Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Belediye İşçilerinin Maaşlarında İyileştirme Yapıldı

Afyonkarahisar Belediyesi ile Belediye-İş Afyonkarahisar Şubesi arasında imzalanan ek protokolle kadrolu işçilerin maaşlarına iyileştirme yapıldı

Afyonkarahisar Belediyesi ile Belediye-İş

Afyonkarahisar Belediyesi ile Belediye-İş Sendikası Afyonkarahisar Şube Başkanlığı arasında daimi işçilerin durumlarının iyileştirilmesi için yapılan görüşmeler tamamlandı. Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burcu Köksal ile Belediye-İş Sendikası Genel Başkanı Nihat Yurdakul arasında imzalanan ek protokolle kadrolu işçilerin maaşlarında düzenlemeye gidildi. Başkan Yardımcıları Ömer Yıldız, Cem Kasapoğlu, AFBELSAN Genel Müdürü İsmail Taylan, Belediye-İş Sendikası Afyonkarahisar Şube Başkanı Mehmet Selman, Sendika Yönetim Kurulu Üyeleri ve çok sayıda işçinin katıldığı imza töreninde işçiler Köksal’ı tezahüratla karşıladı.

Belediye İşçilerinin Maaşlarında İyileştirme Yapıldı

“EMEĞE SAYGI DUYULURSA ADALETSİZLİK OLMAZ”

Programın açılış konuşmasını Belediye-İş Sendikası Genel Başkanı Nihat Yurdakul yaptı. Yurdakul “Emeğe saygı duyulursa o mekânda hukuksuzluk ve adaletsizlik olmaz. Çok şanslısınız. Bu şansın değerini kıymetini bilin. 31 Mart’ta seçimler oldu, sadece Burcu Başkan ve ekibi kazanmadı, emek kazandı, sizler kazandınız.  Sizlerin sahsınızda çocuklarınız kazandı. Buna yediğiniz ekmek, içtiğiniz su gibi değer verin. Ben siyasetçi değilim sizin gibi emekçiyim. Ailelerinizin sizlerden daha iyi yaşamasını istiyorsanız, ülkemizi daha iyi yaşanılabilir bir ülke haline getirmek mecburiyetiniz var. Bunun yolu da çalışanların partizanlık yapmamasından geçiyor. Bu güne kadar kandırılmış olabiliriz, kandırılmış olabilirsiniz. Yanıldık göremedik. Artık görmeye çalışalım.” diye konuştu.

Belediye İşçilerinin Maaşlarında İyileştirme Yapıldı

“TÜRKİYE’DE İTİBAR GÖRMEK İSTİYORUZ”

Alın terine saygı gösterenleri baş tacı edilmesi gerektiğine işaret eden Belediye-İş Sendikası Genel Başkanı Nihat Yurdakul; “31 Mart’tan önce mi daha mutluydunuz, şimdi mi daha mutlusunuz?  O zaman gereğini yapmalısınız. Bu konuşmalarımı bazıları siyasi konuşma olarak algılayabilir. Asla böyle değil. Burcu Başkanın yönettiği Afyon’da nasıl itibar görüyorsak Türkiye’de de itibar görmek istiyoruz. Bütün amacımız bu. Bizim hedefimizde çalışmak, üretmek insan gibi yaşamak vardır. Ben siyasetçi değilim, ben işçiyim, emekçiyim. İlla siyasi partimi duymak istiyorsanız benim sendikamın siyasi partisi var, ismi de laik Türkiye Cumhuriyeti. Sayın Başkanım emeğe gösterdiğiniz saygı için sizlere şükranlarımı sunuyorum. Emeğe saygısı olanlara nefesimin son noktasına kadar yanında olacağım” ifadelerini kullandı.

 

Belediye İşçilerinin Maaşlarında İyileştirme Yapıldı

“İŞÇİ ARKADAŞLARIMIZ DAHA İYİ KOŞULLARI HAK EDİYOR”

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burcu Köksal ise “Dokuz yıl milletvekili olarak işçinin emekçinin haklarını savundum. Yeri geldi, yaşanan mağduriyetlerin giderilmesi için sizlerle birlikte omuz omuza mücadele ettim. Belediye-İş Sendikasına üye oldukları için sendikalarını değiştirmeye zorlanan, bundan dolayı baskı gören, sürgüne yollanan hatta işinden olan birçok işçi kardeşimizin dert ortağı olmaya çalıştım. Yıllar geçti Belediye Başkan adayı olarak sahaya çıktık. İşçi kardeşlerimizle görüştük, yaşadığı sıkıntıları milletvekilliği sürecinde yakinen takip ettim. Belediye Başkan Adayı olduğumda gördüm ki işçi arkadaşlarımız çalışma koşulları olarak daha iyi koşulları, daha iyi ücretleri hak ediyorlar. Seçim sürecinde Belediye Başkanı olursam ben üzerime düşeni yapacağım dedim. Belediye’de çalışan tüm işçi arkadaşım benim çalışma arkadaşım olacak, yol arkadaşım olacak, onlarla birlikte mutlu olacağım, onlarla birlikte kederleneceğim, bu şehrin yüzünü onlarla birlikte ağartacağımı söylemiştim” ifadelerini kullandı.

Belediye İşçilerinin Maaşlarında İyileştirme Yapıldı

“AİLE GEÇİNDİRMEK, EV GEÇİNDİRMEK ZOR”

Çalışma arkadaşlarının yaşam koşullarını iyileştirmek için büyük bir çaba içerisine girdiklerini aktaran Köksal, “Sizin mutlu bir şekilde çalışmanız için yaşam koşullarınızın iyi olması gerekiyor. Geçim sıkıntınızı en aza indirgememiz gerekiyor. Ülkenin yaşadığı ekonomik kriz ortada. Aile geçindirmek, ev geçindirmek şu şartlarda çok zor. Alınan maaşlar enflasyon karşısında eriyor. Ek protokolle yaşadığınız haksızlık, hukuksuzluk ve emeğe saygısızlığa dur dedik. Şunu da belirteyim. Yüntaş bünyesinde çalışan işçi kardeşlerimize söz verdiğimiz 30 bin 400 liralık tutarı da Temmuz ayından itibaren ödemeye başlayacağız” dedi.

“BÜYÜK MEBLAĞLARLA BORÇ VAR”

Köksal, “Elbette kolay olmadı. Karşımızda borçlu bir belediye var. Büyük meblağlarla borçları bulduk. Tabir-i caiz ise yenilmiş, içilmiş faturası bize bırakılmış. Ama hepsini oturduk, tek tek borçlar nasıl ödenir, gelirler nasıl artırılır, israf nasıl önlenir, belediye nasıl daha fazla kâr edebilir, vatandaşa en ucuz hizmeti nasıl sunabiliriz, bunların hesabını yaptık. Sosyal Belediyecilikle Afyon’la tanıştırma sözümüz var. Halka dokunan belediyecilik için neler yapabiliriz diye planlar yaptık. Gördük ki daimi işçi arkadaşlarımızın çok büyük bir mağduriyeti ve uğradıkları haksızlık vardı. Buna kafa yorduk. Alın terinizin karşılığını vermek için uğraşıyoruz. Benim çalışma arkadaşlarımdan tek bir isteğim var. Bu şehri sizlerle birlikte omuz omuza çalışarak hak ettiği yere taşıyacağız, bu şehrin yüzünü birlikte ağartacağız. Bütün çalışma arkadaşlarıma güveniyorum, inanıyorum. Bu yolu birlikte en iyi şekilde yürüyeceğiz” değerlendirmesinde bulundu. Konuşmaların ardından tören, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burcu Köksal ile Belediye-İş Sendikası Genel Başkanı Nihat Yurdakul arasında imzalanan imza töreniyle sona erdi.