üzerine yapay zekâ ile üretilmiş görüntülere yer verdiği toplam 6 çalışmasının yer aldığı sergi, 28 Haziran tarihine kadar Fakültenin 1. katında sanatseverlerle buluşmaya devam edecek.

Bahar Yarıyılı Etkinliklerinde Üç Günde Üç Ayrı Sergi Açıldı

11 Haziran tarihinde, Geleneksel Türk Sanatları Bölümü öğrencilerinin hazırlamış oldukları çalışmalardan oluşan “Afyon’da Yaşam” adlı karma fotoğraf sergisi, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü sergi alanında sanatseverlerle buluştu. GSF Öğr. Grv. Dr. Hayati Ulusay tarafından yürütülen Fotoğraf Atölyesi dersi kapsamında hazırlanan ve 28 Haziran’a kadar açık kalacak sergide, öğrenciler Ahmet Saru, Kadriye Doğan, Melisa Keser, Tülay Alay, Yeliz Sezgintürk ve Zeynep Yaşar İmre fotoğraflarıyla yer aldılar. 12 Haziran tarihinde ise Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü Resim Ana Sanat Dalı Yüksek Lisans öğrencisi Kıvılcım Feyzioğlu’nun kişisel sergisinin açılışı gerçekleştirildi. Sanatçının farklı tekniklerle oluşturduğu 36 adet yapıtından oluşan sergi de, 28 Haziran tarihine kadar GSF Resim Bölümü Sergi Alanında ziyaret edilebilecek. Her üç sergi de AKÜ GSF Dekan Vekili Prof. Dr. Şerife Ebru Okuyucu, Dekan Yardımcıları Dr. Öğretim Üyesi Fevzi Nuri Kara, Dr. Öğretim Üyesi Sena Coşkun, Bölüm Başkanları ile birlikte öğretim elemanlarının ve öğrencilerin katılımıyla açıldı.

Bahar Yarıyılı Etkinliklerinde Üç Günde Üç Ayrı Sergi Açıldı