Bakan Kurum’la Afyon yatırımları görüşüldü

Bakan Kurum’la Afyon yatırımları görüşüldü

AK Parti Afyonkarahisar heyeti Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum ile şehrin yatırımları hakkında görüştü

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Afyonkarahisar heyeti, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum Başkanlığında Ankara’da Afyonkarahisar ve ilçelerinin sorunlarını görüştü. Heyette; AK Parti Milletvekilleri Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Av. Ali Özkaya, Av. İbrahim Yurdunuseven, İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, İGM Başkanı Av. Burhanettin Çoban, ilçe ve belde Belediye Başkanları ile AK Parti İlçe Başkanları yer aldı.
“BAKAN KURUM AFYON’A
SAMİMİ YAKLAŞTI”
Milletvekili Ali Özkaya, Afyonkarahisar’ın il merkezi, ilçeleri ve beldelerinin Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’ndan beklentilerini, proje ve yatırım taleplerini ilk elden Bakan Murat Kurum’a ilettiklerini kaydetti. Özkaya, “Bu toplantı, Afyonkarahisar için çok önemli yatırım ve hizmetlere vesile oldu. Toplantıda AK Parti Afyonkarahisar heyeti olarak İl Başkanımız, Milletvekillerimiz ve Belediye Başkanlarımızla birlikte ilimizin Çevre Bakanlığı ile alakalı tüm sorunlarını detaylı bir şekilde görüştük. Kıymetli Bakanımız Afyonkarahisar’ın sorun ve taleplerinde samimi bir yaklaşım gösterdi. Tüm proje, yatırım ve hizmet taleplerimizin böylesine olumlu bir havada kabul görmesi bizleri ziyadesi ile memnun etti. Afyonkarahisar’ın, sorunlarının çözümü için çalınmadık kapı bırakmayacağız. İnşallah ilimizde oluşturduğumuz bu kardeşlik ikliminin meyvelerini yatırım ve hizmet olarak alıyoruz. Afyonkarahisar her alanda yatırım yağmuruna tutulmuş durumda. Bu hususta bizler Milletvekilleri olarak İl Başkanımız ve tüm teşkilatlarımızla üzerimize düşenin fazlasını yapmaya hazırız.” dedi.
“BİZİM DERDİMİZ AFYONKARAHİSAR”
Milletvekili İbrahim Yurdunusueven, Afyonkarahisar’a hiç durmadan yeni bir hizmet kazandırmak ve yeni bir hizmet üretmek gayesinde olduklarını vurguladı. Yurdunuseven, “Afyonkarahisar artık ülkemiz ve hatta dış ülkeler için turizm ve ticaret seçenekleri arasında çok önemli bir konuma ulaştı. Bu noktada Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Murat Kurum hem Afyonkarahisar’ımızda hem de ilçe ve beldelerimizde bugüne kadar bizlere büyük destek verdi. Bizlerde belediye ve teşkilat başkanlarımızla birlikte yoğun mesai sarfederek güzel neticeler elde ettik. Afyonkarahisar’ımızın ve ilçelerimizin dokusunu koruyarak vizyon dolu projeleri vatandaşlarımızla buluşturduk ve buluşturmaya da devam ediyoruz. Gerçekleştirdiğimiz bu görüşme ile de yine Afyonkarahisar’ımızın, ilçelerimizin ve beldelerimizin talepleri, ilerde doğabilecek ihtiyaçları ve planladığımız yatırımları üzerine sayın bakanımızla verimli bir toplantı gerçekleştirdik. Bizim derdimiz Afyonkarahisar. Geçmişe baktığımızda şehrimiz için ne denli büyük bir yol katettiğimiz aşikârdır. Bugüne kadar gerçekleştirmiş olduğumuz çalışmalar ise bundan sonra yürüteceğimiz çalışmaların teminatıdır. Bugüne kadar şehrimizin için desteklerini esirgemeyen Bakanımız Murat Kurum’a ve mesai harcayan herkese yürekten teşekkür ediyorum. Afyonkarahisar’ımız için her gün yeni bir hizmet şiarıyla yola çıkmaya ve çabalamaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı. Milletvekili Veysel Eroğlu, toplantıda Afyonkarahisar için yatırımları ele aldıklarını belirtti. Eroğlu, “Yatırımları ele aldık. Sayın Bakanımıza desteklerinden dolayı çok teşekkür ediyoruz.” dedi.
“ANKARA’DAN HEYBEMİZİ DOLDURUP DÖNECEĞİZ”
AK Parti İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay toplantı hakkında şunları kaydetti: “Şehrimizin kalkınması ve gelişmesi için her fırsatta bakanlıkları ziyaret ederek topladığımız talepleri ilgili bakanlığa iletiyor ve gereğinin yapılması için milletvekillerimiz ile birlikte takipçisi oluyoruz. Bu programımızda da ilçe başkanlarımız, Belediye Başkanlarımız ve İl Genel Meclisi Başkanımızla birlikte Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Murat Kurum’u ziyaret ederek ilçe ve belediye başkanlarımızın taleplerini ilettik. Her biri ile ayrı ayrı görüşme ve istişare etmek fırsatı bulduk. İnşallah bugün heybemizi doldurup Ankara’dan öyle döneceğiz. Bizlerin tek derdi var o da aziz milletimize proje üreterek hizmet etmek ve sosyal hayatını kolaylaştırmaktır.”
>> Burak AYDIN’ın Haberi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

E-Gazete Arşivi