İYİ Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Alper Yağcı, AK Parti Afyonkarahisar aday tanıtım programında iki gazetecinin uğradığı saldırı olayını şiddetle kınadı.
Yağcı, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: Gazetecilik mesleğini mesai kavramı olmayan bir meslektir. Saldırıya uğrayan gazetecilerin asli görevlerini yerine getirirken, engellenmesi hiç bir şekilde kabul edilemez. Saldırıya uğrayan gazetecilerimizin en kısa sürede sağlıklarına kavuşmalarını temenni ediyorum. Toplumun aydınlanması için büyük zorluklar altında çalışan özgür basının her zaman yanındayım.”