Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Belediye Basın Birimi’ne Ne Olacak?

Afyonkarahisar Belediye Meclisi’nin Haziran ayı toplantısı 3 Haziran 2024’te gerçekleştirilecek. Toplantıda dikkat çekici kararlar alınacak

Afyonkarahisar Belediye Meclisi’nin Haziran

Afyonkarahisar Belediye Meclisi’nin Haziran ayı toplantısı 3 Haziran 2024 tarihinde, saat 18.30’da gerçekleştirilecek. Toplantıda 27 maddenin görüşüleceği belirtilirken, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü ile ilgili madde dikkat çekti.

MÜDÜRLÜK KAPATILACAK MI?

Toplantının 21’inci gündem maddesinde “Belediyemiz teşkilat yapısında Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğüne bağlı Basın Yayın Biriminin Özel Kalem Müdürlüğüne, Halkla İlişkiler Biriminin Muhtarlık ve Sosyal İşler Müdürlüğüne bağlanarak tüm birimlerin servise dönüştürüldüğü hakkında Meclis bilgi verilmesi talebi hakkında teklif”; 22’nci maddede ise “Belediyemiz teşkilat yapısında bulunan Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünün kaldırılması talebi hakkında teklif” ifadeleri yer alıyor.

Belediye Basın Birimi’ne Ne Olacak

GÜNDEM MADDELERİ NELER?

İşte Afyonkarahisar Belediye Meclisi’nin 3 Haziran 2024’teki toplantısında görüşülecek gündem maddeleri:

1-    Bir önceki toplantıya ait 2024 Yılı Mayıs Ayı Meclis tutanak özetinin okunması.

2-    Çiftçi Malları Koruma ve Murakabe Heyetine Üye seçilmesi. (Ticaret ve Ziraat Odası ile Belediye Meclisi katılımı ile müştereken karar)

3-    Belediye sosyal tesislerinde uygulanan fiyat tarifelerinde düzenleme yapılması talebi hakkında teklif.

4-    Belediye’nin kullanımında bulunan Zafer Stadyumunun antrenman sahalarının kamp için gelen spor kulüplerine kullandırılması karşılığı alınacak ücret tarifelerinde ve Belediye’ye ait kapalı spor salonlarının kullanım ücretlerinde düzenleme yapılması talebi hakkında teklif.

5-    Kamu kurum ve kuruluşlarından ve vatandaşlardan gelen hız kesici, durak yeri trafik levhası ve trafik ile ilgili talepler ile ilgili teklif.

6-    03 M 0244 plakanın Hasan Sertdemir’in üzerinden Mustafa Akdeniz’in üzerine devir edilmesi talebi hakkında teklif.

7-    03 M 0164 plakanın Mehmet Koç’un üzerinden Mehmet Saygı’nın üzerine devir edilmesi talebi hakkında teklif.

8-    03 M 0044 plakanın Doğan Arslan’ın üzerinden Şakir Özçam’ın üzerine devir edilmesi talebi hakkında teklif.

9-    03 M 0308 plakanın Kemal Yıldız’ın üzerinden Mehmet Karatabak’ın üzerine devir edilmesi talebi hakkında teklif.

10-    03 M 0068 plakanın varisleri Ferhat Öztürk, Seviye Öztürk, Mahmut Öztürk ve Yalçın Öztürk’ün üzerinden varislerden Mahmut Öztürk’ün üzerine devir edilmesi talebi hakkında teklif.

11-    03 T 0089 ticari plakanın Levent Yeşilçay’ın üzerinden Abdullah Örenkaya’nın üzerine devir edilmesi talebi hakkında teklif.

12-    03 S 0191 servis plakasının İsa Oluğ’un üzerinden, Hakan İnce’nin üzerine devir edilmesi talebi hakkında teklif.

13-    03 S 0193 plakalı servis plakasının Ömer Demir’in üzerinden Abdullah Yavuz’un üzerine devir edilmesi talebi hakkında teklif.

14-    03 S 0060 plakalı servis plakasının Sefa Gökmen Turizm ve Seyahat Taşımacılık Restaurant Gıda Otomotiv Oto Yedek Parça Emniyet Tekstil Temizlik Sanayi ve Ticaret Limited Şirketinin üzerinden Ersin Akpınar’ın üzerine devir edilmesi talebi hakkında teklif.

15-    03 T 0212 ticari plakanın İlker Karayiğit’in üzerinden Servet Emirdağı’nın üzerine devir edilmesi talebi hakkında teklif.

16-    03 T 0210 ticari plakanın Mustafa Karayiğit’in üzerinden Servet Emirdağı’nın üzerine devir edilmesi talebi hakkında teklif.

17-    Şehiriçi nakliyatçılık yapmak isteyen Kazım Karakoç’un N Plaka verilmesi talebi hakkında teklif.

18-    Belediye’nin ortağı olduğu Afyon Uşak Zafer Teknoloji Geliştirme Bölgesi Yönetici Anonim Şirketinin sermaye artırımına % 5 hisse oranında iştirak edilmesi talebi hakkında teklif.

19-    Kamu kurum ve kuruluşlarından ve vatandaşlardan gelen hız kesici, durak yeri trafik levhası ve trafik ile ilgili talepler hakkında Trafik Komisyonu raporu.

20-    Belediye Müdürlüklerine ve Başkan Yardımcılığına yapılan görevlendirmeler ve atamalar hakkında Belediye Meclisine bilgi verilmesi talebi hakkında teklif.

21-    Belediye teşkilat yapısında Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğüne bağlı Basın Yayın Biriminin Özel Kalem Müdürlüğüne, Halkla İlişkiler Biriminin Muhtarlık ve Sosyal İşler Müdürlüğüne bağlanarak tüm birimlerin servise dönüştürüldüğü hakkında Meclis bilgi verilmesi talebi hakkında teklif.

22-    Belediye teşkilat yapısında bulunan Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünün kaldırılması talebi hakkında teklif.

23-    Mülkiyetleri Belediye’ye ait Afyonkarahisar Merkez Orhangazi Mahallesinde 2853 Ada 4 Parsel üzerindeki Uydukent İş Merkezinde bulunan muhtelif vasıflara sahip 21 adet gayrimenkulün satışlarının yapılması, satış şartlarının ve muhammen bedellerinin tespiti için Belediye Encümenine yetki verilmesi talebi hakkında teklif.

24-    Afyonkarahisar Merkez Sümer Mahallesi, 5097 Ada 2 Parsel Nolu gayrimenkul üzerinde bulunan Selçuklu Çarşısında yer alan mülkiyeti Belediye’ye ait 5 Bağımsız Bölüm numaralı taşınmazın, muhtarlık hizmetlerinde kullanılmak üzere Sümer Mahalle Muhtarlığına tahsisi, tahsis şartlarının belirlenmesi hususunda Belediye Encümenine yetki verilmesi talebi hakkında teklif.

25-    Dinar, Başmakçı, Evciler, Karaadilli ve Yeşilçiftlik Belediyeleri ile ortak hizmet projeleri kapsamında protokol yapılması, yapılacak protokolü imzalamak üzer Belediye Başkanı Burcu Köksal’a yetki verilmesi talebi hakkında teklif.

26-    Ali İhsan Paşa Mahallesi 504 Sokakta isimsiz bulunan parka Eymen Deniz isminin verilmesi talebi hakkında teklif.

27-    Gelecek oturumun gün ve saatinin belirlenmesi